Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nebruks

24.08.2017. 15:18

JKP KULUĀRU HIMNA

Lai komunisti dabūtu varu,
Tie komunistiem pieteica karu.

Ja LPP Lembergu gāna,
Iet Šlesers pēc 'hūtes' plāna.

Lai valdītu 'jenotu' vesers,
Ir jālamā Lembergs un Šlesers.

Vai 'jenotiem' malā laiks doties?
Nē, laiks visiem apvienoties.

Nu jālamā, kā to liek spēle,
Gan Lembergs, gan Šlesers, gan Škēle,
Gan 'jenoti', saskaņieši,
Jo JēKāPē vienos tos cieši.

Atbildēt

Žulis Žļurga

24.08.2017. 11:43

Un atbildīgie par padomju cilvēku veidošanu jeb pārkrievošanas procesu partorgi un komsorgi joprojam sekmīgi vada latviešu tautas iznīcināšanas,demoralizācijas procesus un ar Kremļa sargsuņu niknumu raugās lai dzīves līmenis neuzlabotos un minimālas algas joprojam netuvotos normālas Eiropas līmenim.Pensionāru pensijas arvien attālinas no minimālās algas, viņiem nav nekādu cerību savā mūžā sasniegt cilvēku cienīgu dzīves līmeni,tas protams neattiecas uz tautas uznīcināšanas projekta izstrādātajiem un izpildītajiem,kuri tiek bagatīgi atalgoti par savu kangariski kolaboracionistisko darbību.

Atbildēt

Urciks

24.08.2017. 11:35

Autors ir savdabīgs tips - histērisks vaimanātājs (precīzāk vaimanātāja) un ķēķa politiķis. Ko piedāvā, lai situāciju uzlaboutu? Kapēc ar tādu baudu lamā latviešus? Kur īsti ir problēma?

Atbildēt

A.P.

21.08.2017. 07:47

"Delfi" šodien publicē interesantas aptaujas rezultātus. Vairākums uzskata, ka godīgā veidā neko nevar panākt. Tāds rezultāts ir nepārprotama liecība tam, ka LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu atbalsta latviešu vairākums. Latvija kā krimināla valsts ar noziegumu brīvību (masveida zagšanu) nav oligarhu panākums, bet latviešu tautas panākums. Latvieši funkcionē kā zagļu tauta. Aptaujas rezultāts nav apriors viedoklis, bet gan aposteriors viedoklis. "Pietiek" katru dienu bez pārtaukumiem iepazīstina ar 4 zādzībām vidēji (4 x 360 = 1440 zādzības). Bet tas nebūt nav viss, jo portāls fiziski ir spējīgs apgūt tikai Rīgas zādzības. Zog masveidā arī provincē.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

20.08.2017. 13:02

»

Re kā

Latviešu riebīgākajai daļai, dažāda kalibra mietpilsoņiem un kretīniem, piemīt tādas iezīmes, kuras parasti nav novērojamas citu tautu filistriem. Latviešu riebīgākās daļas izteiktas īpašības ir kaut kāda lopiska augstprātība, pārspīlēta pašapziņa, pārākuma apziņa, viszinība, visgudrība. Latviešu milzīgās...


C: "Latviešu riebīgākās daļas izteiktas īpašības ir kaut kāda lopiska augstprātība, pārspīlēta pašapziņa, pārākuma apziņa, viszinība, visgudrība. Latviešu milzīgās riebīgākās daļas reprezents visu zina par visiem vislabāk, zina vispareizāk, vispilnīgāk. Latviešu riebīgākajai daļai vislielākā autoritāte ir viņš pats."

Šī, Priedīšpap, ir svēta patiesība!
Jo spogulis nekad nemelo.

Atbildēt

Re kā

20.08.2017. 12:15

Latviešu riebīgākajai daļai, dažāda kalibra mietpilsoņiem un kretīniem, piemīt tādas iezīmes, kuras parasti nav novērojamas citu tautu filistriem. Latviešu riebīgākās daļas izteiktas īpašības ir kaut kāda lopiska augstprātība, pārspīlēta pašapziņa, pārākuma apziņa, viszinība, visgudrība. Latviešu milzīgās riebīgākās daļas reprezents visu zina par visiem vislabāk, zina vispareizāk, vispilnīgāk. Latviešu riebīgākajai daļai vislielākā autoritāte ir viņš pats. Šie latviešu riebekļi nepazīst nekādu paškritiku, kritiskas šaubas, kritisku kautrību, savu iespēju objektīvu pašvērtējumu. Interneta laikmetā latviešu riebekļu uzplūdi ir īpaši redzami un kļūst publiskās telpas organisks elements. Tas arī ir viens no iemesliem krīzes saskatīšanā mūsdienās. Vismaz latviešu tautas kontekstā noteikti. Nekādi nav saprotams, kāpēc padomju laikā šīs latviešu riebīgākās daļas klātbūtne nebija manāma. Acīmredzot tāpēc, ka tā laika komunikācijas formāti nedeva riebekļiem pašizteikšanās iespējas, ko tagad dod internets. Noteikti arī tāpēc, ka tā laika garīgajā atmosfērā bija nesalīdzināmi augstāks līmenis, ko uzturēja valsts kopējais augstais un inteliģentais garīgās (publiskās) dzīves saturs. Tagad ir savādāk, un tagad latviešu milzīgā riebekļu masa ir minētās dzīves satura galvenā veidotāja. Pie mums noteikti.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

20.08.2017. 10:47

»

A.P.

