Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar katru dienu tiek saņemta jauna informācija par Esterkinu-Suharenko ģimenes kontrolētās Rietumu bankas izdarībām ar tās klientiem un viņu naudu, - Pietiekrīcībā nonācis Eiropas Centrālajai bankai (ECB) adresēts iesniegums, kurā kāda šīs „nerezidentu bankas” klienta juridiskais pārstāvis apraksta šīs Latvijas varas iestāžu aizdomīgi saudzētās kredītiestādes rīcību. Publicējam būtiskākos fragmentus no šī iesnieguma.

Kritiski svarīga informācija par banku sistēmas darbības principu pārkāpšanu

2018. gada 21. martā AS Rietumu banka slēdza piekļuvi kontiem tiem uzņēmumiem, kuri tika uzskatīti par "čaulas uzņēmumiem"; tika uzsākts intensīvs likumības pārbaudes process, kurš saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu beidzas 45 dienu laikā, t.i., 2018. gada 5. maijā.

Pēc šo kontu slēgšanas Rietumu bankā visas naudas summas no šiem kontiem bija jāpārskaita klientu kontos citās bankās, kas nozīmē, ka nauda bija jānodod klientiem uz kontiem citās bankās; Latvijas Republikas likumdošana neparedz klienta naudas līdzekļu piešķiršanu vai nacionalizāciju Rietumu bankas kontos;

Tādējādi, ja AS Rietumu banka uzskatītu manu klientu par "čaulas uzņēmumu", tad tā pārtrauktu uzturēt mana klienta kontus, nekavējoties nododot 10 miljonus dolāru vērtspapīros un 80 000 dolāru no manam klientam piederošajiem līdzekļiem uz mana klienta kontu citā banka.

Vai manam klientam ir šie konti? Jā, ir. Manam klientam ir konti AS Baltic International Bank, kā arī Austrijas bankā Landesbank. Šie konti bija atvērti pēc tam, kad mana klienta īpašnieks bija saņēmis informāciju par nopietnām finansiālām problēmām Rietumu bankā. AS Rietumu banka revidenti apšaubīja bankas maksātspēju.

Es personīgi arī šaubos par bankas maksātspēju. Es un mans klients lūdzām AS Rietumu banka veikt mana klienta aktīvu nodošanu citai bankai 2017. gada 18. martā un vēlāk 2017. gada 16. maijā, bet pēc tam katru nedēļu.

Mēs sazinājāmies ar FKTK un ECB kopš 2018. gada 28. maija. Pašlaik, kā mēs esam sapratuši, ECB saskaņā ar mūsu paziņojumu ir ierosinājusi auditu. Pārbaudi veic FKTK kopš 2018. gada 21. jūnija.

Mans klients pieprasa pārskaitīt savus aktīvus no slēgtajiem kontiem Rietumu bankā uz pārējiem diviem kontiem Eiropas bankās, kur tā ir veikusi tādu pašu likumības pārbaužu procedūru.

Bet, kamēr jūs imitējat darbību, 2018. gada 10. jūlijā mans klients saņēma paziņojumu, ka mana klienta izpēte Rietumu bankā joprojām turpinās, bet tikmēr mana klienta vērtspapīru portfeli pārdos Rietumu banka, un saņemtā nauda tiks pārskaitīta uz mistisku kontu.

- AS Rietumu banka revidenti ir apšaubījuši tās maksātspēju;

- AS Rietumu banka ir bloķējusi līdz 5 tūkstošiem "korporatīvo uzņēmumu" kontu;

- AS Rietumu banka dod iespēju pārskaitīt aktīvus no šiem kontiem tikai tad, ja īpašnieks nogulda 30% no bloķētajiem aktīviem uz 3 gadiem ar 1,5% gada peļņu AS Rietumu banka;

- AS Rietumu banka plāno pārdot manam klientam, kā arī citiem klientiem piederošo vērtspapīru portfeli, jo nav cita veida, kā nozagt šo naudu no klientiem.”

Attēlā: Latvijas izlases treneris Bobs Hārtlijs, ģenerālmenedžeris Viesturs Koziols un hokejisti pasniedz izlases kreklu sponsoram – Rietumu bankas Padomes priekšsēdētāja vietniekam Arkādijam Suharenko.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...