Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku darbībām, kas bija nosūtīta izskatīšanai LR ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, viņa vadītā iestāde nosūtījusi izvērtēšanai... pašam KNAB.

Pietiek jau informējis, pēc izsaukuma uz KNAB, ko bija parakstījusi biroja Politisko organizāciju finansēšanas un kontroles nodaļas speciāliste Nataļja Titova, 24. oktobrī Lato Lapsa bija vērsies pie Kalnmeiera ar iesniegumu, kurā norādīja uz virkni biroja darbinieču, iespējams prettiesisku rīcību.

Iesniegumā bija aprakstīts, kā aptuveni 40 minūtes ilgajā sarunā divas KNAB darbinieces veikušas virkni darbību, ko Lapsa uzskatījis par savu tiesību pārkāpumu un minēto darbinieču prettiesisku rīcību.

Pat pēc atkārtota lūguma KNAB darbinieces nav izskaidrojušas un minējušas konkrētus normatīvos aktus, kas konkrētajā situācijā noteiktu izsauktās personas tiesības. Turklāt KNAB darbinieces arī pašas pat pēc atkārtota lūguma nav izskaidrojušas izsauktā tiesības konkrētajā situācijā.

Tāpat, kā norādīts iesniegumā, KNAB darbinieces pat pēc atkārtota lūguma nav uzrādījušas un minējušas nekādus faktus, uz kuru pamata Lapsa ticis izsaukts uz KNAB, lai gan apgalvojušas, ka šādi fakti esot viņu rīcībā.

KNAB darbinieces, kā bija norādīts Kalnmeieram adresētajā iesniegumā, pat pēc īpaša lūguma ir atteikušās sarunas protokolā ierakstīt izsauktās personas teikto, toties uzdevušas „jautājumus, kas neattiecās uz viņu darbības jomu, cita starpā interesējoties pat par konkrētām personām, kas parakstījušas viņu neminētas publikācijas”.

Norādot, ka šie fakti varētu liecināt par minēto KNAB amatpersonu prettiesisku rīcību, Lapsa savā iesniegumā bija aicinājis Kalnmeieru tos izvērtēt un rīkoties viņa kompetences ietvaros.

Tāpat iesniegumā bija izteikta vēlme saņemt oficiālu LR Ģenerālprokuratūras skaidrojumu – vai likumā par KNAB noteiktais, ka KNAB ir tiesības pieprasīt jebkādu informāciju no jebkuras personas, dod tiesības KNAB jebkādu informāciju no jebkuras personas pieprasīt bez kāda faktoloģiska pamata.

Taču Ģenerālprokuratūra šo iesniegumu izskatīšanai ir nosūtījusi pašam Korupcijas novēršanas apkarošanas birojam, turklāt paziņojusi – arī pārbaužu veikšana par KNAB veikto personu izsaukšanu un informācijas pieprasīšanu un šo darbību pamatotību esot nevis prokuratūras, bet gan... paša KNAB priekšnieka kompetencē.

LR Ģenerālprokuratūra negatavojoties arī vērtēt likuma par KNAB pantu, kas biroja darbinieku izpratnē dod tiem tiesības izsaukt jebkuru personu un tai pieprasīt jebkuru informāciju, nekādi neargumentējot savas intereses pamatotību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...