Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan valdība 19. novembrī, aiz slēgtām durvīm spriežot par tiesvedības taiktiku tā dēvētajā Winergy lietā, deleģēja Valsts kanceleju (VK) pārstāvēt Latvijas valsts intereses starptautiskajā šķīrējtiesā pret 51 miljonu eiro lielo investīciju pretenziju, vēl nav skaidrs, kas to reāli darīs - VK ar savu kapacitāti, pieaicinot ekspertus vai - trešais variants - noalgojot kādu advokātu biroju, kas varētu būt problemātiski, jo vairāki lielie biroji tieši vai netieši jau iesaistīti saimnieciskajā strīdā starp Winergy un Norvik banku kādā no pusēm vai saistīti ar kādu no ieinteresētajām personām.

Laimdotas Straujumas (Vienotība) valdība noteiktajā 30 dienu laikā nav reaģējusi uz Igaunijas uzņēmēja Indreka Kuivalika pieteikumu starptautiskajā šķīrējtiesā, kurā viņš prasa kompensāciju par investīciju aizsardzības līguma pārkāpumu.Tas nozīmē, ka valdība šo investīciju strīdu, kurā riskē ar 51 miljonu eiro, uzskata par uzvaramu un tiesāsies ar Winergy, nemeklējot komopromisu.

Neskaidrs vēl aizvien ir jautājums, kā tiks realizēta valsts interešu pārstāvība starptautiskajā šķīrējtiesā. Teorētisko iespēju šim nolūkam algot kādu no lielajiem advokātu birojiem ar nepieciešamo pieredzi un kapacitāti sarežģī apstāklis, ka daudzi biroji vai tajos strādājošie advokāti tieši vai netieši jau iesaistīti ilgstošajā saimnieciskajā strīdā starp Winergy un Norvik banku. Atsevišķi Latvijas advokātu biroji, kuri šajā lietā iepriekš nav bijuši piesaistīti, ar to netieši saistīti caur saviem birojiem citās valstīs.

Nedēļu pēc investīciju pretenzijas iesniegšanas, kad valdība 19. novembrī aiz slēgtām durvīm skatīja premjeres Straujumas virzīto jautājumu par tiesāšanos Winergy, tika noraidīts VK ierosinājums, ka valsts intereses tiesvedībā jāpārstāv Iekšlietu ministrijai vai Ģenerālprokuratūrai, kuras uzturējušas līdzšinējo taktiku pret Winergy, kas novedusi pie starptautiskās tiesāšanās. Tā vietā valdība pēc premjeres un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (Vienotība) uzstājības to deleģēja VK.

Novembra sākumā iesniegtajā pieteikumā Winergy investors pārmet Latvijas valstij, ka tā konkrētu tiesībsargājošo iestāžu un banku uzraugu personā saimnieciskajā strīdā starp Winergy un Norvik banku ir nostājusies vienā pusē, sniedzot tai priekšrocības un ļaujot izmantot ietekmi valsts varā. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...