Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs nespēj paskaidrot, pēc kādiem kritērijiem skandalozā un bieži kritizētā pašvaldības namu apsaimniekotāja Rīgas namu pārvaldnieks valdē šomēnes paklusām iecelts viņa vadītās partijas Saskaņas centrs ziedotājs Jevgeņijs Vasjkins. 

Sākotnēji pašvaldības preses pārstāve Pietiek apgalvoja, ka domes priekšsēdētājs uz uzdotajiem jautājumiem saistībā ar šo kadru nomaiņu nevarot atbildēt, jo atrodoties atvaļinājumā, un no skaidrojuma varēja noprast, ka neviena cita domes amatpersona nekādus paskaidrojumus šai saistībā sniegt nespēj.

Taču arī otrdien, kad Ušakovs jau bija atgriezies no atvaļinājuma, izrādījās, ka domes priekšsēdētājs nespēj sniegt skaidrojumu ne uz vienu no uzdotajiem jautājumiem. Mērs nevarēja atbildēt ne uz jautājumu, kāpēc vispār  tika pieņemts lēmums par divu valdes locekļu nomaiņu, kas tieši to pieņēma un kāpēc neapmierināja esošo valdes locekļu sniegums, ne uz jautājumu vai uz vakantajām vietām valdē tika izsludināts konkurss un kurš konkrēti izraudzījās jaunos valdes locekļus.

Tāpat izrādījās, ka domes priekšsēdētājs nespēj uzrādīt nekādus datus, uz kuru pamata tika pieņemts lēmums par jauno valdes locekļu izvēli. Ušakovs nevarēja atbildēt arī uz jautājumu, vai uz šiem amatiem, kuri to ieņēmējiem mēnesī ienes vairāk nekā 2400 latu, bija citi kandidāti. Visbeidzot, domes priekšsēdētājs nespēja arī paskaidrot, vai Vasjkina pagājušā gada ziedojumam Saskaņas centram ir kāda saistība ar viņa nozīmēšanu konkrētajā amatā.

Pietiek jau informēja: lai gan Uzņēmumu reģistrs rāda, ka viens no četriem skandalozā Rīgas pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks valdes locekļiem ir 1968. gadā dzimušais Dzintars Arbidāns, nule paklusām ir notikusi viņa nomaiņa, - par jauno valdes locekli kļuvis 1987. gadā dzimušais Vasjkins.

Saskaņā ar Lursoft datiem pašvaldības namu apsaimniekotāja valdē joprojām ir Ervīns Straupe, Ivo Lecis, Jeļena Jakovļeva un Dzintars Arbidāns, kas šo amatu ieņem kopš 2010. gada beigām.

Taču uzņēmuma interneta mājas lapa jau vēsta ko citu - Arbidāna vietā par Rīgas namu pārvaldnieka valdes locekli kļuvis 25 gadus vecais (dzimis 1987. gada 26. novembrī) Vasjkins.

"Ieguvis profesionālo maģistra grādu siltumenerģētikā un siltumtehnikā. Uzņēmuma valdē iecelts 2013.gada jūlijā, līdz tam strādājis SIA Rīgas namu pārvaldnieks par Tehniskās pārvaldes direktoru, kā arī citās valsts un privātajās struktūrās," - šādu informāciju par jauno vadītāju atklāj pašvaldības uzņēmums

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāze rāda, ka vēl tikai pagājušā gada novembrī Vasjkins Rīgā valdošajam Saskaņas centram ziedojis 1000 latu.

Gados jaunā uzņēmuma valdes locekļa darbības sfēra būs "tehniskā nodrošinājuma resursu koordinēšana un to izvietošanas plānošana pilsētas teritorijā. Būtiskākais uzdevums samazināt iespējamo avāriju risku, preventīvi novēršot potenciālos bojājumus pirms to rašanās".

"Cik noprotu, pāris štukas un esi jau pie ruļļiem, knapi mātes piens no lūpām nožuvis. Izcils kantoris! Lūgums interviju no jauniem valdes locekļiem, kas ko kā...?" - šādi šo faktu komentēja Pietiek lasītājs, kas par notikušo informēja portālu.

Reizē ar Arbidānu vietu valdē zaudējusi arī Jeļena Jakovļeva, kuras vietā nākusi 1975. gadā dzimusī Inga Bulgarina, kas iepriekš strādājusi Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes Izmeklēšanas daļā par izmeklētāju, zvērinātu advokātu birojā V.Vidžus un Partneri par juristu un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 1.nodaļā par izmeklētāju. Viņa Saskaņas centra ziedotāju sarakstā nav atrodama.

Vidējais valdes locekļa atalgojums Rīgas namu pārvaldniekā ir vairāk nekā 2400 latu mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...