Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Tautas loģistika

Arturs Priedītis
01.07.2016.
Komentāri (38)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zīmols -AP

22.07.2016. 14:53

Fantastiska demagoģijas, smadzeņu skalosanas un kūdīsanas paraugstunda! Neviens tīrs teikums. Ja nebūtu tik etniski tendenciozi un indīgi, varētu nosaukt par tuksu muldēsanu. Pie kāda etnosa Jūs sevi pieskaitāt -A.P., atklājiet lasītājiem.

Atbildēt

Es

05.07.2016. 10:43

nevaru atvērt Grantiņa slaveno tribunāla saitu. Vai arī citi nevar?

Atbildēt

kaķa smiekli

04.07.2016. 12:36

»

Deniss

No Stikla kalna: "Slimība...


Nevis slimība ir izraisījusi LR krahu, tautas nespēju izveidot intelektuāli un morāli stabilu eliti, inteliģenci, politisko darbinieku slāni utt. Tautas nespēja nav slimība, bet gan permanents stāvoklis. Nav nekādu vēsturisko pierādījumu latviešu neslimošanai pirms tagadējās slimošanas."
===============
Tieši tā. Es jau sen saku, ka latvieši ir valstsnespējīga tauta

Atbildēt

Austris

04.07.2016. 10:54


Paldies par rakstu!
Par tautu visu īsi un skaidri ir pateicis Valdis Šteins.

Atbildēt

Edge

03.07.2016. 12:01

Marksisma ideoloģijā galvenais konceptuālais elements ir šķira. Jēdzienu „tauta” atceras tikai demagoģiskajās vibrācijās, kā tas bija boļševiku ideoloģijā.
====================================================
"Ir latviešu tauta akmens [zemniecība], māls [strādniecība] un smilts [inteliģence]...," - tā "boļševistiskajā" 1980.g. vibrācijas laida V.Ļūdēns (E.Virzas radinieks/atvase) un liepājnieki "Līvi" savos "Vairogi".
Ultra-liberālās/liberastu ideoloģijas ietekmē akmens, māls un smilts tiek pārvērsti par "škidru frakciju/atšķaidīta sabiedrība" (Z.Baumants), bet ar s*diem jārīkojās saprātīgi - citādi iznāks kā vēl viena Zolitūdes Maxima?

Atbildēt

Edge

03.07.2016. 11:15

»

Žulis

Lasot šo rakstu, var tikai pabrīnīties, par tā autora, maigi izsakoties , dīvaino domu gaitu. Viņš pamatoti kritizē jēdziena „tauta” tumsonīgos, klaji analfabētiskos pielietojumus mūsdienās, kas noved pie šī jēdziena devalvācijas tautas apziņā. Tajā pašā laikā viņš vēršas nevis pret šī jēdziena devalvēšanu...


Tā kā Latvija bija polietniska zeme, LR politiķiem nācās izgudrot jauko poētismu „Latvijas tauta”.
====================================================
LV politikāņi 90.gados turpināja savu priekšteču sākto darbiņu - "Latvijas tautā" vēl vienu "tautu" radīja. Tāpēc šodien piemin nevis pret "Latvijas tautu" vērsto genocīdu, bet gan pret "Ebreju tautu". Skaldi un valdi!

Atbildēt

Govs

03.07.2016. 10:09

Par Grantiņa saitu ir labi teikts. Tas tiešām ir kaut kāds vajprātīgo saits.

Atbildēt

Vo

03.07.2016. 09:45

»

Linards G.=Žulim

Es jau teicu, ka ŽULIS pateiks, kā viss ir pareizi. Žulis zina, kas ir "tautas etnoss". Žulis nesaprot, ka tā drīkst teikt tikai latviešu vājumnieks prātā un kājstarpē


Nu esi taču tu, Priedīt, smieklīgs ar to Žuļa lamāšanu! Vai pats to nespēj saprast?
Bet, cik var redzēt, tad Žuli tava vaukšķēšana pilnīgi nemaz neuztrauc.