Teorētiski viss varēja būt savādāk. Pēc tam, ka Latvija oficiāli atdalījās no Maskavas, latvieši varēja jau pirmajā laikā padzīt Maskavas uzdevumā atlasītās “perestroikas” (LTF) vietējās padibenes – komjauniešu barvežus, čekistus-biznesmeņus, partorgus, kuri tēloja nacionālistus utt. Viņus varēja tūlīt...


Teorētiski pilnīgi viss varēja būt citādāk.
Teorētiski tu, Priedīšpap, varēji būt Einšteina mēroga spīdeklis. Bet neesi. Un lai kā tu te narcistiski neiztaisītos, tāds necils Priedītis arī paliksi.

Nav jēgas prātuļot par "ja tantei būtu riteņi". Ir realitāte. Jā, tajā baleliņiem diez ko neiet; jā, bāleliņi, kas augšā, saveidojuši genocīdu pret savējiem, kas apakšā.

Tajā pašā laikā mani nepamet pārliecība, ka latvieši tomēr nav galīgi murmuļi. Katrā tautā ir savi sūdi, kas ar lielākam vai mazākām sekmēm peld pa virsu. Paskatīsimies, kas notiks tālāk.

Un,jā, tautas Eiropā, kas pašlaik ļauj īstenot genocīdu pret sevi ar savu tautiešu welcomistu iniciatīvām, nudien nav ne par matu labākas. Beigu beigās jau laikam svarīgs ir rezultāts, kas briest tāds, ka ne pa jokam ...

Atbildēt

Es

20.08.2017. 10:17

Katrs pats niecīgākais kritiskais izteikums par mūsu dzīvi nekavējoties tiek nolamāts par „kremlina” viedokli, kā arī autoram tiek piedraudēts par viņu ziņot (denuncēt) DP.

Jaunā laika politikas plus Ukrainas fanu baurošanas rezultāts. Veidojas slikti paradumi. Anonīmi, bet reģistrēti lietotāji masveidā piedirš komentārus.

Atbildēt

A.P.

20.08.2017. 09:07

Teorētiski viss varēja būt savādāk. Pēc tam, ka Latvija oficiāli atdalījās no Maskavas, latvieši varēja jau pirmajā laikā padzīt Maskavas uzdevumā atlasītās “perestroikas” (LTF) vietējās padibenes – komjauniešu barvežus, čekistus-biznesmeņus, partorgus, kuri tēloja nacionālistus utt. Viņus varēja tūlīt nomainīt ar godīgiem un gudriem latviešiem politiskajās partijās, parlamenta un pašvaldību vēlēšanās. Varēja nomainīt voluntāri, kā nomainīja ar speciālu dekrētu krievus Daugavpils domē un vēl dažās vietās. Starp citu, viņus nomainīja tāpēc, ka šie cilvēki nebija zagļi un viņi neļautu latviešu zagļiem izzagt sabiedrības mantu, ko tūlīt darīja Daugavpilī latviešu lauski un citi viepļi pēc viņu voluntārās iecelšanas pašvaldības vadošajos krēslos. Praktiski pēc oficiālās neatkarības iegūšanas sākās latviešu visīstākā laupīšana. Kā latviešiem pieņemts, latvieši savējiem daudz neļāva laupīt. Latviešu nacionālais bizness neprogresēja. Latvietis labāk visu atdeva leišiem, igauņiem un citiem nekā savējiem tautiešiem. Bet tā ir cita tēma. Pašlaik runa ir par to, ka Latvijā viss varēja būt savādāk. Tā nenotika. Secinājums var būt tikai viens: latvieši ir vāja un morāli negluda tauta. Latviešu valstiskums ir latviskais antivalstiskums, jo vērsts pret savu tautu. Tas bija jau redzams pirmskara LR.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

20.08.2017. 08:54

»

Edge

Partijai «Vienotība» jaunā vadītāja Arvila Ašeradena vadībā ir iespējas nākamajās vēlēšanās iekļūt Saeimā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.(LETA, 19.08.2017...


