Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijā kopš 2015. gada ir pacelts parakstu vākšanas slieksnis, ja tauta vēlētos rosināt kādas izmaiņas likumos. No 30 000 pacelts uz 155 000, kas ir pilnīgi nereāls, bez plašām reklāmas kampaņām nesavācams skaits. Līdz ar ko Latvijas Satversmē ierakstītais teikums, ka suverenā vara pieder Latvijas tautai, ir tikai skaisti vārdi.

BET!!! Kā izrādās - jo nekur masu medijos tas neparādās un neparādīsies - vēl pagājušā gada augustā Centrālajā vēlēšanu komisijā ir ierosināta parakstu vākšana, lai atceltu šos Vienotības izauklētos likuma grozījumus. Līdz ar to mums visiem vēl ir laiks līdz š.g. augustam, lai aizietu pie notāra apliecināt parakstu, samaksājot nepilnus 3 eiro, un parakstītos par 2012.g. 8.novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" atcelšanu. Ja izdosies savākt vēl "vecos" 30 000 parakstu, tad tautai būs iespēja atgriezties pie 10 000 parakstu sliekšņa, kāds bija, pirms ieviesa likuma grozījumus.

Vēršu uzmanību uz to, ka valdība apelēs uz reiz Lindermaņa savāktajiem 10 000 parakstiem, lai rosinātu ieviest otru svešvalodu. Un? Vai tas nozīmē, ka visa tauta būtu gatava par to balsot referendumā? Taču ne. Toties šobrīd mēs jau skaidri redzam, ka lēnām virzāmies uz viendzimuma attiecību legalizēšanu un popularizēšanu, seksuālās izglītības ieviešanu pat pirmsskolās, smagi apšaubāmiem brīvās tirdzniecības līgumiem starp ES un ASV, ĢMO produktu ieviešanu utt. Ja mēs šobrīd nesavāksim šos parakstus, mums nebūs nekādu iespēju apstādināt valdības darbības, kas nav vērstas tautas interesēs.

Tāpat valdība apelē pie tā, ka tautai joprojām nav atņemtas tiesības paust savu viedokli, viss ir kā bijis, vienīgi noklusē, ka paceltais slieksnis ir neizpildāms un visi izdevumi turpmāk jāsedz pašiem "neapmierinātajiem".

Atgādinu arī, ka šos likuma grozījumus divas reizes centās apstādināt valsts prezidents A.Bērziņš, taču rezultātā valdība vien pasteidzināja grozījumu pieņemšanu. (Kur gan viņi tā steidzas; kāpēc tik ļoti baidās, ka tauta varētu rosināt kādu referendumu, ja jāpaceļ latiņa līdz 155 000?).

Te īsā video jurists Ivars Redisons skaidro tautas nobalsošanas sliekšņa pacelšanu: https://juristiem.wordpress.com/2015/01/… 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Troļļi

FotoTroļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.
Lasīt visu...

21

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

FotoSavulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par banku paradīzi tā netapa, drīzāk – par banku likvidatoru paradīzi. Sekoja sapnis par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, kas arī palicis neizsapņots. Vīzija par miljoniem Rīgas šprotu visā Krievijā palojošajās Latvijas piena upēs pamanījās izplēnēt ne vienreiz vien, neraugoties uz Latvijas uzņēmumu spītīgo vēlmi pēc katras krīzes tirgū atgriezties no jauna.
Lasīt visu...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...