Atbildēt

Žulis

03.07.2016. 06:08

Lasot šo rakstu, var tikai pabrīnīties, par tā autora, maigi izsakoties , dīvaino domu gaitu. Viņš pamatoti kritizē jēdziena „tauta” tumsonīgos, klaji analfabētiskos pielietojumus mūsdienās, kas noved pie šī jēdziena devalvācijas tautas apziņā. Tajā pašā laikā viņš vēršas nevis pret šī jēdziena devalvēšanu un nepareizu lietošanu, bet.... pret pašu jēdzienu „tauta”, aicinot to likvidēt (aizvietot), jo tas, lūk, esot „pretrunīgs”un „pārāk ideoloģizēts”. (Nāk prātā tā vecā anekdote, kur bērns netīrs, līdz ausīm noķēpājies pārrodas mājās, bet vecāki spriež – ko darīsim, mazgāsim šo, vai taisīsim jaunu? Tad nu Priedīša kunga padoms šiem vecākiem, acīm redzot, būtu šo bērnu dzīt projām no mājām un taisīt jaunu.) Taču jēdziens „tauta” ir „jāatmazgā”, nevis jālikvidē! Turpretim Priedīša kungs turpina šo jēdzienu apliet ar dubļiem arī no savas puses, apgalvojot, ka tas ir pretrunīgs un izveidots gandrīz vai ar vienu mērķi – pielabināties ļaužu masām. Bet jēdzienā „tauta” nav nekā pretrunīga vai aplama. Tas ir stingri definēts un šī jēdziena skaidrojumu viens komentētājs šeit jau ir uzrakstījis. Pretrunas rodas, kad šis jēdziens tiek analfabētiski pielietots un izmantots. „Visu tautību latvieši” tam ir spilgts piemērs. Priedīša dīvaino domu gaitu var saprast, zinot citus viņa rakstus. Viņa nepatikas un naida īstais mērķis ir latviešu nacionālisms. Nacionālisms latviešu apziņā jau ir gandrīz likvidēts un tagad pienākusi kārta likvidēt arī pašu jēdzienu ”tauta” latviešu apziņā, aizstājot to ar „ideoloģiski neitrālo etnosa jēdzienu”. Ne jau no liberālistu ideoloģiskajām spekulācijām autors cenšas šādi „neitralizēt” latviešus, bet gan no nacionālisma ideoloģijas, kas iemieso sevī tautas pašsaglabāšanās instinktu un ir tautas pastāvēšanas pamatā! Tā ir ļoti smalka, viltīga, mūsu tautai ( un jebkurai tautai) naidīga demagoģija!
Lai izprastu kādēļ Satversmē ir iekļauts jēdziens „Latvijas tauta”, ko tik ļoti mīl uzsvērt un lietot mūsu, starptautiskajam kapitālam kalpojošie valstsvīri, tad šeit nepieciešama neliela atkāpe vēsturē. ( Katrā ziņā ar poētismu, ka to apgalvo Priedītis, tam nav nekāda sakara) Satversmes pasludināšanas brīdī un Latvijas Republikas dibināšanas brīdī vēl nebija nodibināta LR pilsonības institūcija, bet visi topošās valsts teritorijā dzīvojošie dažādu tautību cilvēki, kuri piekrita kļūt par jaunās valsts pilsoņiem bija topošās valsts pamatlikumā kaut kā jānosauc. Tika izvēlēts apzīmējums”Latvijas tauta”. Šī Latvijas tauta tad nu arī bija tā, kas izcīnīja savu valsti Brīvības cīņās un kam šajā valstī turpmāk piederēja suverenā vara. Kad izveidojās Latvijas valsts, "Latvijas tauta" pārtapa par Latvijas pilsoņiem. No mūsdienu viedokļa, protams, būtu bijis pareizāk, ja pēc valsts nodibināšanas Satversmē jēdzienu „Latvijas tauta” aizstātu ar jēdzienu „Latvijas pilsoņi” , deleģējot Latvijas valsts suverēno varu Latvijas pilsoņiem, nevis Latvijas tautai, bet toreiz vienkārši nebija tādas vajadzības, jo „Latvijas tauta” un „Latvijas pilsoņi” bija identisks jēdziens. Faktiski tā bija latviešu nacionāla valsts, jo latvieši kā pamattauta bija jaunās republikas pilsoņu pārliecinošs vairākums. Situācija mainījās, kad četrdesmitajā gadā Latvija tika varmācīgi okupēta no PSRS puses. Un šīs izmaiņas apzināti netika ņemtas vērā pie LR „atjaunošanas” deviņdesmitajos gados. Jo, ja jau mēs atjaunojām 1918.gadā dibināto Latvijas valsti, tad tiesības saukties par Latvijas tautu ir tikai šīs atjaunotās valsts pilsoņiem un viņu pēcnācējiem.( Jo tieši viņi ir minēti Satversmē!) Taču valdošais režīms demagoģiski par Latvijas tautu tagad dēvē visus šeit ŠOBRĪD dzīvojošos, t.sk.arī šeit iepludinātos PSR civilokupantus un atvaļinātās PSR militāristus. (Satversmes pasludināšanas brīdī tādu personu šeit Latvijā nebija, tātad uz viņiem šis apzīmējums nu nekādi nav attiecināms) Rezultātā mums ir izveidota valsts, kur suverenā valsts vara vairs nepieder ne patiesajiem Latvijas pilsoņiem, ne tai Latvijas tautai, kas minēta Satversmē. Un tā nav kļūda. Tas ir apzināts noziegums pret latviešu tautu un Latviju kā nacionālu valsti.

