Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

13. marta Jelgavas novada domes komitejas sēdē bija redzama jutekliski saslieta, tikai zeķbiksēs tērpta dāmas ķermeņa lejasdaļa, kamēr kunga rokas kaut ko darīja ārpus kadra. Pēc protokola nav pieļaujams, ka sēdē piedalās nepiederoša persona, taču medijiem pauž, ka ķermenis esot piederējis Jelgavas novada šefa sievai. Šajā sakarā Jelagavas novada iedzīvotāji ir ieguvuši svaigu informāciju un uzdod pavisam precīzus jautājumus, uz kuriem nāksies atbildēt.

Vai varētu būt tā, ka Jelgavas novada domes šefa sieva, juridiskās personas “Ziedkalnes dārzniecība” turētāja Agnese Lasmane līdz pagājušajam mēnesim vadījusi arī juridisko personu “Studenšu korporācijas “Gundega” Filistru biedrība” kā valdes priekšsēdētāja vietniece?

Vai varētu būt tā, ka Jelgavas novada šefa sievas vadītās juridiskās personas iepriekšējā valdes priekšsēdētāja un iepriekšējā galvenā grāmatvede pēc 13. marta notikumiem ir saņēmušās drosmi un vērsušās apgalvojumiem pie šīs juridiskās personas dalībniekiem par šīs valdes darbību 2023. gadā, ka valde “īstenoja “simulatīvos” finanšu darījumus un neleģitīmos risinājumus”, “par skaidras naudas izgūšanu no kontiem”, “simulatīvie darījumi noformēti kā pirkuma līgumi”, “nepiekrītu atsevišķiem veiktajiem darījumiem 2023.gadā, kā arī atbildībai, ko atbilstoši likumdošanai grāmatvedis uzņemas”, “simulatīvajos finanšu darījumos bija iesaistīta arī revīzijas komisijas locekle”, “pārskatu Valsts ieņēmumu dienestam par 2023.gadu esmu atteikusies iesniegt kā atbildīgā grāmatvede”, “šādi “darboņi” tiek atlaisti no darba ļoti ātri, zinu, ka valsts un pašvaldību, kā arī banku nozarē, joprojām ir drošības dienesti, kas spēj pārbaudīt darbinieku dzīvesveidu, ieradumus un piederību kādām organizācijām”, “ar Valsts ieņēmumu dienestu ir bijusi “vērtīga” pieredze, ja jau tik droši to var apgalvot, ka nekādas sekas nedraud”?

Vai varētu būt tā, ka, ja jau no Valsts ieņēmumu dienesta “nekādas sekas nedraud” Jelgavas novada šefa sievas vadībā juridiskā persona 2023. gadā ar “simulatīvajiem finanšu darījumiem” 32 800 euro apmērā ieguva skaidras naudas līdzekļus, lai “būvniekam”, kas neesot būvkomersantu reģistrā, maksātu “aplokšņu algas”?

Lai būtu vieglāk atbildēt uz šiem jautājumiem - Jelgavas novada šefa sievas vadītās juridiskās personas iepriekšējās valdes priekšsēdētājas Ditas Andersones un iepriekšējās galvenās grāmatvedes Ievas Pētersones sagatavotie paziņojumi elektroniskā pasta vēstulēs, kurās detalizēti atspoguļota “skaidras naudas izgūšana no kontiem” un šīs izgūšanas mērķis.

Jelgavas novada iedzīvotāji

Virsraksts: ~Fil!B!~ I.Pētersones informācija par 2023.gada pārskata iesniegšanas atteikšanos un amata pienākumu pildīšanu

Datums: 2024. gada 27. marts 14:48

No: [email protected]

Kam: [email protected]

Labdien!

Izvērtējot visus faktus, radušos apstākļus un personīgo viedokli, ka nepiekrītu atsevišķiem veiktajiem darījumiem 2023.gadā, kā arī atbildību, ko atbilstoši likumdošanai grāmatvedis uzņemas iesniedzot Latvijas Universitātes studenšu korporācijas Gundega Filistru biedrības pārskatu VID par 2023.gadu, esmu atteikusies to iesniegt, kā atbildīgais grāmatvedis.

