Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ESES

30.12.2017. 21:55

Ko jus varat 'cepties' par anglu valodu ANO.
Tur jau ieprieks visas runas tiek tulkotas
velama valoda (ko pieprasa). Nevienam Ano
KLAUSITAJAM neinterese un nesapror kada ir anglu
valodas izruna. Beidziet vienreiz telot tos
lielos anglu valodas zinatajus.
Otrkart neveienam ANO musu prezidenta uzruna nav
interesanta. Labak paklausaties kados dialektos
runa ASV dzivojosie. Katrai nacijai sava izruna
un neveiens par to neuztraucas. PARGUDRIE LATVIESI.

Atbildēt

kļimoviča aita

29.12.2017. 16:02

Domāju,ka šajā situācijā viņam Ļoti līdzētu dziesmiņu dziedāšana svešajā mēlē.

Varētu sākt ar grupas THE EXPLOITED repertuāru. Teksti nav sarežģīti, melodijas ritmiskas, balss tembram nav īpašas nozīmes, tās viegli atrodamas YouTube:

THE EXPLOITED - GOD SAVETHE QUEEN
THE EXPLOITED - FUCK THE USA
THE EXPLOITED - FUCK THE SYSTEM

Veiksmi!

P.S. Labvēlīga iznākuma gadījumā manu honorāru par šo Ideju lūdzu ziedot Parex, vai kā viņus tur tagad sauc!

Atbildēt

Ilze

15.12.2017. 18:29

Raimi, uzzvani vai uzraksti man

Atbildēt

jim

15.12.2017. 01:00

Anglju valoda ir tik primitiiva, ka pat aborigeeniem to iemaaciija, bet savlatvijas vadonis ir tupaks par zaabaku! ! :-) :-)

Atbildēt

Kad pa laikam esmu Liepājā,

14.12.2017. 10:13

»

VB

Ļoti skaisti skan austrāliešu valoda, šķiet, tuva Londonas


pa retam satieku Jack Low no Austrālijas un parunājamies angliski, austrālieši lieto citādā izteksmē, piekrītu. Lai gan viņa māte ir latviete, viņi skaypā sazinās angliski. Akcenti uz vārdiem citādi, valoda vijīgāka...

Atbildēt

Labi vien ir

14.12.2017. 08:44

Labi vien ir, ka viņš ANO latviski nerunāja. Ko tad pasaule par latviešu valodu padomātu...

Atbildēt

Sāls valodai nāk no vietas,

14.12.2017. 08:34

»

Pilnīgākās muļķības

Salīdzinoši ar latviešu valodu, angļu valoda ir nabadzīga, jo tajā ir mazāk skaņu, mazāk locījumu utt. - angļu valoda ir ļoti primitīva valoda(tās milzīgais vārdu krājuma pamatā ir latīņu un grieķu vārdi, kas nav nekāds izņēmums latviešu valodas gadījumā), kuras sarežģītība ir tikai tajā, ka tās gramatika...


kur tā radusies. Vērtība valodai arī. Tu vari mācīties mehāniski to valodu Latvijā un tevi tieši tādi paši arī sapratīs. Bet, kad nonāksi ap Nothingemu, tavu runu varbūt sapratīs, bet to, ko runās vietējie tu nesapratīsi vispār. Katram ar angļu val. sava pieredze, nestrīdies!

Par dialektiem. Pabā var satikties viens no Mančesteras, pat Derbijas un nesapratīs Nothingemas dialektu. Tā viņi cits citam, klausoties valodā, jautā.

Tā valoda, ko māca Latvijā, ir kroplīgs slengs, ko grib pietuvināt amerikāņu. Latviešu valodā daudz angļu vārdu. Iztrūkst pētījumu par to.

Būtiska angļu val. būtība ir atbildības un kapitālisma noteiktība. Piemēram - latviski var pateikt - Viņš piecēlās, iztīrīja zobus un devās uz darbu. Angliski būs citādi un tā visur. Viņš piecēlās, iztīrīja savus zobus un devās uz savu darbu.

Atbildēt

VB

14.12.2017. 07:15

»

Vējoni, atkāpies!

Angļu valoda it kā ir viegla, loģiska, bet arī pilna ar viltīgām niansēm, kas nepadodas nekādai loģikai. Nu "people on the ground" Vējoņa situācijā varēja uzrakstīt cilvēks, kurš angļu valodā noteikti nedomā


people on the ground
Nu, ir tāds izteiciens angliski...
Pat Google -ē var atrast.

Tomēr svarīgākais te, ka jārunā dzimtajā valodā - it sevišķi valsti pārstāvošam Prezidentam!
Tiešām nesaprotu, kāpēc viņš to runu neteica latgaliski vai, piem., japāņu valodā?

Atbildēt

tt

14.12.2017. 07:07

»

ZAJE

Lai latviešu valodu iemācās idiņš


Varakļānos pie veikala dzērāji no rīta labāk un skaidrāk runā nekā šitas poliglots . Nevienu valodu nezina un nevar saprast ko viņš tur švepst.