Atbildēt

Edge

02.07.2016. 23:44

»

>Edge 12:11

Antropoloģe saka, ka sešpadsmitā gs. beigas un septiņpadsmitā sākums ir laiks, kad veidojās latvieši? Ak Dievs, ko gan tagad skolās māca...


Piemēram, preambulā ir kvēla vēlēšanās „nodrošināt Latvijas tautas un ikviena brīvību”. Šī frāze ir tipisks demokrātijas un mūsdienu liberālisma mistrojums.
=====================================================
Šeit un tagad, jeb "Kas notiek Latvijā?".
Angļu sociologs Zigmunts Baumans šo laiku nosaucis par "plūstošajām" jeb "šķidrajām sabiedrībām". Kāda tāda ideja pašlaik var vienot oligarhus, kampējus&eirokrātus (10%) ar pārējo sabiedrības daļu? Vienīga ja cīņa "pret" (valodu referendums) - bet nekāds auglīgs darbs attīstībai (Nacionālās attīsbas plāns).

Atbildēt

>Edge 12:11

02.07.2016. 22:54

Antropoloģe saka, ka sešpadsmitā gs. beigas un septiņpadsmitā sākums ir laiks, kad veidojās latvieši? Ak Dievs, ko gan tagad skolās māca...

Pat Ž. Simenons rakstīja, ka pie Baltijas jūras dzīvo 3 tautiņas, kas "kopj aizvēsturiskus dialektus". Aizvēsturiskus!

Tautas dziesmā vēstīts par laiku, kad bāliņi gāja uz prūšu robežām sargāt savu tēvu zemi - tas nu bijis pirms krustnešu iebrukuma.

Atbildēt

Uzdevums

02.07.2016. 21:45

»

vnk=>10.00

Par dvēseļu pārceļošanām vēl var strīdēties. Indijā daži tic, ka dvēsele var iemiesoties jebkurā dzīvā būtnē, tāpēc cenšas dzīvot tikumīgi, lai nesabojātu karmu...


Ar zemi saistītās dvēseles pārdzimst tikai cilvēkos. Nav pilnīga saite ar konkrētu tautu vai ģimeni. To dvēsele izlemj plānojot nākošo dzīvi un nepieciešamo pieredzi. Nereti gadās tiešas reinkarnācijas savos pēcnācējos. Daļēji tas izskaidro latviešu mirušo kultu. Ģenētiskās atšķirības starp cilvēkiem ir nebūtiskas jo pēcnācēji dzimst jebkurai rasu un tautu pāra kombinācijai (S+V). Zemes dzīves programmas ir mainījušās un vienīgā iespēja ir sadzirdēt savas dvēseles čukstus, lai izpildītu dzīves jaunos uzdevumus. ( lai nepaliktu par muļķa zombiju )

Atbildēt

S.L.

02.07.2016. 20:56

Tā tas ir dzīvē, kad daudzi vārdi ir bez reāla seguma. Tauta arī ir mākslīgi izdomāts vārds. Kurš var pateikt, cik latvieši ir konkrēti latviešu tautā šodien. Nekāda konkrētība nevar būt. Daudzi ir tikai puslatvieši.Bet vai tādi raksti kaut ko izskaidro mūsējiem? Par to es neesmu pārliecināts.

