Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju – pašlaik, kad no viesnīcas reiderisma gadījuma Vecrīgā pagājušas jau gandrīz divas nedēļas, ir pienācis laiks pateikt skaidri un gaiši: 12. maijā plkst. 7.28 sākās pasūtījuma kratīšanas četros ar uzņēmēju Gulamu Mohammadu Gulami saistītos objektos vienlaikus, un nu jau ir nepārprotami skaidrs, kas ir pasūtītājs un kurš ir starpnieks atklātam reiderismam no Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes 3.biroja darbinieku puses pēc bēdīgi slavenās Allas Jurašas un viņas partnera Aleksandra Berezina pasūtījuma.

Mērķis un uzdevums 3.biroja izmeklētājiem un tās vadībai bija – izpildīt bijušā Gulami uzņēmuma darbinieka Ulda Skudras un viņas grupas pasūtījumu sagrābt viesnīcu Garden Palace, neskatoties uz to, ka tiesa saistībā ar šo objektu turpinās un nav tiesas nolēmuma. Bet Alla Juraša un viņas līdzgaitnieki gaidīt negribēja un faktiski paši pieņēma lēmumu tiesneša vietā. Tas, izmantojot prettiesiskas metodes, arī tika izdarīts.

Policijas darbinieku patvaļa pēdējā laikā, izmantojot epidēmijas apstākļus, kļūst aizvien biežāka un nekaunīgāka, tomēr situācija, kad uz procesuālām darbībām kādā objektā ierodas pretējā puse un tās advokāts (Skudra un Berezins), kas turklāt vēl acīmredzami komandē policistus, ir kaut kas iepriekš neredzēts.

Uzņēmuma darbinieki tika izdzīti no viesnīcas, bet reideristiem tajā atļāva rīkoties kā pa savu kabatu, un policijas darbinieki bez iebildumiem izpildīja Jurašas un viņas līdzdalībnieku komandas viesnīcas ieņemšanai pretēji visām Civillikuma un Krimināllikuma normām un punktiem. Šīs darbības ir fiksētas, un agri vai vēlu ar to varēs iepazīties arī sabiedrība, par to šaubu nav.

Par ko tad īsti ir runa? Lietu saistībā ar viesnīcas īpašumtiesībām sāka 2013. gadā, un policija to turpināja izmeklēt septiņus gadus. Taču tad pēc Tieslietu ministrijas vadības maiņas, sajūtot jaunas iespējas (Jurašas vīrs Juris Jurašs ir ministra Jāņa Bordāna tuvs kompanjons) 2019.gada vidū policijai tika „paskaidrots”, kā jāstrādā „pareizi”, un izmeklēšanas virziens „nejauši” nomainījās par 180 grādiem, Allas Jurašas un Ulda Skudras interešu labā.

No 2017.gada oktobra līdz 2020.gada janvārim SIA 966 kapitāla daļām bija uzlikta komercķīla, taču tad biroja izmeklētāja Inese Lasmane dod pamatu noņemt komercķīlu un pēc tam arestu no īpašuma, - šīs prettiesiskās darbības notika uz falsificētas ekspertīzes pamata, kuras jau pieminētais Skudra bija pasūtījis Ukrainā. Ekspertīze šajā korupcijas lielvalstī bija izdarīta uz dokumentu kopiju pamata, oriģinālus nemaz neredzot, taču izmeklētājai ar to

Acīmredzami neizpalika bez tieslietu ministra Bordāna palīdzības. Savulaik, kad komercķīla tika uzlikta, jau pieminētais Skudra uzreiz administratīvajā tiesā iesniedza prasību pret Uzņēmumu reģistru un tā lēmumu. Tiesvedībās viņš zaudēja, un Uzņēmumu reģistra pārstāvji abās instancēs apstiprināja komercķīlas likumību un aizstāvēja savas darbības.

Un tad pēkšņi vienā dienā, nesagaidot Augstākās tiesas lēmumu, proti, pēdējo instanci, komercķīla bez tiesas lēmuma tiek noņemta, - nav nekādu šaubu, ka pēc Tieslietu ministrijas vadības spiediena uz Uzņēmumu reģistru. Nav jau pirmā reize, - pēc Olainfarm sāgas šis ceļš Uzņēmumu reģistram un „bezkompromisa tiesiskuma” pārstāvjiem jau ir iestaigāts.

Kas attiecas uz aresta noņemšanu īpašumam no policistu puses, - visticamākais, arī šajā lietā nav izticis bez skaidra mājiena no Rīgas reģionālās pārvaldes vadītāja, skandalozā Andreja Sozinova puses: gadiem ilgi nebija nekāda pamata aresta noņemšanai, bet tad lieta nonāca Sozinova pārziņā – un pamats „negaidīti” atradās. Lieta tika nokārtota pasūtītāju interesēs.

Kā Alla Juraša un viņas kompanjoni savu savtīgo interešu vārdā ir spējuši ietekmēt gan tiesu sistēmu, gan Valsts policijas darbiniekus? Atbilde uz šo jautājumu kļūst skaidrāka, ja pieļauj koruptīvas shēmas esamību, kurā iesaistīta gan virkne bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieku, kuri tagad ieņem augstus amatus (Juris Jurašs, Signe Bole u.c.), gan viņu vajadzības piesedzoši politiķi.

Lieki teikt, ka šādas darbības gūst rezonansi tālu ārpus Latvijas robežām, - katrs gadījums, kad ārvalstu investori pārliecinās, ka Latvija policijas patvaļas, korupcijas līmeņa un beztiesiskuma ziņā īpaši neatpaliek no, piemēram, jau pieminētās Ukrainas, grauj Latvijas valsts iespējas piesaistīt un noturēt ārvalstu investīcijas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...