Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Draugi! Atbalstītāji! Mēs izsakām lielu paldies par morālo atbalstu akcijā “Ziemassvētku tirdziņiem būt!”. Paldies visiem, kas zvanīja, rakstīja un sūtīja e-pastus! Diemžēl ar lielām skumjām paziņojam, ka 12.11.2021 Operatīvās vadības grupas sanāksmē pieņemts lēmums Ziemassvētku tirdziņus rīkot aizliegt. Atļaut tirdzniecību tikai pašvaldību fiksētajās tirdzniecības vietās.

Informācijai: pašvaldību fiksētās vietas ir, piemēram, centrāltirgū, pie kapiem, dažas vietas Rīgas parkos un dārzos, un tās tiek izsolītas pašvaldību izsolēs gada sākumā uz visu gadu! Ja ir kāda brīva vieta, tad tām ir specifiski nosacījumi: drīkst tirgot ziedus, saldējumus, bezalkoholiskos dzērienus, bet ne Ziemassvētku preces...

Šo divu dienu laikā esam iepazinuši daudzu ministriju pārstāvjus - gan tos, kuri centās mūs atbalstīt, gan arī tādas personas, kuras ir strikti “pret” Ziemassvētku tirdziņu rīkošanu. Lūk, viena no tādām – Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.

Īss telefona sarunas atstāsts ar viņu:

- Kāpēc jūs neatbalstījāt Ziemassvētku tirdziņu rīkošu?

- Jūs tur savācaties grupās un radāt pūli.

- Vai jūs esat bijusi, piemēram, gadatirgū Vērmanes dārzā?

- Nē, man nav laika.

- Jūs uzskatāt, ka Rīgas Centrāltirgū, kur tirdzniecība notiek “sarkanajā režīmā”, tiek ievēroti visi valdības ieteikumi COVID mazināšanai?

- Tur visu kontrolē policija, ja vajag.

- Mēs esam gatavi strādāt arī “zaļajā režīmā” .

- Mēs saņemam daudz e-pastu no biedrībām, asociācijām un no privātpersonām, ka viņiem Ziemassvētku tirdziņi traucē. Un mums jāņem vērā arī šīs puses viedoklis.

Noliekot tālruni, man trūka vārdu, lai izteiktu savu sašutumu un neizpratni par to, ka cilvēks, kurš NEKAD nav bijis tirdziņos un, šķiet, absolūti NEIZPROT gadatirgus organizēšanas principus, kā arī NEZINA, kas ir pašvaldību fiksētās tirdzniecības vietas, ar vieglu roku var parakstīties par Ziemassvētku tirdziņu aizliegšanu!

Ja jums ir, ko teikt Janai Feldmanei, es norādīšu viņas kontaktus (tie ir publiski pieejami arī internetā): +371 67876119; [email protected]

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...