Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vidrižu pagasta padome, lai gan iepriekš tas netika plānots, tomēr nolēmusi rīkot sabiedrisko apspriešanu par ieceri nocirst daļu koku gar ceļa Ragana-Bīriņi-Vidriži malām, kas veido vienu no skaistākajām vēl atlikušajām Latvijas alejām. Dabas aizsardzības pārvaldes atzinumā ieteikts atstāt tikai 50 kokus, bet 89 nocirst.

Pietiek jau ziņoja, VAS Latvijas valsts ceļi ir ieplānojusi ceļa Ragana-Bīriņi-Vidriži rekonstrukciju, kas paredz izcirst ceļa malā esošos kokus, kas veido vienu no skaistākajām alejām Latvijā, taču koku nociršanai nepieciešama pašvaldības piekrišana.

Saskārusies ar sabiedrības protestiem, Limbažu novada pašvaldība nolēma veidot īpašu komisiju, lai varētu pieņemt "kompetentu lēmumu". Komisijā pieaicinātie Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti, pēc Vidrižu pagasta pārvaldes vadītāja Jāņa Ļevšina teiktā, apsekojuši katru no 139 alejas kokiem un devuši atzinu, ka saglabājami vien 50, bet pārējos rekomendē nocirst.

Ļevšins uzsver, ka apsekošana esot notikusi kvalitatīvi, izpētot katru koku gan no dabas daudzveidības, gan ainaviskā, gan ceļu satiksmes drošības viedokļa. Atzinumā arī uzsvērts, ka nocirsto koku vietā būtu jāstāda jauni, lai ar laiku atjaunotu aleju. Turklāt tieši skaistāko alejas daļu Bīriņos esot plānots saglabāt.

Tomēr pirms gala lēmuma pieņemšanas pagasta pārvalde nolēmusi uzklausīt arī iedzīvotāju viedokli, līdz ar ko tomēr vismaz formāli tiks rīkota sabiedriskā apspriešana. Pagaidām neviens rakstveida ieteikums saistībā ar šo aleju pašvaldībā neesot saņemts.

Ļevšins nemācēja teikt, cik nozīmīgs būs sabiedrības viedoklis par aleju, jo vispirms esot jāuzklausa viedoklis, kā arī jāiepazīstina iedzīvotāji ar ekspertu atzinumu. „Tad arī meklēsim risinājumu šai situācijai,” sacīja Ļevšins.

Pietiek jau ziņoja, Latvijas valsts ceļi (LVC) iecerējuši veikt ceļa malu attīrīšanu šim ceļam, kas reāli nozīmē alejas iznīcināšanu, bet pret to protestē daudzi iedzīvotāji, tādēļ pagaidām darbi bija apturēti. Ja pašvaldība nepiekrīt koku izciršanai un tam ir ekspertu pamatojums, LVC nedrīkst veikt koku izciršanu ceļu satiksmes drošības uzlabošanai.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...