"Sistēmas ekonomika IET bezdibenī, tas kapitālismam atvēlētais laiks ir pagājis - un "attiecīgās kvalitātes" cilvēki droši iestājas "PAR!" Būsi kopā ar Dzenovsku, Ambaini u.c. "gaišajiem prātiem" - dabūsi siltu vietiņu nākotnē. "

Da ko tu te tagad murgo!?

Atbildēt

Tieši tā!

20.08.2017. 08:02

»

Tu ko

dāmiņa cerēji, ka viņš apklusīs? Negaidi, tādi žuļi žļuri ir ne tikai stulbiķi, bet arī nekaunīgi. Tos tikai miets pa galvu var apklusināt un nekādu kaunu no tādiem negaidi studentīte. Viņš pat nezina, kādā gadalaikā ir sesijas. Noteikti ir kaut kāds apdauzīts plānprātiņš ar 4 klasēm...


Tieši tā! Žulis ir galīgi dumjš, tādēļ nekādā gadījumā nelasiet viņa rakstītos komentārus! Lasiet tikai Priedīša un viņa skolnieku rakstīto, kas ir piesātināts ar dziļu erudīciju, viedu daiļrunību un ģeniālām atklāsmēm. Tikai caur Priedīša un viņa skolnieku rakstīto jūs, muļķa debilie latvieši, spēsiet ieraudzīt to īsto patiesības gaismu un pacelties pāri savai aprobežotajai tumsonībai.
Nost ar Žuli! Lai dzīvo Priedītis un viņa uzticīgie skolnieki!

Atbildēt

Edge

19.08.2017. 21:32

»

Pomeranču vainadziņš

Kur tu rauj tos citējamos objektus?? Tu tos ikdienā vāc...


Partijai «Vienotība» jaunā vadītāja Arvila Ašeradena vadībā ir iespējas nākamajās vēlēšanās iekļūt Saeimā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.(LETA, 19.08.2017.)
======================================================
Tikai pašam, tikai sev, savai grupai (partijai) - tas ir esošās ideoloģijas pamatprincips.
Sistēmas ekonomika IET bezdibenī, tas kapitālismam atvēlētais laiks ir pagājis - un "attiecīgās kvalitātes" cilvēki droši iestājas "PAR!" Būsi kopā ar Dzenovsku, Ambaini u.c. "gaišajiem prātiem" - dabūsi siltu vietiņu nākotnē.
P.S. Mācīties, mācīties - visu mūžu mācīties, kā aicināja V.I.Ļ.

Atbildēt

Tu ko

19.08.2017. 20:39

»

Studente Sarmīte H.

Kurš tad tādus kā tevi nelamās, slēpies aiz sveša vārda un lamā neizlasījis, neko nesapratis. Tādus gļēvus neliešus un muļķus ir jālamā, jo viņi apkauno pārējos. Profesors pareizi dara, ka raksta par sliktiem cilvēkiem, tādiem kā tu ar apkaunojošu soli.Profesors raksta ar savu vārdu, bet tu esi zemiski...


dāmiņa cerēji, ka viņš apklusīs? Negaidi, tādi žuļi žļuri ir ne tikai stulbiķi, bet arī nekaunīgi. Tos tikai miets pa galvu var apklusināt un nekādu kaunu no tādiem negaidi studentīte. Viņš pat nezina, kādā gadalaikā ir sesijas. Noteikti ir kaut kāds apdauzīts plānprātiņš ar 4 klasēm.

Atbildēt

Skolnieciņš [Vislatvijas skaudības dievība]

19.08.2017. 20:26

Interesanti abstrakta ir dzīve Latvijā.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

19.08.2017. 20:20

»

Edge

Bija ideoloģija, tikai noderīga tā bija 20.gs. pirmajā pusē. "Pastāvēs, kas pārvērtīsies." Rainis...


Kur tu rauj tos citējamos objektus?? Tu tos ikdienā vāc?

"Pastāvēs, kas pārvērtīsies" ... jā!
Bet laikam jau pārvēršanos ("pozitīvā" virzienā, cerams) vispirms jāvēlas katram pašam, attiecībā uz sevi.

Ar varu cilvēkus labākus pataisīt nav iespējams un sociālisma pieredze to tikai apliecina. Priedīšpaps priekšā un pakaļā lamā perestroiku, bet - a kāpēc perestroika vispār radās? Gorbijs to tā aiz gara laika sadomāja? OK, pieņemsim, viņam lika Štati. A kāpēc pārējie aiz viņa uz to pavilkās?

Atbilde ir gauži triviāla - sistēmas ekonomika strauji gāja bezdibenī. Anekdote, ka "kapitālisms atrodas bezdibeņa malā, mēs to panāksim un apsteigsim" vismaz attiecībā uz socsistēmu bija realitāte. Ar sistēmu bija kaut kas jādara.

