Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī ir pagaidām publiski nezināma papildu informācija par Vladimira Vaškeviča spridzināšanā un trīs pasūtījuma slepkavībās apsūdzēto Rīgas apgabaltiesas 2018,gada 11.aprīļa spriedumu.

Vaškeviča spridzināšanā un trīs pasūtījuma slepkavībās apsūdzētos pilnībā attaisnoja visās epizodēs, izņemot Vaškeviča automobiļa spridzināšanu. Apsūdzētajiem par Vaškeviča auto spridzināšanu piemēroja 17 un 19 gadus ilgus cietumsodus, atceļot iepriekšējo mūža ieslodzījumu, savukārt visās ar uzņēmēju slepkavībām saistītajās epizodēs attaisnoja.

Šī lieta zināma ar to, ka vairākkārtīgi (7!) tiesu pirmās un augstākās instances izdeva notiesājošus spriedumus, kamēr kasācijas instances tos pilnīgi atcēla, norādot uz nepieļaujamu pierādījumu izmantošanu lietā.

Katru reizi pirmās instances tiesa neņēma vērā kasācijas tiesas spriedumus un atkārtoti izdeva notiesājošos spriedumus uz to pašu par nepieļaujamiem atzīto pierādījumu bāzes.

Vaškeviča spridzināšanas lietā ir ekspertīzes slēdziens par to, ka videoierakstā redzamais cilvēks ir krietni lielāka auguma nekā apsūdzētais, tomēr tiesa nosliecās vairāk ticēt liecinieka liecībām nevis video fiksētajam.

Pats Vaškevičs no sākuma bija pārliecināts par Mārtiņa Putniņa vainu viņa spridzināšanas organizēšanā, tomēr ar laiku savu viedokli mainīja. Vaškeviča advokāti nesekmīgi mēģināja tiesai paziņot informāciju par iespējamiem spridzinātājiem, kuri izsūtīja draudu SMS krietni pēc tam, kad Putniņš bija apcietināts par aizdomām šajā noziegumā un atradās apcietinājumā.

Tomēr tiesa šos pierādījumus noraidīja un uzskata, ka Vaškeviča spridzināšanu ir organizējis tieši Putniņš. Tikmēr visi apsūdzētie savu vainu noliedz.

Šajā Pietiek publikācijā pirms trīsarpus gadiem bija aprakstīts, ar kādām metodēm ir iegūtas liecības šajā lietā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vispirms – ierēdņu bezatbildība, pēc tam – mēģinājumi atrast kādu vainīgo

FotoUzņēmums "Grindeks" ir viens no visveiksmīgāk strādājošajiem biržā kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, un likumsakarīgi, ka arī tā akciju cena biržā ir bijusi pietiekami augsta. 2015. gadā tā svārstījās no 4,9 līdz 7,2 EUR par akciju. 2016. gadā vidējā cena bija 5,20 eiro par akciju, bet pašlaik ir virs 7 eiro par akciju.
Lasīt visu...