Atbildēt

Pilnīgākās muļķības

14.12.2017. 03:54

»

Nepiekrītu

jo jāsāk ar angļu val. Anglijas sirdī starp vietējiem. Tas pamats ar dialektiem. Paralēli TV, radio un avīzes. Tā pamazām esi apguvis angļu val loģiku līdz lamāšanās esencei...


Lai mācītos angļu valodu priekš valsts darbinieka ne uz kādu UK nav jādodas lai to apgūtu. Ja tev ir vēlme darboties valsts vai bzinesa vidē un esi apguvis valodu UK, tā ir pavisam cita lieta un tāpat tāda valoda noderēs tikai kontaktos ar UK.

Bet priekš valsts darbiniekiem - angļu valoda, ko māca Latvijā ir pilnīgi pietiekoša. Valsts iestādes arī algo papildus angļu valodas pasniedzējus, kuru piedāvātajos kursos var uzlabot savas zināšanas un nekas neliedz arī pašam ieguldīt savu laiku lai uzlabotu savas angļu valodas zināšanas. Nav tak jābūt perfektām valodas zināšanām - vācieši un francūži parasti nemaz ar tik labu dikciju nemaz nelieto angļu valodu, kā latvieši...

Atbildēt

Pilnīgākās muļķības

14.12.2017. 03:38

»

Nepiekrītu

jo jāsāk ar angļu val. Anglijas sirdī starp vietējiem. Tas pamats ar dialektiem. Paralēli TV, radio un avīzes. Tā pamazām esi apguvis angļu val loģiku līdz lamāšanās esencei...


Salīdzinoši ar latviešu valodu, angļu valoda ir nabadzīga, jo tajā ir mazāk skaņu, mazāk locījumu utt. - angļu valoda ir ļoti primitīva valoda(tās milzīgais vārdu krājuma pamatā ir latīņu un grieķu vārdi, kas nav nekāds izņēmums latviešu valodas gadījumā), kuras sarežģītība ir tikai tajā, ka tās gramatika joprojām pieļauj dažādas burtu un to salikumu izrunas - nemaz nepieminot angļu valodas dialektus, kas lieto vēl citas izrunas variācijas - tieši pateicoties neprogresīvajai angļu valodas gramatikai, kuru paši briti vāji pārzin. Angļu valodas pamatā ir ķeltu un ģermāņu valodu sajaukums, kura rezultāts ir abu kopējo valodu grupu primitīvākais variants.
Mācīties angļu valodu UK... nu tas ir tizli - bet no otras puses - ja Vējonis uzstātos ANO ziemeļlondonas izrunā... tas, protams, būtu ļoti progresīvi :D

Bez tam - britu angļu valodai nav pasaules valodas statusa, jo ASV(UK tiek dēvēts par 51 štatu) ir šīs planētas hegemonija. Nestrīdies par neeksistējošām lietām - man ir gadījies tulkot vienam britam ko otrs pateicis, jo šie viens otru nesaprata... kaut runā vienā valodā un diez vai viņi abi domāja, ka runā nepareizajā angļu valodā ;)

Atbildēt

nenemt pieree shitos blusu mekleetaajus

14.12.2017. 02:49

Ko piesienas Veejonim? Kas vins kaads tulks vai?

Atbildēt

Viņam ir debils

14.12.2017. 02:14

»

ZAJE

Lai latviešu valodu iemācās idiņš


mērkaķa angļu val. stils latgoliešu izloksnē, ko pat par dialektu nevar piespiežoties nodēvēt. Pilnīgs pusārprāts, ko pasaule nebija dzirdējusi! Un vēl no lapiņas un kā pa celmiem piektklasnieka varēšanā! Totāls analfabētisms. I am on the ground! Sorry!

Atbildēt

ZAJE

13.12.2017. 23:43

Lai latviešu valodu iemācās idiņš!

Atbildēt

letiņš

13.12.2017. 23:03

Kad šito puskrievu, divu sievu pieturētāju pēdīgi padzīs?

Atbildēt

!

13.12.2017. 21:55

»

jurisx

Valsts galvenais āksts


bet ka fotomodelis ir biezi redzams uz krasainu zurnalu glancetajiem vakiem !

Atbildēt

apriori

13.12.2017. 21:53

ja neruna amerikanu valoda ,lai runa krievu valoda !

Atbildēt

do you speak english?

13.12.2017. 21:52

jes ai duju !

Atbildēt

reptilis

13.12.2017. 21:51

»

Tā runa bija kauns

visai Latvijai. Kauns ir pats prezidenta izstrādājums un viss, ko viņš dara ir prezidenta izstrādājuma izstrādājums


Viņam bija jārunā latviski....,bet ko var gribēt no ""kaunīgajiem latviešiem""....un ir tāda profesija - tulks!

