Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.

"Pasaulē, kā smejies, tā dara: mazos zagļus kar, lielos ceļ amatos" - citāts no Mērnieku laikiem par norisēm 19.gadsimta beigās.

"Tiesa ceturtdien attaisnoja par kukuļošanu apsūdzēto Magoni un Osinovski" - citāts no TVNET raksta par notikumiem 21.gadsimta sākumā.

Starp citu, kas tagad ir vadībā spīvajā neuzpērkamības sacīkstē, - žurnālisti vai tiesneši?

***

Bija tāds žurnālists Krievijā, - Sergejs Dorenko, kuram pēkšņi palika slikti 2019.gada 9.maijā Maskavā, braucot ar motociklu. Tā bija viņa dzīves pēdējā diena. Daudzi uzskata, ka arī viņš ir viens no Krievijas valdošā indētāju režīma upuriem. Video ar viņa viedokli par mūsu Magoņa radagabalu - Krievijas tā laika dzelzceļa galveno priekšnieku Jakuņinu. Šos izteikumus tiesa Krievijā atzina par godu un cieņu aizskarošiem, - lika samaksāt soda naudu un publiski tos atsaukt. Savukārt Latvijas tiesnesis Kārlis Jansons no Limbažiem Jakuņina mūsmāju radam Magonem un Igaunijas dižbagātniekam Osinovskim vienkārši savas kompetences ietvaros izsniedza kukuļneņēmēja izziņu valsts vārdā sagatavota tiesas sprieduma izskatā.

***

Laikā, kad biju prettiesiski iesaukts obligātajā karadienestā Padomju armijā, pie mūsu kazarmas Ungārijas pilsētā Kečkemetā bija izvietots armijas amatiertēlnieku radīts skulpturāls veidojums ar domu atveidot plandošu karogu. Daudz ģipša bija izlietots. Uz ģipša karoga ar zeltītu krāsu bija uzrakstīta tēze - партия — ум, честь и совесть нашей эпохи (partija, - mūsu laikmeta prāts, gods un sirdsapziņa).

Karogs kā karogs, kā jau puišeļmeistaru darināts. Klasisks padomju aģitācijas materiāls, figurējošs vietās un nevietās. Aiz karoga betona žogs un starp šo karogu un žogu amonjaka smaka, kas traucēja parastiem zaldātiem dzīvot tikpat maz kā sakramentālā padomju aģitācija. Vienkārši ērta vieta, kur aiziet pa mazajam pēc rīta rosmes trīs kilometriem.

Šīs atmiņas uzjundīja stāsts par Limbažu tiesas tiesneša Kārļa Jansona humānisma izpausmi, attaisnojot par kukuļošanu trūkumā nepampstošos Magoni un Osinovski. Bet padomju aģitācijas frāzi no karaspēka daļas ģipša karoga gribas pārveidot un parakstīt zem Kārļa Jansona portrejas, - Kārlis Jansons, - Latvijas tiesu sistēmas spogulis.

***

Misiņa, vara un bronzas trauki, ja tos regulāri nespodrina, apsūbē vai pat parādās zaļš aplikums. Līdzīgi ir ar korupciju tiesu sistēmā, ja šīs neatkarīgās amatpersonas ikdienā neuzpasē un ja viņi to nejūt, korupcijas klātbūtne šīs populācijas sastāvā ir garantēti sagaidāma. Tiesnešiem ir jābūt neatkarīgiem, bet neatkarība viņiem ir jāizsniedz tikai komplektā ar atbildību un pastiprinātu kontroli. Kur meklēt medikamentus pret šo kaiti? Tālajā 2002.gadā nelaiķis Anrijs Kavalieris publicēja rakstu, kurā iezīmēts ceļš uz vienu šo tiesu sistēmas ārstniecības līdzekļu kopumu, radītu Amerikas Savienotajās valstīs. No attīstītām demokrātijām daudz ir ko ņemt. Nevajag kautrēties, par pieredzes pārņemšanu nav jāmaksā.

***

Citāts atmiņas veicināšanai no 2015.gada žurnāla "Ir" arī par amatpersonu pilnvaru sadalījumu demokrātiskā valstī.

"Prezidente Vaira Vīķe-Freiberga intervijā žurnāla «Ir» šīs nedēļas numurā par Latvijas tiesu sistēmu teic, ka tā ir «tīšām būvēta tā, ka var veicināt korupciju».

Bičkovičs septiņus gadus ir bijis šādas sistēmas galvenais būvuzraugs. Tāpēc grūti nepiekrist bijušajam tieslietu ministram Jānim Bordānam (kuram pašam amatu nācās zaudēt, kad viņš pamēģināja mainīt korupcijas un shēmošanas rutīnai ērto sistēmu) – Latvijas tiesiskuma nākotnē AT priekšsēdētājam ir lielāka nozīme nekā Valsts prezidentam."

***

Nez kuri un kā kombinēja, lai Magoņa/Osinovska krimināllieta nonāktu pie tiesneša Kārļa Jansona Limbažos. Parastiem makšķerniekiem trāpās sīkas un lielas zivis, bet pie ilgi praktizējoša makšķernieka lielās zivis tā vien peld.