Atbildēt

vnk=>10.00

02.07.2016. 20:53

Par dvēseļu pārceļošanām vēl var strīdēties. Indijā daži tic, ka dvēsele var iemiesoties jebkurā dzīvā būtnē, tāpēc cenšas dzīvot tikumīgi, lai nesabojātu karmu.
Japānā senatnē ticējuši, ka cilvēks var atdzimt savos pēcnācējos. Domājams, ka tam ticējuši arī citviet, ar to var izskaidrot rūpes par savu dzimtu un nožēlu par tās izbeigšanos.
Cik nu mēs zinām par gēniem, tad bērns nepiedzimst kā balta lapa, viņš jau daudz mantojis no senčiem. To var praktiski novērot - gadās, ka bērns, sākot runāt, saka vārdus, kas viņam nav mācīti, bet ir zināms, ka ir bijis kāds sencis, piem., polis.
Tāpat bērna agresija var norādīt, ka senčos bijis kāds dūšīgs karotājs.
Par kuršiem kā savas zemes sargātājiem varētu daudz stāstīt, un pamēģiniet viņiem tagad teikt, ka viņi nav latvieši :-).

Atbildēt

Edge

02.07.2016. 11:42

»

nesaprotami svešvārdi traucē uztvert domu

Loģistika = spriešanas māksla


"Raiņa socioloģiskajā naratīvā latviešu tauta ir tas pats, kas latviešu proletariāts."
====================================================
Svešvārdi netraucē domāt:
"Nevienam es Rīgas nedodu, / Tik tiem, kas cēla tās stiprumu, / Kas viņu lielu un staltu dara:
Tā darba ļaužu sūrsūra vara, /Kas cirta, raka, sita un kala, / Kas sviedrus lēja un lies vēl bez gala. - / Tie ļaudis, tiem Rīgai būs piederēt,
Priekš strādniekiem es gribu to paturēt."

Atbildēt

Edge

02.07.2016. 11:11

"Eiropas vēsturē speciāla pieglaimošanās ļaužu masām sākās Lielās franču revolūcijas periodā XVIII gs. beigās."
====================================================
Baltijas jūras piekrastē speciāla pieglaimošanās ļaužu masām sākās Ziemeļu kara laikā XVIII gs. sākumā:"...Livonija sabrūk jeb padodas dažādām varām, šejienes vācieši padošanās līgumā panāk ierakstu, ka šeit dzīvo viena tauta ar vienu valodu. Un tie ir vācieši. Bet 1710. gadā, kad padošanās līgumu jau raksta Šeremetjevs, vācieši arī grib ierakstīt šos pašus vārdus par vāciešiem kā vienu tautu ar vienu valodu, taču tas viņiem vairs neizdodas, tāpēc šajā padošanās līgumā jau figurē latvieši. Līdz ar to, precizējot, sešpadsmitā gadsimta beigas un septiņpadsmitā gadsimta sākums ir tas laiks, kad veidojas latvieši." Rita Grāvere, antropoloģe. sk.Delfi.lv
Arnis Terzens: 'Mēs esam tādi neērti Eiropai'; saruna ar Ritu Grāveri (fragmenti)

Atbildēt

nesaprotami svešvārdi traucē uztvert domu

02.07.2016. 10:48

Loģistika = spriešanas māksla

Atbildēt

!

02.07.2016. 10:11

»

Feiss

Murgs kautkāds


ilgtermina sorositi zaudes .

Atbildēt

8 kaji parnem sausmas

02.07.2016. 10:05

teoretiskie sistemas opozicijas raksti gala rezultata panaks intelektualu nostasanos opozicija pret veiksmes stasta valdoso koaliciju .

Atbildēt

šausmas

02.07.2016. 09:36

Tas dzeltenais deniss un visi dzeltenie ko raksta - ir šausmas.....

Atbildēt

Eduards Lunis

02.07.2016. 09:22

-- ARĪ Šajā rakstā, Jūs , Priedīša kungs, esat pārspļāvis sevi!
1. Nolieot Grantiņa kunga aktivitātes, Jūs para'dat, ka esat par to ,LAI LATVIJĀ NOZIEDZNIEKI VALDĪTU NESODĀMI!?
2 UN TĀLĀKAJĀ RAKSTA DAĻĀ ,ESAT PATS MAIGI KRITIZĒJIS LATVIJAS LIELAĶOS NELIEŠUS, BET GRANTIŅŠ VIŅIEN IR PIEMĒROJIS ATBILSTOŠUS KRIMINĀLLIKUMA PANTUS!?
3Un kāpēc neviena vārda neesat pateicis par PASAULĒ PAZĪSTAMA'UN ATZI'TĀ ASV PROFESORA M. HADSONA PĒTĪJUMU -LATVIJAS NEATKARI'BA IR NOZAGTA!? TUR VISS IR PATEIKTS PAREIZI UN PILNĪGI PRETĒJI JŪSU IZPRATNEI !?

