Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

AS Liepājas metalurgs akciju kontrolpaketes īpašnieks un padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins, kas vēl pērn bija Latvijas bagātāko cilvēku saraksta augšdaļā, un viņa dzīvesbiedre Jeļena Zaharjina nav smādējuši pat pāris tūkstošus vērtas flīzes, tās piesavinoties no Zaharjinas un viņas biznesa partnera Aivara Kupača kopējā biznesa, - arī šāds fakts atrodams iesniegumā, ar ko Valsts policijā vērsies Kupačs.

Pietiek jau informējis - kā rāda Lursoft datu bāze, Kupačs kopā ar Zaharjina dzīvesbiedri 2003. gadā uz pusēm nodibinājuši SIA Ravia, kurā Zaharjina bijusi 50% kapitāldaļu īpašniece līdz 2005. gada sākumam, bet valdes locekle - līdz pat 2007. gada nogalei.

Policijā Kupačs vērsies pēc tam, kad darbu SIA Ravia pārtraukusi uzņēmuma ilggadējā grāmatvede un viņš tās nodotajos grāmatvedības dokumentos pievērsis uzmanību kādai pavadzīmei par 20 durvju bloku iegādi kopsummā par 4720 latiem, kuru kā preces saņēmējs bija parakstījis Zaharjins. Viņam oficiāli ar SIA Ravia nekāda sakara nav bijis.

Pēc šī fakta Kupačs sācis rūpīgi pārskatīt visus SIA Ravia grāmatvedībā esošos dokumentus, kā arī pārbaudīt, vai no nama, ko SIA bija iegādājusies no Liepājas metalurga un apņēmusies pārbūvēt par daudzdzīvokļu namu Liepājas metalurga vajadzībām, arī citi materiāli nav aizplūduši Zaharjinu pāra personiskajām vajadzībām.

Rezultātā viņš secinājis, ka pašu personiskās mājas rekonstrukcijā Dzintaru ielā 23 Zaharjinu laulātais pāris varētu būt ieguldījis vairāk nekā 63 tūkstošus latu vērtus būvmateriālus un audioaparatūru, kas bijuši paredzēti SIA Ravia pārbūvētajam namam.

Tolaik Kupačs bijis pārliecināts, ka visi materiāli, kurus par SIA Ravia līdzekļiem iepērk Zaharjina, ir paredzēti tieši Liepājas metalurgam domātās ēkas rekonstrukcijai. Savukārt dokumentu izpēte atklājusi veselu virkni gadījumu, par kuriem bijis skaidrs - būvmateriāli aizplūduši tieši uz Zaharjinu privātmāju.

Pietiek šodien publicē pilnu Kupača iesniegumu Valsts policijai, kurā uzskaitīta vesela virkne konkrētu, ar dokumentiem apstiprinātu gadījumu, kad Zaharjinu ģimene, kā uzskata uzņēmējs, "sajaukusi" SIA Ravia kabatu ar savu personisko.

Nekādus komentārus no Zaharjinu ģimenes Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt. Kā zināms, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē jau ir sākts kriminālprocess par Zaharjina kontrolētā AS Liepājas metalurgs amatpersonu iespējamu noziedzīgu rīcību, piesavinoties uzņēmuma naudas līdzekļus un aktīvus.

Kā noskaidrojis Pietiek, kriminālprocess sākts jau pagājušā gada 21. augustā, un tā ietvaros tiek pārbaudīta informācija par iespējamu Liepājas metalurga vadības noziedzīgu rīcību ilgstošā laika posmā – jau kopš 2003. gada.

Tikmēr pašā uzņēmumā, kas ir lūdzis jaunu valsts atbalstu, pašlaik notiek Finanšu ministrijas pieprasītais audits.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...