Protams, kopēju mērķu labā daudz ko var pieciest - Priedīšpapam ir taisnība par morāles jautājumu prioretizēšanu virs vēdera vajadzībām. Taču jaunradītajai sistēmai jabūt dzīvorspējīgai. Tas ir pamatu pamats. Kas to var radīt? Tikai un vienīgi attiecīgas kvalitātes cilvēki.

Atbildēt

Edge

19.08.2017. 19:59

»

Pomeranču vainadziņš

Ideoloģija, bļin...


Bija ideoloģija, tikai noderīga tā bija 20.gs. pirmajā pusē. "Pastāvēs, kas pārvērtīsies." Rainis.
Pašlaik visu acu priekšā norisinās neoliberālisma ideoloģijas agonizēšana. "*ļin", nokļūdījās F.Fukujama - vēsture nebeidzās 90.gadu sākumā. Ko nu? Izveidot spēcīgu ideoloģiju, tas nozīmē apjēgt notiekošo pasaulē globalizācijas laikos. Kādam šodienas pasaules varenajam, globālajai mafijai to vajag?! Kas te vēlas izjaukt ieplānoto nākotnes scenāriju priekš latviešu tautas un visas cilvēces?
"... Es [A.Ambainis] nebaidos no situācijas, ka tikai 10% cilvēku ir darbs, bet no tā, ka 40% cilvēku paliek aiz sabiedrības borta." LV portālam: ANDRIS AMBAINIS, skaitļošanas zinātnieks (10.01.2017.)

Atbildēt

Edge

19.08.2017. 19:50

»

Re kā

Lai piedāvātu plānu valsts, tautas, šķiras, sociālās grupas attīstībai, vajadzīga stratēģija, kura savukārt nav iespējama bez noteiktas ideoloģiskās programmas. Tātad vispirms ir nepieciešama ideoloģija, fiksējot idejiskos uzskatus, idejiskos mērķus un savas ideoloģijas sociālo vērtību vispār. Piemēram...


Noder ATCERĒTIES vēsturi. Reiz atradās Latvijā vienas sociālās grupas pārstāvji - jauni, izglītoti, spītīgi, drosmīgi, - kam bija cīņā par nākotni bija vajadzīga jauna ideoloģija:
"Rainis pirmoreiz Šveicē bija 1893.gadā it kā pie māsas Doras, kura tai brīdī studēja Cīrihē, un nokļuva 2.Internacionāles 3.kongresā, kur līdz galam saslima ar sociālisma teoriju [ideoloģiju]." Raiņa pētniece Gundega Grīnuma (IR, 04.09.2015.)

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

19.08.2017. 19:45

»

Re kā

Lai piedāvātu plānu valsts, tautas, šķiras, sociālās grupas attīstībai, vajadzīga stratēģija, kura savukārt nav iespējama bez noteiktas ideoloģiskās programmas. Tātad vispirms ir nepieciešama ideoloģija, fiksējot idejiskos uzskatus, idejiskos mērķus un savas ideoloģijas sociālo vērtību vispār. Piemēram...


Ideoloģija, bļin ...
Jaunajā "Ievā" ir intervija ar Alfrēdu Rubiku (visu cieņu šim vīram!). Viņš atceras, kā no partijas "augšas" viņam lika nomenklaturščikiem jaunuzceltā mājā černobiļiešiem paredzētos dzīvokļus izdāļāt.

OK, Rubiks goda vīrs būdams atrada veidu, kā to nedarīt. Taču atslēgas jautājums - kā šāds rīkojums varēja rasties? Ideoloģija ta bija. Un iet runa par partijas augšām, nevis ierindas skrūvītēm!

Pasaules mainītāju, ideoloģiju taisītāju vēsturē bijis daudz. Diemžēl maz ir tādu, kas pasaules mainīšanu aicina sākt ar sevi.

Atbildēt

Edge

19.08.2017. 19:40

»

Re kā

Lai piedāvātu plānu valsts, tautas, šķiras, sociālās grupas attīstībai, vajadzīga stratēģija, kura savukārt nav iespējama bez noteiktas ideoloģiskās programmas. Tātad vispirms ir nepieciešama ideoloģija, fiksējot idejiskos uzskatus, idejiskos mērķus un savas ideoloģijas sociālo vērtību vispār. Piemēram...


"...Ja neviena no pastāvošajām ideoloģijām nav spējīga sniegt apmierinošu atbildi uz šo jautājumu, tad, iespējams, laiks veidot jaunu." Dr. Dace Dzenovska (doctoral and master’s degrees in social cultural anthropology from the University of California, Berkeley, as well as an interdisciplinary master’s degree in humanities and social thought from New York University.)
======================================================
Visas pasaules "gaišākie prāti" gatavi kaut šovakar sākt jaunās ideoloģijas izveidi. Būs kādas konkrētas valsts, tautas, šķiras, sociālās grupas, mafijas PIEPRASĪJUMS? Kas vēlas CĪNĪTIES par vietu nākotnē, tas arī CĪŅAS procesā pieprasīs kādu jaunu ideoloģiju. Ir drosmīgie? Nabaga Tramps....