Atbildēt

iedziļinoties detaļās

02.07.2016. 09:00

»

vnk

Etnoss ir grieķiem. Latviešiem ir tauta


Latviešiem nav tautas. Latviešiem ir valdība un ierēdņi. Zaglīgais etnos nolēma, ka visi kas nebūs ierēdņi, tie būs viņu vergi.

Kad dvēsele ienāk dzimstošā bērnā, viņai nav tautības, rases vai citu kopības atribūtu. Cilvēku suga ir viena - cilvēks. Jebkura cilvēka dvēsele ir bijusi daudzu tautu un rasu cilvēkos. Tas ir noteikts apmācības cikls.

Jaunais pasaulē ir tas, ka ir jāatjauno zināšanas par to kas ir cilvēks un kā veidojas viņa apziņa. Ja cilvēks atcerēsies, ka viņa apziņa ir saistīta ar Dieva apziņu caur dvēseli, tad var sagaidīt evolucionāru lēcienu. Tas būs atkarīgs vai šis zināšanas tiks izplatītas nesagrozītā veidā.

Tikai cilvēka trulais ego prāts ģenerē visas tumšās ļaunprātības un naidu. Dvēsele vienmēr zina un pazīst visas citas dvēseles un gaida prāta spēju atrast savu dvēseli.
Apmēram tā ...

Atbildēt

Linards G.=Žulim

02.07.2016. 08:37

Žulis ir īsts latviešu stulbenis un nelietis trollis. Viņš te jau ir maskējoties izteicies. Žulis ir latviešu lops, bet te nekā labāka par ŽULI nav un es gaidu viņa spriedumu par šo gabalu no kunga autora. Žulis pateiks, vai gabals ir īsts jeb neīsts. Žulis?Dabas bērns, Paija utt. ir latviešu ģēnijs tualetē sausajā laikos pie kūts.

Atbildēt

vnk>lauķis

02.07.2016. 06:37

Ja tu tiešām esi lauķis, tad zināsi, ka tautā ir arī cilvēki, kas mums visiem saražo pārtiku, ir tie, kas to piegādā (loģistika :-) ) un tie, kas mums to pārdod, vienkāršie darbinieki.
Lepnie vadoņi un intelektuāļi varētu būt vismaz tai tautas daļai pateicīgi, kas viņus baro (arī ārstē un skolo viņu viņu bērnus).

Atbildēt

lauķis

02.07.2016. 05:30

Tauta , tas skan lepni.Diemžēl pašlaik tauta ir palikusi par bezsugas aitu baru kas skrien balsot par eiropistiskām vērtībām , pēc tam vaimanā par slikto valdību.Bet ir arī labā ziņa , domājošu cilvēku rodas arvien vairāk.

Atbildēt

vnk

01.07.2016. 22:41

Etnoss ir grieķiem. Latviešiem ir tauta.

Atbildēt

Feiss

01.07.2016. 22:25

Murgs kautkāds!

Atbildēt

DENISS

01.07.2016. 22:02

»

VB

OK, Bet, kas IR tauta


TAUTAS NAV KĀ TĀDAS.

Atbildēt

VB

01.07.2016. 21:28

OK, Bet, kas IR tauta?

Atbildēt

tomēr

01.07.2016. 20:59

Linards nekāds tu neesi, tik...

Atbildēt

Linards G.=Žulim

01.07.2016. 20:44

»

Trako Grafomān Praidīti!

Kad būs ar „praidu” novājināta Krievija un Baltklrievija, tad iestāsies visas trīs ar Ukrainu ES. Velcome, rusiše...


Mans draugs Žulis izlamājies nelasot! Tas ir pareizi, jo īsts latvietis tā vienmēr dara.

