Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija sākusi izvērtēt divu valsts iestāžu - Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Būvniecības valsts  kontroles biroja – darbinieku vēlmi lokdauna laikā kuplā pulkā apmeklēt Aizsardzības ministrijas valdījumā esošas iznomātas būves, lai veiktu to apskati.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs ir oficiāli paziņojis, ka 5. novembrī pulksten 11 vēloties veikt izvērtējumu „nekustamā īpašuma (būvju, zemes) ekspluatācijai” Krustabaznīcas ielā. Šīs būves un zeme ir Aizsardzības ministrijas valdījumā un ir iznomātas. Taču nomnieks pēdējā laikā ir kļuvis ministrijai nevēlams, un no tā Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs vēlas dažādos veidos atbrīvoties.

Apsekotāju uzskaitījums ir iespaidīgs: iestāde ir norādījusi, ka „apsekošanā piedalīsies:

˗ Inga Klodāne, Centra Apsaimniekošanas departamenta 8. reģionālās pārvaldes vadītāja.

˗ Daina Galaktionova, Centra Vides un poligonu pārvaldības departamenta vadītāja.

˗ Sigvars Zeiberts, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas ekspluatācijas inženieris.

˗ Vilis Students, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženieris.

˗ Gints Gžibovskis, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas eksperts.

˗ Oskars Kolovza, Centra Būvniecības departamenta Būvniecības realizācijas nodaļas projekta vadītājs.

˗ Ivo Tīss, Centra vecākais referents drošības jautājumos.

˗ Inga Rozīte, Centra Juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta Īpašumu pārvaldības un parādu piedziņas nodaļas vadītāja”.

Papildus šiem astoņiem apsekotājiem pārbaudē ir iecerējis piedalīties arī nezināms skaits Būvniecības valsts  kontroles biroja darbinieku, un tas nozīmē, ka vismaz desmit cilvēku no dažādām mājsaimniecībām lokdauna laikā uzturēsies telpās, kurās gandrīz nevienā nav iespējams nodrošināt epidemioloģiskās drošības noteikumos minēto distancēšanos un minimālo platību vienam cilvēkam.

Valdības pieņemtie lokdauna noteikumi nosaka, ka pat tikai divu mājsaimniecību pārstāvji var tikties, lai nodrošinātu personas aprūpi, lai nodrošinātu atbalstu vientuļai (mājsaimniecībā dzīvo viena) personai un lai vecāki, kuru nepilngadīgie bērni dzīvo citā mājsaimniecībā, varētu tikties ar bērniem (izņemot, ja jāievēro izolācija, mājas karantīna, pašizolācija). 

Ministru kabineta pieņemtie Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai noteic, ka „aizliegts sniegt pakalpojumus un organizēt pasākumus un citas aktivitātes, ja tiek veicināta cilvēku nekontrolēta drūzmēšanās (pulcēšanās), kā arī, ja nav iespējams nodrošināt epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, īpaši attiecībā uz distancēšanās, cilvēku skaita un vienai personai noteiktās minimālās platības prasības nodrošināšanu un kontroles organizēšanu”.

Savukārt Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu vispār ir aizliedzis „privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros”.

Valsts policijai tagad līdz 5. novembrim ir jāizvērtē, vai valdības pieņemtie epidemioloģiskās drošības noteikumu lokdauna laikā ir attiecināmi arī uz šādu valsts iestāžu darbinieku vēlmi pulcēties pārbaudāmās telpās, kuras pēdējoreiz ir pārbaudītas tikai mēnesi iepriekš.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...