Atbildēt

Re kā

19.08.2017. 17:55

Lai piedāvātu plānu valsts, tautas, šķiras, sociālās grupas attīstībai, vajadzīga stratēģija, kura savukārt nav iespējama bez noteiktas ideoloģiskās programmas. Tātad vispirms ir nepieciešama ideoloģija, fiksējot idejiskos uzskatus, idejiskos mērķus un savas ideoloģijas sociālo vērtību vispār. Piemēram, sociālo taisnīgumu nenodrošina sociālā sistēma. Nodrošina gēni, audzināšana, izglītība, ideoloģija. Ne velti Aleksandrs Bloks teica, ka „boļševisms ir krievu dvēseles īpašība, bet nevis frakcija Valsts domē”. Milzīga nozīme ir izglītībai un tās vispārējai ievirzei – antropoloģiski garīgajiem uzdevumiem. XIX gs. augstākā izglītība bija koncentrēta ap „praktiskumu” un „pozitīvām zināšanām”. XX gs. savas tiesības pieteica fundamentālās zinātnes un humanitārās zinātnes, gadsimta beigās – sociālās zinātnes, kā arī notika „pagrieziens uz kultūru”, kad kulturoloģija tika pasludināta par kognitīvo bāzi Nr.1. XXI gs. pagaidām tiekamies galvenokārt tikai ar „diploma pirkšanu”. Patiesi izglītoti cilvēki kaitina. Tā tas bija arī agrāk, - spēcīgais vienmēr ir kaitinājis. Šodien tā ir masveida izpausme.

Atbildēt

Studente Sarmīte H.

19.08.2017. 16:00

»

Žulis

Ak vai, cik šajā pārpublicētajā fragmentā daudz akla naida un melu, bet gaužām maz veselā saprāta...


Kurš tad tādus kā tevi nelamās, slēpies aiz sveša vārda un lamā neizlasījis, neko nesapratis. Tādus gļēvus neliešus un muļķus ir jālamā, jo viņi apkauno pārējos. Profesors pareizi dara, ka raksta par sliktiem cilvēkiem, tādiem kā tu ar apkaunojošu soli.Profesors raksta ar savu vārdu, bet tu esi zemiski ģļēvs un slēpies. Neticu, ka tu slēpies tāpēc, ka apzinies, ka esi neizglītots muļķis, kuram ir jāatņem klaviatūra.

Atbildēt

Žulis

19.08.2017. 15:23

»

Re kā

Pārbaudījuma veidi var būt visdažādākie. Lai pārbaudītu cilvēcisko kvalitāti, var izmantot visdažādākos pārbaudījuma veidus, sākot ar eksāmeniem zināšanu pārbaudē un beidzot ar dažādiem dzīves pienākumiem morālās stabilitātes pārbaudē. Viens no pārbaudes veidiem ir pārbaude ar brīvību, atvēlot maksimālu...


Ak vai, cik šajā pārpublicētajā fragmentā daudz akla naida un melu, bet gaužām maz veselā saprāta.
Latviešu tautai vēl nekad nav izdevies sekmīgi nokārtot pārbaudi ar brīvību??? Priedītis, protams, neko "nav lasījis" par Latvijas nacionālās valsts sasniegumiem līdz padomju okupācijai. VIņaprāt latvieši toreiz, kad šeit ienāca padomju karaspēks, bija mežoņi, kas sēdēja kokos un ēda sēnes, bet sarkanā armija viņiem atnesa kultūru. Aculiecinieki gan ir stāstījuši ko citu. Latvieši tiešām bija pārsteigti par to "kultūru", ko šeit atnesa sarkanā armija. Tādu trulumu, mežonību, nežēlību un rupjību viņi vēl nebija redzējuši. Un tad sarkanarmijas virsnieku madāmas vietējos veikalos sapirkušas naktskreklus un tajos saposušās gājušas uz balli.... Bet, kas attiecas uz zaglīgumu, tad Latvijas brīvvalsts laikā daudzviet lauku mājās durvis promejot nemaz neaizslēdza. Pietika, ka no ārpuses pie durvīm piestutēja kādu koku vai slotu, lai būtu redzams, ka mājās neviena nav. Kad ienāca "kulturālie boļševiki", latvieši pārliecinājās, ka pat visstiprākās atslēgas nespēj mājas nosargāt no zagļiem. Bet Priedīša kungam jau nekas no tā nav zināms. Viņam latvieši ir tikai mežoņi, kuri kaut kādu viņa bļodiņu ir izēduši vai kā citādi viņu apvainojuši un tāpēc jāaplamā. Interesanti, kādai tautai no ratupakaļas viņš pats ir izkritis un kādā veidā ticis pie latviska vārda un uzvārda?