Atbildēt

Deniss

01.07.2016. 20:23

No Stikla kalna: "Slimība
Vārdam „slimība” tagad ir kulturoloģiskā un socioloģiskā aura. Tiek runāts par „baltās” rases slimību, atsevišķu tautu un valstu slimību. Slimība apliecina noteiktu stāvokli, kuram ir sākums un beigas. Slimība nav permanents stāvoklis. Tā tas ir attiecībā uz cilvēku veselību. Tā tam it kā būtu jābūt arī attiecībā uz rasi, tautu un valsti. Ja šodien saka, ka, piemēram, Ukraina ir slima valsts, tad tas nenozīmē, ka Ukraina vienmēr ir bijusi slima valsts. Ukraina ir tikai pirms zināma laika saslimusi. Tāpat nākotnē ir iespējama Ukrainas izveseļošanās.
Demogrāfiskā pāreja dara piesardzīgu jautājumā par „baltās” rases iespēju izveseļoties. Nav ticama eiropeīdu izveseļošanās. Eiropeīdi ir nolemti degradācijai, deģenerācijai, iznīcībai. Par to liecina eiropeīdu emancipācija haosā, bērnu nedzemdēšanas patoss, bēgšana no saprātīgas dzīves, stabilas identitātes, kas tiek uztverta kā pašrealizācijas ierobežošana. Par to liecina arī eiropeīdu ieviestā globālā patērēšanas unifikācija, nerimstošā un nekādi neapmierināmā mimētiskā vēlēšanās, postmetaforiskā orientācija, prāta un domāšanas galvenā modrība izvairīties no patiesības un objektīvi pamatota viedokļa idiotiskā plurālisma vārdā.
Jautājums par slimības sākumu un beigām noteikti ir aktuāls atsevišķu tautu vēsturiskās virzības kontekstā. LR un tas etniskais formējums, ko var apzīmēt vārdā „latvieši”, noteikti ir slims. Jautājums ir vienīgi, vai tā ir slimība, kurai ir sākums un beigas. Tā vien liekas, ka tā nav slimība, bet gan permanents stāvoklis, kura analītikā neiederās vārds „slimība”. Nevis slimība ir izraisījusi LR krahu, tautas nespēju izveidot intelektuāli un morāli stabilu eliti, inteliģenci, politisko darbinieku slāni utt. Tautas nespēja nav slimība, bet gan permanents stāvoklis. Nav nekādu vēsturisko pierādījumu latviešu neslimošanai pirms tagadējās slimošanas."

Atbildēt

tomēr

01.07.2016. 19:41

Augsti intelektuālajiem A.Priedītim un "Re re" patīk tajā bedrē ciemoties :-)