2023.gada pārskatu kā atbildīgais grāmatvedis iesniegs un parakstīs Filistru biedrības valdes priekšsēdētāja fil! Daiga Krakopa 111 c!

Vienlaikus informēju, ka vēlos pārtraukt pildīt grāmatvedes pienākumus Filistru biedrībā.

Par tālākam darbībām un termiņiem, kad beidzu pildīt pienākumus, tas tiks izrunāts ar Filistru biedrības valdes priekšsēdētāju fil! Daigu Krakopu 111 c!.

Ar cieņu un jauku dienu vēlot,

Fil! Ieva Pētersone, 136 c!

Virsraksts: Re: ~Fil!B!~ Fwd: Fil!B! kopsapulce_21.03.2024

Datums: 2024. gada 21. marts 05:28

No: [email protected]

Kam: [email protected]

Sveicinātas cien. filistres un valde!

Ar nepacietību gaidīju revīzijas komisijas ziņojumu. Diemžēl vai par laimi ziņojums bija līdzvērtīgs iepriekšējiem gadiem, ko nevarētu teikt par 2023.gadā reāli notikušajām darbībām Fil!B!.

08.03.2024 es biju iepazīties ar Fil!B! dokumentiem un Paldies visām, kas tajā piedalījās un droši vien pēc būtības varēs apliecināt manis teikto. Papildu tam 08.03.2024 es neapņēmos klusēt, kļūt par līdzzinātāju un uzskatu par savu pienākumu par pāris lietām, kuras apkopoju, informēt arī citus biedrus.

Man ļoti žēl, ka daži biedri jūtas pārāki par citiem, pieņemot būtiskus (radikālus) lēmumus citu vietā (nebija krīze, nebija avārijas situācija, lai šāda rīcība būtu uzskatāma par attaisnojamu) un, ietaupot pāris tūkstošus EUR, tika "sarīdīti" biedri savā starpā, redzeslokā nonākot jautājumam par korporācijas vērtībām, principiem un morālo stāju.

Kopsapulcē nepiedalīšos, jo par notikušo 2023.gadā biju ļoti nepatīkami pārsteigta jau 08.03.2024 un man pietika ar vienu sabojātu vakaru. Kādēļ gan apzināti bojāt noskaņojumu vēlreiz? Ir citas iespējas, kam veltīt laiku.

Akceptējot ziņojumu un piedaloties gada pārskata apstiprināšanā (lai arī kādā formātā jautājums tiktu uzdots), tiek akceptētas finanšu darbības un pielietotās metodes Fil!B! 2023.gadā.

Arī citus biedrus, ja šaubāties par kaut ko, vai nepāzināt, vai neesat pārliecinātas, aicinu neiesaistīties kopsapulcē un balsojumos. Atstājiet šo izvēli tiem (dažiem), kas tiešā veidā īstenoja "simulatīvos" finanšu darījumus un neleģitīmos risinājumus biedrībā 2023. gadā.

Cieņā

fil! Dita Andersone 121c!

Virsraksts: ~Fil!B!~ Fwd: Fil!B! kopsapulce_21.03.2024

Datums: 2024. gada 20. marts 19:53

No: [email protected]

Kam: [email protected]

Labvakar!

Atgādinu par rītvakar plānoto kopsapulci Gada pārskata apstiprināšanai. Visas laipni gaidītas 21.03.24 plkst 18.30 mūsu mājā- Pērnavas ielā 54, Rīgā

Filistres no attālākām pilsētām, kurām nav iespējams atbraukt, aicinātas pieslēgties caur Zoom saiti. Pieslēgties lūgums 5 min pirms kopsapulces sākuma, jo kopsapulces laikā būs apgrūtināta sekošana līdzi apstiprinājuma pieprasījumiem. Saite pieslēgumam:

https://us02web.zoom.us/j/86144031074?pwd=Q0d4aG5QT0djRmdwTUpDQUFDanBkQT09

Pielikumā nosūtu arī Gada pārskatam sagatavoto Bilanci un Ieņēmumu un izdevumu pārskatu, kā arī Revīzijas komisijas ziņojumu par 2023. gadu

Uz tikšanos!

Ar sveicienu,

fil! Daiga Krakopa 111c!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...