Atbildēt

Re kā

19.08.2017. 09:57

Pārbaudījuma veidi var būt visdažādākie. Lai pārbaudītu cilvēcisko kvalitāti, var izmantot visdažādākos pārbaudījuma veidus, sākot ar eksāmeniem zināšanu pārbaudē un beidzot ar dažādiem dzīves pienākumiem morālās stabilitātes pārbaudē. Viens no pārbaudes veidiem ir pārbaude ar brīvību, atvēlot maksimālu izvēles brīvību darbībai, uzvedībai un komunikācijai. Runa ir gan par sociāli politisko brīvību dzīvot saskaņā ar saviem politiskajiem un sociālajiem uzskatiem bez ārējā varas un ideoloģiskā spiediena, gan par profesionālo un sadzīvisko brīvību, ļaujot strādāt un pavadīt ikdienas dzīvi atbilstoši savai gribai, ieskatiem, prasmēm, vērtībām, normām, vajadzībām, kaislībām u.tml. Pārbaude ar brīvību var tikt piemērota individuālā līmenī, ļaujot cilvēkiem brīvi dzīvot un netiecoties viņu dzīvi kaut kādā ziņā regulēt, vadīt, kontrolēt. Taču pārbaude ar brīvību var tikt piemērota arī kolektīvajā līmenī, piemēram, ļaujot tautām brīvi dzīvot savā suverēnā valstī un dodot tautām politisko patstāvību, neatkarību. Pārbaude ar brīvību ir smaga pārbaude gan individuālajā līmenī, gan kolektīvajā līmenī, jo ir saistīta ar noteiktu cilvēcisko kvalitāti. Bez noteiktas cilvēciskās kvalitātes pārbaudi ar brīvību nav iespējams sekmīgi nokārtot. Latviešu tautai vēl nekad nav izdevies sekmīgi nokārtot pārbaudi ar brīvību. Saņemot dāvanā politisko brīvību un valstisko neatkarību, latvieši pārvēršās mežoņos, kuriem brīvība ir bīstama, jo brīvības apstākļos aktualizējās viņu mežonīgā cilvēciskā kvalitāte, savus mežonīgos instinktus vēršot vienam pret otru, kad katra latvieša galvenais ienaidnieks kļūst otrs latvietis un savās mežonīgajās izdarībās tiek vainotas citas tautas. Ja pirms II Pasaules kara latviešu nesekmīgā pārbaude ar brīvību noslēdzās ar brīvības politiski voluntāru ierobežošanu un relatīvi brīvprātīgu atsacīšanos no brīvības, tad pašlaik nav manāms neviens spēks, kas spētu savaldīt negaidīti un nesagatavoti brīvībā nokļuvušos mežoņus, kuri brīvību izmanto tikai zagšanai, blēdībām un stulbībām. No:https://mozaikasocfilosrefl.blogspot.com/

Atbildēt

Žulis

19.08.2017. 09:30

Kā parasti šī autora rakstos, pareizas un interesantas atziņas ir sajauktas ar pretrunīgām nepatiesībām un pret latviešu tautu vērstu demagoģiju. No vienas puses autors pareizi saka, ka pēc "perestroikas, Latvijā "varu sagrāba LKP un VDK nomenklatūras neliela grupa, kas XX gs. beigās noziedzīgi piesavinājās padomju sabiedrības kopīpašumus, politisko un ekonomisko varu" bet tālāk turpina kaut ko tieši pretēju, apgalvojot, ka viņu radītā valsts iekārta nav šo noziedzīgo iznireļu varoņdarbs, bet gan etniski kolektīvs varoņdarbs. Itin kā to varu gan būtu piesavinājušies tie čekisti un komunisti, bet to patreizējo, krimināli mafiozo valsts iekārtu būtu uzbūvējis latviešu etnoss. Un tālāk jau seko parastā latviešu kā tautas noniecināšana un kritizēšana, piebilstot, ka tas ir latviešu vislielākais politiskais grēks globālā mērogā. Tekstā gan autors lieto arī vārdu „sabiedrība”, sakot, ka „sabiedrībai nav stingras pārliecības par savu vērtību”, tā nevēlas atklāti atzīt savus trūkumus un tai piemīt kultūras liekulība, taču kontekstā ar visu pārējo, kas te pateikts, ir skaidrs, ka runa iet tieši par latviešiem kā tautu, kā etnosu. Autors kārtējo reizi ir „piemirsis”, ka kompartijai un čekai, tāpat kā „padomju cilvēkiem” nav konkrētas etniskās piederības. Un patreizējā Latvijas sabiedrība lielākoties sastāv tieši no dažādām tautībām (ieskaitot latviešus) izveidotajiem „padomju cilvēkiem”, kurus autors te nosaucis par „latviešu majoritāti”. Tieši visos padomju gados apkarotais nacionālisms un tā vietā arī latviešiem iepotētā padomju cilvēka mentalitāte jau ir tas klupšanas akmens mūsu valstiskumam. Visus tos pārmetumus, ko te raksta autors vērš pret latviešiem un latviešu etnosu var pateikt vienā teikumā – tas ir nacionālisma ideoloģijas trūkums latviešu tautas apziņā. Lielas latviešu tautas daļas apziņā nacionālisms ir prasmīgi diskreditēts un likvidēts. Plus vēl tam visam Latvijas sabiedrība ir atšķaidīta ar mūsu mērogiem milzīgu skaitu no citām tautām nākošajiem padomju cilvēkiem. Pastāvošo varu Latvijā nekādā veidā nevar saistīt ar etnisko piederību latviešu vai kādai citai tautai. Tā ir internacionālās padomju okupācijas varas transformācija kapitālismā. Un kā tāda tā tad arī ir jākritizē.