***

Noteikti ir nodarbes, kurās Limbažu tiesnesis Kārlis Jansons ir pat ļoti profesionāls un kvalificēts, bet šajās nodarbēs pavisam noteikti neietilpst taisnīga lietu iztiesāšana.

***

2002. gads, -

"Šonedēļ, nu jau kārtējo reizi, Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga asi kritizēja tiesu sistēmu, netieši nerādot arī uz tiesnešu korumpētību."

"Tiesnešu biedrība asi paziņojusi, ka ar savu runu prezidente ir patiesībā apvainojusi visus tiesnešus un prokurorus, piemēram, pierādījumu viltošanā un kukuļņemšanā."

2019.gads, -

"Tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) izteikumi par tiesu sistēmu, kuros, citastarp pausts, ka tiesu sistēma patlaban ir neefektīva, grauj tiesu prestižu un autoritāti sabiedrības acīs, uzskata Latvijas Tiesnešu biedrība."

Tiesnešu biedrība pauž tiesnešu kopējo attieksmi. Ir jābūt pārmaiņām beidzot. Tiesnešu neatkarība ir neapstrīdama nepieciešamība, bet bez atbildības sabiedrības priekšā, bez godprātības darbā, tā pārvēršas par vienas pasugas amatpersonu patvaļu juridiskas izcelsmes ziloņkaula tronī.

Vaira Vīķe-Freiberga: “Man rūp tiesnešu labā slava”. - Latvijā - Ziņas - TVNET

Latvijas Tiesnešu biedrība Bordānam pārmet tiesu prestiža un autoritātes graušanu sabiedrības acīs (aprinkis.lv)

***

Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska: "Tiesu sistēmai jābūt brīvai no politiska spiediena".

Es, kā skatītājs no malas: "Tiesu sistēmai jābūt brīvai no tiesājamo miljonāru biezo maku spiediena".

Domājams, ka tad ne vēlētāji, ne viņu priekšstāvji, nebūs sašutuši. Un advokātei nevajadzēs dzīt politiku Limbažu supertiesneša Kārļa Jansona taisītā sprieduma aizstāvēšanai.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Konstitucionālā sūdzība: Latvijā prokuratūrai pretlikumīgi piešķirta tiesu vara

FotoPamatojoties uz Satversmes tiesas likuma 16.panta 1. un 6. punktu, 17.panta 1.daļas 11.punktu, es prasu Satversmes tiesu izskatīt atbilstību Satversmes 82., 84., 86. un 92.pantiem un Latvijas noslēgtajiem starptautiskajiem līgumiem (t.sk. ANO 1948.gada "Vispārējā cilvēktiesību deklarācija" 8. un 10. pantiem, un 29.panta 2.daļai; EP 1950.gada "Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija" 6.panta 1.daļai un 13.pantam; ANO 1985.gada "Tiesu varas neatkarības pamatprincipi" 5.pantam; ANO 1990.gada "Prokuroru lomas vadlīnijas" 10.pantam), Prokuratūras likuma 1.panta 1.daļu, 6.panta 3.daļu un Kriminālprocesa likuma 373.panta 7.daļu, kas ir pamatota uz pirmo.
Lasīt visu...

12

Vērtēsim paši, kur ir tā robeža, kuru nevar pārkāpt, un kur ir jāpārkāpj, lai saglabātu savu ticību un skaidru sirdsapziņu

FotoIr cilvēki, kas nosoda disidentus, sakot, ka likums visiem viens un Dievs pieprasa pakļāvību valsts likumiem. Lai paustu šo viedokli, bieži tiek izmantota Bībeles rakstu vieta no Titam 3:1 "Atgādini viņiem, lai padodas un paklausa valdībām un varām..."
Lasīt visu...

21

Maģisko rituālu varā

FotoBet, kad svētki jau bija pusē, Jēzus uzgāja Templī un sāka mācīt. Tad jūdi izbrīnījās un sacīja: «No kurienes šis pazīst rakstus, būdams bez izglītības?» Jēzus viņiem atbildēja: «Mana mācība nav Manis paša, bet Tā, kas Mani sūtījis. Ja kāds grib darīt Viņa prātu, tas sapratīs, vai Mana mācība ir no Dieva vai Es runāju pats no Sevis. Jāņa evaņģēlijs, 7. nod.
Lasīt visu...

12

Neticu

FotoNeticu! 1) Tiem, kas sākumā sludina, ka maskas nepalīdz, bet pēc īsa laika sprīža liek tās valkāt, bargi sodot tos, kas maskas uzskata par infekciju perēkli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības deputāta Riharda Kola palīdzība Krievijai

Foto2019. gads ir zīmīgs ar to, ka ES Parlaments novērtēja valstu atbildību, sākot II Pasaules kara ārprātu. Eiropas Parlamenta 2019. gada 19. septembra rezolūcija (turpmāk Rezolūcija) par Eiropas atceres nozīmi Eiropas nākotnei, - par to nobalsoja 535, pret 66 (Putina aģenti), un bija arī 52 svārstīgie.
Lasīt visu...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs...

Foto

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

Pieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība...

Foto

Dzīves jēga

Pēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to...

Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...