Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".

Mana raksta mērķis bija atklāt Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ciešās sadarbības ar biedrības “Ventspils attīstības aģentūra” (VAA) prezidentu Aivaru Lembergu būtību un konsekvences. Proti, Lembergs biedrībā VAA saņēma turpat 100 tūkstošu eiro vērtu ikgadēju atalgojumu, kura pamats ir Ventspils brīvostas pārvaldes nelikumīgi maksājumi, kas tai gadu gaitā ir nodarījuši zaudējumus ne mazāk kā 1 256 397 eiro apmērā!

Lai kaut kā attaisnotu šādu valsts pārvaldi diskreditējošu faktu, par kuru šī gada 10. februārī beidzot ir ierosināts kriminālprocess Nr.16870000222 par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par Ventspils brīvostas pārvaldes līdzekļu izšķērdēšanu lielā apmērā, Lembergs savā rakstā “Fake ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim” ir solījies, ka norādīs uz būtiskāko un viegli pārbaudāmo.

Piemēram, Kristovskis viņu netaisni apsūdzot dubulta atalgojuma saņemšanā! Tas neesot bijis iespējams, jo kopš 2007. gada Lembergam esot bijis liegts pildīt Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja pienākumus, tāpēc viņš atalgojumu par to neesot saņēmis. Šis tiešām ir sensacionāls paziņojums, tomēr arī viegli pārbaudāms.

Ielūkosimies A.Lemberga valsts amatpersonas deklarācijās. Ko mēs tur redzam? To, ka 2019. gadā Aivars Lembergs ir ne tikai sevi deklarējis kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāju, bet arī algā ir saņēmis 41316.30 eiro. Gadu iepriekš (2018. gadā) par šī amata pienākumu pildīšanu Lembergs algā ir saņēmis 44 301.04 eiro. Attiecīgi 2017. gadā Ventspils brīvostā tās valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs algā ir saņēmis 45 091.93 eiro. Līdzīgi izpēte ļauj ieskatīties līdz pat 2007. gadam, kā arī tālākā pagātnē. Taču tendence nemainās.

Ikvienam ir skaidrs, ka savā rakstā “Fake ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim” Lembergs ir primitīvi melojis. Kāpēc? To ir neiespējami izskaidrot. Tādējādi viņa paša baltiem diegiem šūtie argumenti ir klasisks viltus ziņu apkopojums, nevis Kristovska raksts, kā to apgalvo cietuma skolu nesen izgājušais Lembergs. Tātad i strādāja par Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāju, i algu saņēma, i dubulto atalgojumu biedrībā VAA sarūpēja.

Taču ar to Lemberga raksta pārsteidzošās atklāsmes nebeidzas. Kuriozā veidā viņš pat apgalvo, ka Lembergs kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs nekad un nevienu paša vadītās iestādes ikgadējo budžetu nav apstiprinājis. Taču arī tas neatbilst patiesībai. Šādu Lemberga patiesības falsifikāciju viņam nelaimīgā kārtā uzrāda kriminālprocesa Nr.16870000222 izmeklētāju pieprasītie Ventspils brīvostas ikgadējo budžeta apstiprināšanas protokoli, kuri Lemberga līdzdalību skaidri un gaiši apliecina.

Diemžēl izčākst arī kleptokrāta stāsts, ka ne jau viņš, bet Lemberga vadītā Ventspils brīvostas valde ir veikusi sistemātiskos maksājumus viņa biedrībai VAA. Bijis jārealizē Brīvostas un biedrības “kopīgie mērķi”. Taču arī tas neatbilst patiesībai. Šos maksājumus veica Ventspils brīvostas pārvalde tās pārvaldnieka Imanta Sarmuļa personā, kurš reizē ir arī biedrības VAA valdes loceklis, tādējādi labi zinot, ka turpat puse šīs biedrības līdzekļu tiek izlietota biedrības VAA prezidenta Lemberga atalgošanai. Savukārt Ventspils brīvostas valdē esošie četri ministriju pārstāvji, visticamāk, pat nezināja, ka Brīvostas pārvaldes biedru maksas tiek maksātas valdes priekšsēdētāja Lemberga kabatas biedrībai. Brīvostas budžeta projektu ailēs biedrība VAA neparādās.

