Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijā kopš 2015. gada ir pacelts parakstu vākšanas slieksnis, ja tauta vēlētos rosināt kādas izmaiņas likumos. No 30 000 pacelts uz 155 000, kas ir pilnīgi nereāls, bez plašām reklāmas kampaņām nesavācams skaits. Līdz ar ko Latvijas Satversmē ierakstītais teikums, ka suverenā vara pieder Latvijas tautai, ir tikai skaisti vārdi.

BET!!! Kā izrādās - jo nekur masu medijos tas neparādās un neparādīsies - vēl pagājušā gada augustā Centrālajā vēlēšanu komisijā ir ierosināta parakstu vākšana, lai atceltu šos Vienotības izauklētos likuma grozījumus. Līdz ar to mums visiem vēl ir laiks līdz š.g. augustam, lai aizietu pie notāra apliecināt parakstu, samaksājot nepilnus 3 eiro, un parakstītos par 2012.g. 8.novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" atcelšanu. Ja izdosies savākt vēl "vecos" 30 000 parakstu, tad tautai būs iespēja atgriezties pie 10 000 parakstu sliekšņa, kāds bija, pirms ieviesa likuma grozījumus.

Vēršu uzmanību uz to, ka valdība apelēs uz reiz Lindermaņa savāktajiem 10 000 parakstiem, lai rosinātu ieviest otru svešvalodu. Un? Vai tas nozīmē, ka visa tauta būtu gatava par to balsot referendumā? Taču ne. Toties šobrīd mēs jau skaidri redzam, ka lēnām virzāmies uz viendzimuma attiecību legalizēšanu un popularizēšanu, seksuālās izglītības ieviešanu pat pirmsskolās, smagi apšaubāmiem brīvās tirdzniecības līgumiem starp ES un ASV, ĢMO produktu ieviešanu utt. Ja mēs šobrīd nesavāksim šos parakstus, mums nebūs nekādu iespēju apstādināt valdības darbības, kas nav vērstas tautas interesēs.

Tāpat valdība apelē pie tā, ka tautai joprojām nav atņemtas tiesības paust savu viedokli, viss ir kā bijis, vienīgi noklusē, ka paceltais slieksnis ir neizpildāms un visi izdevumi turpmāk jāsedz pašiem "neapmierinātajiem".

Atgādinu arī, ka šos likuma grozījumus divas reizes centās apstādināt valsts prezidents A.Bērziņš, taču rezultātā valdība vien pasteidzināja grozījumu pieņemšanu. (Kur gan viņi tā steidzas; kāpēc tik ļoti baidās, ka tauta varētu rosināt kādu referendumu, ja jāpaceļ latiņa līdz 155 000?).

Te īsā video jurists Ivars Redisons skaidro tautas nobalsošanas sliekšņa pacelšanu: https://juristiem.wordpress.com/2015/01/… 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...