Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu raktuves. Paši vācieši arī nesaprot, kas tur notiek.

"Šo absurdu nevar pārspēt: klimata un enerģētikas krīzes vidū CDU un Zaļo valdība liek nojaukt vēja turbīnas, lai paplašinātu atklātās ogļraktuves," saka Aleksandra Brūne no Garzveilera alianses. Uzsvaru liekam uz - Zaļo valdība.

Kā tad tas sanāk? Sākumā paziņo par "zaļo" kursu un triecientempos būvē vēja elektrostacijas, tad, glābjot planētu no globālās sasilšanas, CO2 izmešiem un/vai principa pēc slēdz visas atomelektrostacijas.

Pēc atomelektrostaciju slēgšanas izrādās, ka pietrūkst elektroenerģijas, un atsāk uz pilnu jaudu izmantot brūnogles enerģijas iegūšanai. Tā kā jāpaplašina ieguves rajons, tad jauc nost vēja elektrostacijas, ar ko ir sākuši. Tā iet, kad pa priekšu dara un pēc tam domā. Līdz šim vāciešiem tas nebija raksturīgi.

Uz vāciešu fona mēs ar savām mēroga ziņā mazajām dīvainībām elektrības tirdzniecības un sadales tarifu jautājumos nemaz tik dumji neizskatāmies.

Vai jāsaprot, ka brūnogļu izmantošana enerģijas ieguvei ir viszaļākais risinājums? Nez vai tas tā ir.

Vai varbūt ekonomika visu saliek pa vietām un rezultātā uzvar pragmatiska pieeja enerģijas iegūšanai?

Es liktu uz šo.

Tad, kad kabineta politiķu un kabineta "zinātnieku" plāni saskaras ar realitāti, tad parasti uzvar ekonomika. (Ja vien pie varas nav vājprātīgie,)

Nu un kāpēc tad bija jāslēdz ciet AES?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...