Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan VAS Valsts nekustamie īpašumi jau aizvadītajā piektdienā publiskoja savu versiju par slepeni veikto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkas iegādes darījumu, izrādās, ka ierobežotas pieejamības informācijas statuss ziņām par darījumu pretēji iepriekš solītajam joprojām nav noņemts. Publicējam pašlaik dažādām valsts institūcijām uzdotos jautājumus un informācijas pieprasījumus saistībā ar aizdomīgo darījumu, uz kuriem joprojām nav saņemtas atbildes un pieprasītā informācija, kas varētu palīdzēt noskaidrot patiesību - cik īsti izdevīgs vai neizdevīgs valstij ir bijis šis darījums.

Informācijas pieprasījums Valsts nekustamajiem īpašumiem (VNĪ)

Tā kā, spriežot pēc VNĪ aizvadītajā piektdienā izplatītās informācijas, ierobežotās pieejamības statuss šim jautājumam ir noņemts, vēlētos iespējami operatīvi saņemt no VNĪ:

1) visu dokumentāciju, ko pirms attiecīgā rīkojuma pieņemšanas Ministru kabinetā VNĪ bija sagatavojusi izskatīšanai,

2) pašu noslēgto līgumu par SIA Biroju centrs Ezerparks kapitāldaļu iegādi,

3) kādā tieši veidā VNĪ akumulēja kā pašu līdzekļus darījumam nepieciešamo 21 miljonu eiro?

4) kāds tieši ir ikmēneša kredītmaksājums saistībā ar SIA Biroju centrs Ezerparks ņemto kredītu ēkas būvniecībai?

5) kā VNĪ pārstāvji 2015. gada 11. martā nobalsoja SIA Biroju centrs Ezerparks dalībnieku sapulcē jautājumā par 2014. gada peļņas sadali un kāds lēmums šajā jautājumā tika pieņemts?

Informācijas pieprasījums Valsts ieņēmumu dienestam

Kāda ir precīzā summa, ko no nomāšanas sākuma līdz šā gada 1. janvārim par ēkas nomu bija samaksājis Valsts ieņēmumu dienests?

Informācijas pieprasījums Valsts kancelejai

Spriežot pēc VNĪ aizvadītajā piektdienā izplatītās informācijas, ierobežotās pieejamības statuss šim jautājumam ir noņemts. Līdz ar to vēlētos iespējami operatīvi saņemt no Valsts kancelejas pašu rīkojumu, kā arī visus tā pavadošos dokumentus (anotāciju, atzinumus utt.).

(Uz šo jautājumu Valsts kanceleja ir atbildējusi, ka pagaidām nav saņemts pieprasījums par ierobežotas pieejamības statusa noņemšanu šiem dokumentiem no Finanšu ministrijas.)

Informācijas pieprasījums Finanšu ministrijai (FM)

1) Vai FM ir nosūtījusi Valsts kancelejai oficiālu pieprasījumu noņemt ierobežotas pieejamības statusu dokumentiem saistībā ar MK 22.12.15 sēdē izskatīto jautājumu par SIA Biroju centrs Ezerparks kapitāldaļu iegādi?

2) ja jā, tad kad tas nosūtīts, kādā veidā (pa pastu, izmantojot drošu elektronisko parakstu vai kā citādi)?

3) tā kā Valsts kanceleja šādu pieprasījumu vēl nav saņēmusi, kā skaidrojams, ka AS Valsts nekustamie īpašumi, kuras kapitāldaļu turētāja ir FM, jau aizvadītajā piektdienā ir atklājusi datus par šo kapitāldaļu iegādi? 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...