Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora meklēšanas konkursa izgāšanos faktiski ir atbildīga Normunda Mežvieta (attēlā) vadītā Drošības policija, kas ir veikusi šī amata kandidātu „pirmspārbaudi”, - tas izriet no Valsts kancelejas oficiālas vēstules, kurā tā beidzot spiesta atbildēt uz „neērtiem” jautājumiem saistībā ar konkursu, kurš izgāzās vienkārša iemesla dēļ – izrādījās, ka par labāko atzītais kandidāts iesaistīts uzņēmējdarbībā, kuras šaubīgās detaļas bijušas elementāri noskaidrojamas. Pietiek šodien bez plašākiem komentāriem publicē Valsts kancelejai uzdotos jautājumus un saņemtos dokumentus.

Valsts kancelejai uzdotie jautājumi:

1) vai konkursa ietvaros tika pārbaudīta pretendentu iepriekšējā uzņēmējdarbības pieredze?

2) ja nē, kādu iemeslu dēļ ne un kas par to atbildīgs? Ja jā, pēc kādas tieši metodikas, kādā tieši veidā, izmantojot kādus informācijas avotus, tika pārbaudīta šī pieredze?

3) kādu tieši ieguldījumu pretendentu biogrāfijās atrodamo riska faktoru izvērtēšanā sniedza Drošības policijas piesaistīšana?

4) kādi kopējie valsts resursi tika izlietot minētā konkursa procesam? Miniet gan finansējumu, gan kopā patērētās cilvēkstundas un iesaistīto valsts iestāžu darbinieku skaitu. Atbildei pievienojiet iepirkuma dokumentus par personāla atlases kompānijas piesaisti, ieskaitot dokumentus, kas apliecinātu, ka personāla atlases kompānijai ir tikuši noteikti darba kvalitātes kritēriji, un dokumentus, kas apliecinātu, ka personāla atlases kompānijas darbs ir pieņemts un atzīts par kvalitatīvi veiktu.

5) kura konkrētā amatpersona un ar kādu pamatojumu pieņēma lēmumu pēc M. Skujiņa atteikšanās pretendēt nevirzīt apstiprināšanai kādu no citiem pretendentiem, kas bija iekļuvuši konkursa otrajā kārtā? Vai šādu lēmumu pieņēma visa konkursa komisija? Ja nē, kāpēc ne? Ja jā nosūtiet man attiecīgā dokumentētā lēmuma kopiju.

6) vai šāda rīcība, nolemjot beigt konkursu bez rezultātiem un rīkot jaunu konkursu, ir pamatota rīcība ar nodokļu maksātāju līdzekļiem? Atbildi pamatojiet.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...