Atbildēt

jūs

19.08.2017. 09:10

»

Re kā

Interneta aizliegums...


varbūt neziniet, ka pāris apmaksātu komentētāju var sarakstīt kaut 100 riebīgu komentāru, lai izkalpotos saviem darba devējiem un parādītu, cik latviešu tauta nejauka.

Atbildēt

dunduks

18.08.2017. 23:08

Ja tu, ķēms, kritizētu, kas kritizējams, nevis katrā tekstā lielītu pļūtinu, tad tevi par kremlinu neviens nesauktu. Bet tā kā tev pļūtins ir Dieva vietā, tad esi kremlins.
Latviešiem, akujetj, kur grūta dzīve! No vienas puses izbadējies pļūtins spiežas virsū, no otras "civilizētie" rietumu iz.isēji, un no iekšas vietējā kriminālā oligohrēnija. Un vecais āpsis piedirstajās priedītēs apsaukā. Nesaprotu, kā mēs vēl esam dzīvi. Sarkano strēlnieku visai šai iz.sēju bandai trūkst.

Atbildēt

forcemajeure

18.08.2017. 22:03

neta komentus vajadzētu cenzēt. lai gan cenzūra lv ir aizliegta, idiotisma izravēšana gan nav. man tīk bbc pieeja - komentus skata īpaši redaktori. bet, raugi. jo vairāk komentu, jo lielāks it kā klikšķu daudzums, jo labākas iespējas notirgot reklāmu. tādēļ neta lapu īpašnieki komentus atstāj tā, kā ir. ar nelieliem izņēmumiem. re, kādreiz kalpu ļaužiem bija sapnis iemācīties lasīt un rakstīt. bet kas no tā sanāca - tas cits jautājums. idiokrātija

Atbildēt

Atbrivotajs

18.08.2017. 20:54

Par zagliem-oligarhiem Arturam ir taisniba. Bet par "okupacijas" karaspeku gan ir idiotisms. Vai tev katru nedelu japiesakas ASV okupacijas administracija pie komendanta a ?Cik zinu ,ka tas ir jadara Okupetaja krima un dombasa.

Atbildēt

Re kā

18.08.2017. 18:26

Interneta aizliegums
Ja Latvijā par politiķiem nevarētu kļūt dauni un latviešiem būtu saprātīgi politiķi, tad viņi noteikti panāktu interneta aizliegumu Latvijā jeb interneta darbības apturēšanu Latvijā uz apm. 200 gadiem. Saprātīgie politiķi redzētu, ka internets un tā sniegtās komentēšanas iespējas, sociālie tīkli ļoti uzskatāmi atklāj latviešu zemo attīstības līmeni. Protams, ar “nikiem” komentāros, soc.tīklos murgo tautas izcilākās padibenes – zemiski, nelietīgi, aprobežoti, nekaunīgi, neizglītoti latviešu viepļi. Taču viņu skaits ir nenormāli liels, un tāpēc slikti atsaucās uz latviešu tautas portretu. Ja nebūtu interneta, tad nebūtu materiāls tik drausmīgam ieskatam par latviešiem.

Atbildēt

Vai

18.08.2017. 17:36

»

Neiedziļinoties detaļās

1) Pilnīgas muļķības. Sarunas neko nesašūpoja. Sašūpo mērķtiecīgā propogandas kampaņā melu midzeņos un atsevišķu latviešu tautas nodevēju darbības...


tas par tevi pajoliņ: Internetā ikvienu „Rīdzenes sarunām” veltīto publikāciju izlabo, precizē, papildina, izmaina par 180 grādiem komentāru simti.

