Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Juris Siliņš, Latvijas Tiesnešu biedrības prezidents
07.11.2019.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas tiesas izveide ir sasteigta, nav pietiekami izvērtēti visi ar to saistītie faktori, kā arī nav ņemtas vērā citas iespējas, kas lietu izskatīšanu padarītu efektīvāku.

No tieslietu ministra Jāņa Bordāna preses konferencē teiktā izriet, ka tiesu sistēma šobrīd ir neefektīva, lietu izskatīšana tiek vilcināta, tiesu sistēmā darbojas "tiesnešu klani", tiesas ārpus Rīgas nav spējīgas kvalitatīvi izskatīt lietas un vienīgais risinājums situācijas "glābšanai" ir Ekonomisko lietu tiesas izveide.

Latvijas Tiesnešu biedrība uzskata, ka šādi tieslietu ministra - galvenā tiesu politikas veidotāja - publiski paziņojumi, neminot faktus, sabiedrībā rada nepareizu priekšstatu par tiesu sistēmas darbību, grauj sabiedrības uzticību valsts varai kopumā, grauj tiesas prestižu un autoritāti sabiedrības acīs.

Nenoliedzami katrā jomā ir iespējami uzlabojumi, un, tiklīdz tiek atklāti efektīvi veidi, kā to uzlabot, tas arī jādara.

Noklausoties tieslietu ministra Jāņa Bordāna preses konferencē sniegto informāciju, sabiedrība diemžēl tiek maldināta par tiesu varas kvalitāti un efektivitāti. Rodas iespaids, ka Latvijā pastāv "tiesnešu klani", "mazas, nomaļas tiesas ar nepieredzējušiem tiesnešiem", tiesneši kopumā ir nekompetenti un ir ieinteresēti novilcināt lietu izskatīšanu.

Latvijas Tiesnešu biedrība uzskata, ka viena no valsts varām - tiesu vara - kopumā darbojas pietiekami kvalitatīvi un efektīvi, nodrošinot likuma varu valstī.

Tieslietu ministra paziņojumi nav balstīti uz faktiem un tiek izteikti bez jebkāda pamatojuma.

Latvijas Tiesnešu biedrība uzskata, ka valstī pastāv un darbojas neatkarīga tiesu vara, kuru nevar ietekmēt ne tieslietu ministrs ar nepārdomātiem vai tieši pretēji - pārdomātiem izteikumiem par kādu lietu virzību tiesā, ne arī kāda cita persona.

Šādam secinājumam un garantijām ir pamats - Latvijas Republikas Satversme.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...