Atbildēt

vārda tauta nozīmes

01.07.2016. 19:04


tauta -as, s.
1. Vēsturiski izveidojusies cilvēku kopība (nācija, tautība, radniecīgu cilšu grupa u. tml.), kurai raksturīga, piemēram, kopīga valoda, psihiskā struktūra, arī teritorija.
Kultūras tauta — tauta ar augsti attīstītu kultūru.
Tautas gars — tautas nacionālo (psihisko, kultūras u. tml.) īpatnību kopums.
// ģen.: tautas, adj. nozīmē. Tāds, kas ir, parasti kolektīvi, radīts, izplatīts, kļuvis tradicionāls šādā cilvēku kopībā.
Tautas dziesma — tautas daiļrades sacerējums vārsmās dziedāšanai vai teikšanai; dziesma tautas mūzikā; attiecīgais folkloras žanrs; tautasdziesma.
Tautas eposs — eposs, kas radies folklorā vai kas veidots, saliedējot folklorā radušās eposa daļas.
Tautas tērps — tērps, kurā izpaužas kādas tautas kultūras savdabība; tautastērps.
Tautas medicīna — empīriski uzkrātas zināšanas par slimību ārstēšanu un šo zināšanu izmantošana praksē.
Tautas ārstniecība — tautas medicīna.
2. Iedzīvotāju kopums (kādā valstī, zemē, teritorijā u. tml.).
Tautas saimniecība — vēsturiski izveidojusies sabiedriskās atražošanas sistēma (kādā valstī, zemē); ekonomika (2).
Tautas skaitīšana — īpaši organizēta ziņu vākšana par, parasti valsts, iedzīvotājiem (piemēram, par to skaitu, dzīvesvietām, tautību, dzimumu, vecumu, ģimenes stāvokli); tautskaite.
Tautas patēriņa priekšmeti — materiālie labumi, kas izmantojami cilvēku personiskajām un kolektīvajām vajadzībām (pārtikas produkti, apģērbs, kultūras un sadzīves preces u. tml.).
// ģen.: tautas, adj. nozīmē. Tāds, ko (piemēram, vēlēšanās) ir izveidojuši daudzi vai visi (kādas valsts, zemes, teritorijas u. tml.) iedzīvotāji; tāds, kas darbojas (kādas valsts, zemes, teritorijas u. tml.) iedzīvotāju labā, aizstāv to intereses.
Tautas fronte — kustība, kas apvieno daudzus (kādas valsts, zemes, teritorijas u. tml.) iedzīvotājus politiskai, ekonomiskai cīņai; attiecīgā organizācija.
Tautas nams vēst. — klubs, kas veica masu politisko un kultūras un izglītības darbu (parasti nelielā apdzīvotā vietā).
// ģen.: tautas, adj. nozīmē. Tāds, kas darbojas ārpus skolu sistēmas un kur mācības parasti ir paredzētas pieaugušiem cilvēkiem (par izglītības iestādēm).
// ģen.: tautas, adj. nozīmē. Goda nosaukumos lieto, lai norādītu uz personas vai kolektīva darbības augstu vērtējumu.
3. Cilvēku kopums, kurā ietilpst viena vai vairākas sociālas grupas, slāņi, arī tautības, etniskas grupas (parasti kādā valstī, zemē, teritorijā u. tml.).
4. Liels cilvēku kopums, skaits; ļaudis.
// sar. Cilvēku grupa, kam piemīt noteiktas, raksturīgas pazīmes.
5. dsk.; folkl. Cita novada iedzīvotāji, citas dzimtas, radu saimes pārstāvji; svešinieki; arī precinieki.
Tautu meita — jauniete no cita novada vai no citas dzimtas, radu saimes; arī līgava; tautiete (2).
Tautu (retāk tautas) dēls — jaunietis no cita novada vai no citas dzimtas, radu saimes; arī precinieks; tautietis (2).
Tautas etimoloģija val. — vārda cilmes nezinātnisks skaidrojums, kas pamatojas uz skaidrojamā vārda skanisku līdzību kādam etimoloģiski neradniecīgam vārdam.
Frazeoloģismi: +
Avoti: LLVV, VjV
Morfoloģija: lietvārds, sieviešu dzimte, 4. deklinācija +

Atbildēt

Re re

01.07.2016. 18:54

Deģeneratīvā būtība
Etnosa deģeneratīvā būtība, saprotams, var dažādi izpausties. Tomēr dominē divi virzieni. Pirmkārt, tumsonības saglabāšanās, palielināšanās un nostiprināšanās, izplatot aplamas zināšanas un apliecinot dzīves procesu aplamu izpratni. Otrkārt, savas tumsonības pašslavināšanā, nespējot atšķirt tumsonību no normāla kognitīvā līmeņa un savā bezgalīgajā tumsonībā sacerot odiozus pašslavināšanās izgarojumus. Šajā ziņā latviešu aprindās visjaunākais piemērs ir internetā Grantiņa izraktajā vājprātīgajā bedrē nesen aizsāktā pašslavināšanās par latviešu tautu. Latvieši esot vienīgā tauta, kura ir sasniegusi „augstāko apziņas līmeni”. Turklāt izrādās, ka „neviena tauta to nespēja izdarīt”. Gribas atgādināt ikdienā populāro atziņu „Katrs jūk prātā savā veidā!”. Acīmredzot etnosa deģeneratīvajai būtībai arī var būt neskaitāmi izpausmes veidi – neskaitāmi vājprāta veidi.

Atbildēt

Trako Grafomān Praidīti!

01.07.2016. 18:40

Kad būs ar „praidu” novājināta Krievija un Baltklrievija, tad iestāsies visas trīs ar Ukrainu ES. Velcome, rusiše !
Tagad UK tiešām briti saskarsies ar labām sekām pēc Brexit, bet drīz, kad novājinās Putins Krieviju, Baltkrieviju, sākot ar praidismu, Ukraina jau gatava, tad visas šīs trīs valstis saskaņā ar ASV plāniem, kurai ES ir projekts ASV precēm, lūgs pievienot sevi ES. Mums gan būs jautri - ES oficiālā valoda būs arī krievu un LV būs krievu valoda kā otra valsts valoda.

HAHAHA, idioti VVF, Merkele, franči un pārējie!
Latvija jau tikko kļuvusi par pilntiesīgu OECD dalībvalsti, kas tver ASV tirgu ES!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...