Un kāpēc gan tai būtu bijis jāparādās, ja, kā rakstā “Fake ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim” apgalvo Lembergs, biedrība VAA par padarīto darbu katru gadu atskaitījās tā laika Brīvostas pārvaldniekam I.Sarmulim. Tas gan ir uzkrītošā pretrunā ar Sarmuļa LTV Ziņu dienesta analītiski pētnieciskā raidījuma «De Facto» 22. maija sižetā skaidroto, proti, ka viņš ar aģentūru (domāta biedrība VAA) esot sadarbojies ik dienas: “Tieši Lembergs vadīja visu to darbu. Tieši viņš personīgi kontrolēja. Es vairākas reizes nedēļā pie viņa gāju skaņot visus jautājumus.”

Tātad Lembergs ar Sarmuli viens otru kontrolēja un viens otram atskaitījās līdz brīdim, kad Aivaram Lembergam un viņa vadītajai Ventspils brīvostai, arī viņa kabatas biedrībai VAA tika piemērotas ASV OFAC sankcijas. Abiem reizē ar tā laika Ventspils brīvostas valdes locekļiem Jāni Vītoliņu un Gunti Blumbergu (vienlaikus arī šie kungi bija biedrības VAA valdes locekļi) nācās pamest Ventspils brīvostas pārvaldi. Diemžēl Lemberga pārinstitucionālās komandas izraidīšana nenovērsa smagās sankciju sekas.

ASV OFAC sankciju piemērošana valdes priekšsēdētājam ne tikai dramatiski iedragāja Ventspils brīvostas pārvaldes reputāciju, bet arī ievērojami apgrūtināja ostas komersantu darbību. Tā kā paškritika Lembergam nekad nav piemitusi, viņš bez kautrēšanās savā 27. jūnija rakstā paziņo, ka Ventspils brīvostas pārvalde pēc viņa godpilnās aiziešanas ir novesta līdz maksātnespējai. Taču pat tas neatbilst patiesībai. Ventspils brīvostas pārvalde ir ne tikai maksātspējīga, valsts to nedotē, bet arī strādā ar jauniem attīstības projektiem un vairāku miljonu EUR peļņu, turklāt tā izmaksā Lemberga komandas dzīru - bezrūpīgās saimniekošanas laikos uzkrātos vairāk nekā 30 miljonu eiro vērtos parādus. Jāpiebilst, ka tas tiek paveikts saspīlētos ģeopolitiskos, Krievijas izraisītā kara Ukrainā un saistīto ekonomisko pārmaiņu apstākļos.

Tādējādi ir redzams, ka Lembergam rakstā “Fake ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim” ir misējies. Ir neiespējami ar sagrozītiem vai pat pilnībā melīgiem faktiem izvairīties no dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantotāja, kā arī publisko līdzekļu izšķērdētāja lielā apmērā goda. Ir neiespējami kriminālprocesa Nr.16870000222 būtības izklāstu pasludināt par Ģirta Valda Kristovska priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas rakstu.

Jo īpaši tāpēc, ka Kristovskis un viņa kolēģi – Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis regulāri, vairāk nekā piecu gadu garumā ir vērsuši neskaitāmu valsts iestāžu un amatpersonu uzmanību Lemberga kabatas biedrības VAA “sekmēm” piesaistot Lembergam pakļauto vai no viņa labvēlības atkarīgo pilsētas domes, pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību, pat Ventspils augstskolas un tehnikuma finanšu līdzekļus, tas ir, ventspilnieku nodokļu naudu.

Diemžēl Ventspils pilsētas sabiedrība un pašvaldības iestāžu darbinieki ar šādu kleptokrātisku pilsētas vadību samierinās. Daudziem ir kļuvis vienalga, jeb, kā deklarē pats Aivars Lembergs, nav nozīmes, kur atrodas galds, pie kura viņš strādā, Ventspils domes ēkā vai Rīgas centrālcietumā. Lūk, tāda ir pilsētas ar nākotni vadības rutīnas morāle. Un kāpēc gan ne, ja par vairāk nekā 2021. gada 10 mēnešus apcietinājumā pavadīto laiku, Aivaram Lembergam ir ticis atvēlēts 20 700 eiro vērts atalgojums. To paredzot Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi, savā rakstā paskaidro Lembergs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...