Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Cilvēks vienā brīdī saka vienu, bet vēlāk parādās citi apstākļi un domas mainās," - šādi Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa jaunais preses padomnieks skaidro to, ka valsts galva sākotnēji bija paziņojis, ka neuzstāšoties ar uzrunu Aglonas Jaunavas Marijas svētkos, jo politiķiem reliģiski svētki neesot jāizmanto savās interesēs, taču pēc tam savu viedokli mainīja uz diametrāli pretēju.

"Braukšu gan. Taču publiski neuzstāšos. Tie ir reliģiski svētki, un politiķiem tie nav jāizmanto savās interesēs. Tas nav īstais formāts," - šādi prezidents Vējonis laikraksta Neatkarīgā Rīta Avīze 7. augusta numurā atbildēja uz jautājumu, vai viņš gatavojas braukt uz svētkiem Aglonā.

Taču jau nedēļu vēlāk valsts galva savu stingri un skaidri izteikto viedokli bija mainījis uz diametrāli pretēju: Aglonas svētkos, skanot goddevīgiem vārdiem Latvijas valsts vadītājiem, kuri bija ieradušies uz svinīgajiem pasākumiem, prezidents tomēr devās pie mikrofona, lai uzstātos ar uzrunu "ticīgajai tautai".

Vējoņa jaunais preses padomnieks Gusts Kikusts skaidro - visi labi zinot, ka dzīvē ne vienmēr viss ir melns un balts, un, "ja cilvēks vienā brīdī saka vienu, vēlāk parādās citi apstākļi un domas mainās". Tieši tā arī noticis ar Vējoni.

"Par runu Aglonā bija sarunas ar garīdzniecības pārstāvjiem un savu komandu par to, kāds varētu būt pienesums garīgajā plānā, dodoties uz šiem svētkiem. Pēc sarunas ar garīdzniecību prezidents arvien vairāk sāka pārdomāt šo jautājumu, vai ir vērts uzrunāt. Garīdznieku lūgums bija, ka prezidents varētu vērsties par šādām garīgām, morālām vērtībām vērsties pie cilvēkiem," Pietiek skaidroja prezidenta pārstāvis.

Esot nākuši klāt jauni argumenti, un šis lēmums neesot bijis vienkāršs: "Viņš pats arī apzinājās, ko ir pateicis. Tad bija izvēle, vai uzrunāt tautu un runāt ne par politiskām lietām, vai pieturēties pie viedokļa konsekvences, uzturot spēkā iepriekš teikto. Bija skaidrs, ka varētu būt neviennozīmīgi vērtējams, bet lēmums ir tāds, kāds ir, un rezultāts nebija tas sliktākais."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...