Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un žurnālistiem, viņš viņiem visādi izpatiks. Saliks amatos atslēgas personas, stutēs valdību, žurnālistiem piešķirs ordeņus, bet partijām – naudu.

Var jau arī būt, ka viņa nolūki bija ideālistiski. “Partijām jābūt neatkarīgām no oligarhiem,” viņš teica. “Ja tās saņems naudu no valsts budžeta, tad tām nebūs vajadzība pārdoties.” Cinisms vai naivums – nav jau svarīgi. Politikā tādas kļūdas nepiedod. Jo ielaistu politprostitūcijas kaiti neizārstēs ar papildu naudu. Ne arī cieņu iegūs ar centieniem izpatikt.

Apetīte rodas ēdot. Agrākie korupcijas skandāli sāka izskatīties smieklīgi uz dzeltenliberālo “gaismas spēku” darbu fona. Nekompetence un bezkaunīga zagšana kļuva par firmas zīmi – tikai prezidenta atbalsts, taisnošanās ar sarežģītajiem krīzes apstākļiem un nesatricināmais galvaspilsētas liberāļu elektorāta atbalsts ļāva saglabāt ietekmi.

Caurlaižu skandāli, izgāzti vai sarunāti iepirkumi, superdārgi biroji un reklāmas kampaņas, nevienam nevajadzīgi pētījumi – viss tika pieciests. Jo krīze. Jo valdības stabilitāte.

Bet visam ir robežas. Kad nedraudzīga kaimiņvalsts pār zemes robežām sāka dzīt nelegālo migrantu pūļus, tad dzeltenliberālo darbība sāka iegūt nodevības aprises. Kamēr citas zemes veiksmīgi risināja robežas būvniecības jautājumus, dzeltenliberālie pēkšņi atcerējās par “labu reputāciju” un “labu pārvaldību” – iepirkumam jābūt maksimāli novilcinātam.

Pat tad, kad potenciālie robežas būvnieki piedāvāja sadalīt projektu daļās, lai robežu nostiprinātu pakāpeniski, dzeltenliberālo ministrija atteicās. Nekompetence, korupcija vai ideoloģiska apmātība – nebija vairs būtiski, jo hibrīdkarā tas bija pielīdzināms robežsargu un karavīru nodošanai, nerunājot par terorisma un noziedzības riskiem, ko nesa nelegālie imigranti.

Zemes prezidenta pacietība tuvojās galējai robežai. To saprata arī dzeltenliberālie. Viņi izlēma rīkoties proaktīvi – reizēm pirtīs pie maizestēviem tapa arī meistarīgi gājieni. Sev draudzīgajiem žurnālistiem viņi padeva informāciju par prezidenta nepieklājīgiem mājieniem kādas amatpersonas izvēlē. Ja šo amatpersonu neapstiprināšot, prezidents kritizēšot dzeltenliberālos.

Prezidents bija sprukās – ja amatpersonu apstiprinās, tad to uzskatīs par viņa slikto ietekmi. Ja kritizēs dzeltenliberālos, tad to uzskatīs par viņa sīko atriebību. Tā dzeltenliberālie bija atbrīvojušies no politiskā traucēkļa prezidenta izskatā.

Visi prezidenta dāvātie amati, ordeņi un nauda izrādījās velti. Tā vietā, lai jau sākotnēji nostātos tautas pusē, prezidents bija zaudējis atbalstu kā tautā, tā politiskajā purvā. Politprostitūcija turpinājās ar jaunu sparu. Naudas apguvei caur projektiem un iepirkumiem pievienojās lielais laimests – “labās gribas žests” desmitiem miljonu eiro apmērā baņķieru un čekistu organizācijai, kas uzdevās par zemes starpkaru perioda noteiktas etniskās grupas pēctečiem.

“Labā griba” ārpus jebkādas juridiskās loģikas, samērīguma un taisnīguma daudzu miljonu apmērā padarīja dzeltenliberālos par visa zemes parlamenta neapstrīdamiem līderiem. Beidzot iestājās saliedētība un sapratne pāri ideoloģiju robežām (tikai nelielais nacionālistu deputātu pulks tā arī nesaprata saliedētības lielo nozīmi). Jo nekas tā nevieno politprostitūtas kā iespēja pārdot savu valsti.

Pārpublicēts no austsaule.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...