Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Piektdien, 10.aprīlī, Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane iesniedza prasības pieteikumu tiesā pret R.Vonsoviču par goda un cieņas aizskārumu par vēstulē Ministru prezidentei paustajiem apmelojumiem. Valsts kancelejas direktore uzsver, ka jebkuri apgalvojumi par amatpersonām ir vērtējami nopietni, tādēļ šādus apgalvojumus izteikušai personai ir jāuzņemas atbildība par saviem izteikumiem.

"Tāpēc R.Vonsoviča iesniegumu 8.aprīlī esmu pārsūtījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ar lūgumu veikt pārbaudi par Vonsoviča vēstulē minēto - viņa rīcībā esošo informāciju par shēmām, kuras tiek veidotas, lai no Latvijas valsts izkrāptu būtiskas, daudzu desmitu miljonu eiro mērāmas mantiskas vērtības - lai noskaidrotu, kādas valsts amatpersonas Vonsoviča minētajās shēmās ir iesaistītas. Tāpat pārbaudes ietvaros lūdzu izvērtēt arī paša Vonsoviča atbildību saistībā ar Krimināllikuma 315.pantā minēto iespējamo atbildību par neziņošanu," informē E.Dreimane.

R.Vonsoviča iesniegumā bez jau minētajiem apgalvojumiem tāpat ir pausta virkne nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu attiecībā uz E.Dreimanes kā valsts amatpersonas profesionālo darbību, kas grauj 20 gadu ilgā darbā valsts pārvaldē gūto reputāciju. Valsts kancelejas direktore uzsver, ka vērsusies tiesā ar prasības pieteikumu par goda un cieņas aizskārumu: "Arī par visiem nākamajiem līdzīga rakstura nepatiesu, aizskarošu ziņu iesniegumiem vai publikācijām neklusēšu un vērsīšos tiesā."

Tāpat E.Dreimane ir lūgusi arī Latvijas Zvērinātu advokātu padomei izvērtēt R.Vonsoviča darbības atbilstību zvērinātu advokātu profesionālās ētikas normām un advokatūras darbību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem, iesniedzot apmelojoša satura iesniegumu Ministru prezidentei un uzdodot premjerei veikt antikonstitucionālas darbības.

Valsts kancelejas direktore izsaka nožēlu par izmantotajām dažādām prettiesiskajām un apmelojošām metodēm, lai panāktu viņas atstādināšanu no amata. "Šī situācija liek secināt par fundamentālām problēmām profesionālas un apolitiskas ierēdniecības pastāvēšanai un darbībai Latvijā," min. E.Dreimane.

* Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas grorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...