Atbildēt

Aivars

18.08.2017. 17:32

Ganāmpulkam ir vajadzīgs gans. Arī tautai ir vajadzīgs gans. A.P. komentārā tas ir pateikts. Par pašu rakstu jāsaka, ka neviens negribēs atzīties, ka no Latvijas valsts nekas nav sanācis.Par liekulību pareizi.Bet arī par to neviens nesakaunēsies. Ticiet man.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

18.08.2017. 17:30

1) Pilnīgas muļķības. Sarunas neko nesašūpoja. Sašūpo mērķtiecīgā propogandas kampaņā melu midzeņos un atsevišķu latviešu tautas nodevēju darbības.
2) Tak tādas sarunas notiek visās valstīs. Tajās kur lielāka ietekme uz globālo politiku, kas tur kāds ļaus kautkādiem lohiem noteikt kas ieņems svarīgus amatus vai kas apgūs miljardu lielas naudas plūsmas. Pie tam mūsu "oligarhi (kas nemaz neatbilst oligarha terminam)" salīdzinot ar viņu oligarhiem ir mazi bērneļi.
3) Mēs jau nemaz nezinam cik autentiskas ir tās sarunas. Mēs tak nevar tiem meļiem ticēt uz vārda.

Atbildēt

A.P.

18.08.2017. 17:12

Aktuāla ir latviešu tautas garīgā mobilizācija, kurai nav nekā kopēja ar Lielupes ķēķa latviešu pseidointelektuāļu jaunākajiem murgojumiem par 4.atmodu. Runa ir par tautas garīgi stratēģisko mobilizāciju, bet nevis par tautas primitīvu „mošanos” mantas un naudas vārdā, kā arī stulbā aicinājuma „atgriezties Eiropā” vārdā. Lai tauta garīgi mobilizētos un šajā procesā gūtu panākumus, cilvēkiem ir nepieciešams stratēģiski saprast vairākus momentus. Vispirms un galvenokārt cilvēkiem ir nepieciešams stratēģiski saprast, ka nāksies savienot kolektīvos mērķus ar saviem individuālajiem mērķiem. Neapšaubāmi, runa ir par vispārnacionāliem mērķiem un cilvēka cienīgas dzīves mērķiem, bet nevis materiālistiskajiem mērķiem – naudas un mantas vairošanu un aprobežoto murmināšanu par „Eiropu” un „eiropeiskajām vērtībām”, kas praktiski ir vēdera vērtības. Cilvēkos ir jābūt emocionālajam pārdzīvojumam par izvirzītajiem mērķiem. Tas ir ļoti svarīgi. Bez tā nav iespējama garīgā mobilizācija. Lai cilvēkos rosinātu aktivitāti, enerģijas kāpumu un vēlēšanos kvēli darboties, nepieciešama emocionālā piesātinātība attieksmē pret dotajiem mērķiem. Cilvēkos ir jārada tāda garīgās transformācijas stihija, kas ir emocionāli centrēta un emocionāli vadīta. Garīgās mobilizācijas pamatā ir emocionāli pārdzīvoti mērķi. Svarīgs ir vēl viens moments. Tautas garīgā mobilizācija nevar notikt bez cilvēku noteiktas morāli psiholoģiskās gatavības. Ja šī gatavība eksistē, tad morāli psiholoģiski gatavie cilvēki jāsaliedē mikrokolektīvos, bet mikrokolektīvus pēc tam ir jāsaliedē makrokolektīvos. Saprotams, jebkurš mikrokolektīvs no cilvēka prasa zināmu kompromisu, piekāpšanos, pašupurēšanos, jo cilvēks ziedo sevi un savas intereses kopējo interešu labā. Taču cilvēkiem tajā pašā laikā ir jāapzinās, ka viņi atsakās no sevis priekš sevis, jo viņu atsacīšanās veicina kopējo lietu, no kuras panākumiem noteikts labums būs katram cilvēkam; arī tiem, kuri atsacījās no sevis. Protams, lai atsacītos no sevis, nepieciešamas milzīgas izmaiņas cilvēkā – personības milzīga transformācija. Piemēram, Latvijā pēcpadomju periodā (praktiski sākās jau „perestroikas” gados) notika cilvēciskā potenciāla vertikāles sagraušana: tie, kuri bija „apakšā” (sabiedrības perifērijā) nonāca „augšā” (pie varas visās institūcijās). Tāda drausmīga pārvērtība nevarēja palikt bez drausmīgām sekām. Iespējams, visdrausmīgākais ir inteliģences degradācija. Tā rezultātā Latvijā tagad nav patiesi godīgas un ideālistiski orientētas inteliģences, kas varētu uzņemties garīgās mobilizācijas metodisko un organizatorisko vadību. Tāpēc latviešu tauta ir pakļauta totālai un fatālai destrukcijai, kuru nav spējīgs neviens apturēt. Bet visbēdīgākais – neviens nav ieinteresēts apturēt destrukciju.


Atbildēt

Blondīne

18.08.2017. 17:10

Cik man zināms, tad pasaulē valda klani un oligarhi, kuru bizness "iet pār robežām paceltu galvu".

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...