Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

5 145 989 eiro - tāda ir summa, ko Latvijas valsts un pārējie nodrošinātie kreditori - bankas - saņēmuši no metalurģijas uzņēmuma Liepājas metalurgs mantas pircēju pirmās iemaksas. Kā zināms, kopējā summa, ko Latvijas valsts 2013. gadā atmaksāja aizdevējiem uzņēmuma vietā, bija vairāk nekā 70 miljoni eiro.

Kā izrādās, lielākā iemaksas daļa - 13,33 miljoni eiro sadalīti kā finansējuma atmaksa par Liepājas metalurga uzturēšanas un pārdošanas izdevumiem. Šie izdevumi ir tie, kas radās, sedzot uzņēmuma uzturēšanas izmaksas tiesiskās aizsardzības un maksātnespējas procesa laikā.

Savukārt uzņēmuma maksātnespējas administrators Haralds Velmers (attēlā) kā likumā noteikto atlīdzību par ieķīlātās mantas pārdošanu saņēmis no šīs iemaksas saņēmis savu pirmo lielo maksājumu - 1 141 010 eiro (ieskaitot PVN).

Liepājas metalurga nenodrošinātajiem kreditoriem prasījumu dzēšanai novirzāmā summa no šīs iemaksas ir 1 877 535 eiro, taču tā atbilstoši likumam tiks izmaksāta maksātnespējas procesa beigās.

Pagājušā gada 2. oktobrī tika parakstīts līgums par Liepājas metalurga pārdošanu Ukrainas uzņēmumam KVV Group, kurš piedāvājis samaksāt kopumā 107 miljonus eiro. Tas, ar kādiem nosacījumiem un cik ilgā laikā šī summa varētu tikt samaksāta, tā arī nav ticis atklāts.

Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš šā gada sākumā apgalvoja, ka Valsts kase esot atguvusi aptuveni septiņus miljonus eiro, kas investēti Liepājas metalurga maksātnespējas procesā, kā arī 1,7 miljonus eiro, kas novirzīti izmaksu segšanai, kuras radās, uzņēmuma vietā atmaksājot Itālijas bankai kredītu vairāk nekā 70 miljonu eiro apmērā, taču nekādu sīkāku informāciju nesniedza.

Kā zināms, Ukrainas uzņēmumu grupas KVV Group nopirktais uzņēmums pašlaik ir daļēji atsācis darbu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...