Atbildēt

katram

13.12.2017. 21:22

»

Pilnīgākās muļķības

Es saprotu, kāpēc ASV prezidentam ir nepieciešami padomnieki - tāpēc, ka viņš reāli atbild par valsti un tās virzību, tāpat kā Latvijas premjerministrs. Kāpēc Latvijas prezidentam ir nepieciešami padomnieki - pilnīgi nav saprotams, jo Latvijas valsts prezidentam ir tikai reprezentatīvās funkcijas - ...


ir jādara savs darbs, īpaši, ja ir apņēmies. Šajā gadījumā tā bija runa, nākamā kas cits. Ja baisa runa ir sīkums cilvēkam, kura vienīgā funkcija un darbs ir reprezentatīva, tad darbs ir izdarīts neatbilstoši izvirzītajam uzdevumam.

Atbildēt

Neuskatu, ka esmu iemācījies

13.12.2017. 20:56

»

Pilnīgākās muļķības

Es saprotu, kāpēc ASV prezidentam ir nepieciešami padomnieki - tāpēc, ka viņš reāli atbild par valsti un tās virzību, tāpat kā Latvijas premjerministrs. Kāpēc Latvijas prezidentam ir nepieciešami padomnieki - pilnīgi nav saprotams, jo Latvijas valsts prezidentam ir tikai reprezentatīvās funkcijas - ...


angļu. val. joprojām mācos, atklājot aizvien ko jaunu. Tomēr , sarunājoties ar angļiem, daudzi teikuši paši, ka runāju labi. Tas gan izbrīna, jo nekad necenčos neko..

Žēl, ka Anglijā strsdājošie necenšas apgūt sarunājoties, paši nerunā, bet saprot, ko tiem saka.

Atbildēt

reptilis

13.12.2017. 20:20

Es domāju,ka Latvijas prezidentam pilnīgi pietiek ar latviešu valodu un tulkiem ,kuri pārtulko viņa teikto. Galvenais būtu,lai prezidents aizstāv Latvijas intereses un spēj saprast ,kādas ir Latvijas intereses.Un daudzu piesauktās ""kuluāru sarunas"" ir ""pupu mizas"",jo Latvijas intresēs ir atklāta politika.

Atbildēt

Nepiekrītu

13.12.2017. 20:14

»

Pilnīgākās muļķības

ANO lieto amerikāņu valodu - to pietiekoši labi var iemācīties LATVIJĀ un praktisko lietojumu var iegūt skatoties Holivudas filmas...


jo jāsāk ar angļu val. Anglijas sirdī starp vietējiem. Tas pamats ar dialektiem. Paralēli TV, radio un avīzes. Tā pamazām esi apguvis angļu val loģiku līdz lamāšanās esencei.

Tā, ko lieto kā amerikāņu versiju, ir tuva angļu literārajai. Lai padziļinātu, labāk, ja tiec pie savas privātas Oksfordas Wordfinder grāmatas, kur līdz niansei izlasīsi vārda nozīmi izskaidrojošā formā. Tā amerikāniskā angļu val ir ārkārtīgi primitīva, nav problēmu, ja paskatās, kā Pabriks laiž kopējot šo, teikšu - politisko slengu), tad tur nav problēmu to apgūt. Tā laiž visa ES elite. Ar šauru un primitīvu vārdu krājumu, atkārtojot citam citu.

Angļu valoda ir bagāta un interesanta, bet to var iemācīties tikai lietojot. Un mācīties to apgūt aizvien pilnīgāk, tad jābūt īpašai patikai pret angļu kultūru.

Atbildēt

w

13.12.2017. 20:10

Hūte izvēlas lēti pērkamus kolhozniekus, kaut nemaz tik lēti viņi nodokļu maksātājiem neizmaksā, toties cerība, ja muļķi, tad pratīsies uzticīgi kalpot saimniekam, zooprezis bija mazliet izglītotāks, rezultātā uzmetiens....

Atbildēt

Pilnīgākās muļķības

13.12.2017. 20:08

»

š

Ja viņš ir tikai izkārte, tad kādēļ izkārtnei 7 padomnieki? Bet par Angļu valodu Jums pilnīga taisnība. Kad vēl sāku mācīties, Latvijā, kursos, pasniedzēja vienmēr deva mums salīdzinoši: kā izrunā kur. Toreiz (laikam 20g.atpakaļ) amīšu izruna bija ar humoru izteikta. Tagad es, godīgi sakot, pa telefonu...


Es saprotu, kāpēc ASV prezidentam ir nepieciešami padomnieki - tāpēc, ka viņš reāli atbild par valsti un tās virzību, tāpat kā Latvijas premjerministrs. Kāpēc Latvijas prezidentam ir nepieciešami padomnieki - pilnīgi nav saprotams, jo Latvijas valsts prezidentam ir tikai reprezentatīvās funkcijas - viņš pieņem diplomātus, dodas ārvalstu vizītēs, saka runas utt. - REPREZENTĒ valsti. Latvijas valsts prezidents neatbild par valsts politiku - viņš var likt sprunguļus Saeimas likumos utt., bet reāli - viņam nav jāsaprot kā darbojas ekonomika vai jāatbalsta māksla vai sports un vispār - arī nekādiem padomniekiem viņam nevajadzētu būt, izņemot ja Latvija uzsāk kaŗu vai aizstāvas... bet priekš tam ir AM...


Ja dzirdētu cik drausmīgā angļu valodā runā citu neangliski runājošo valstu iedzīvotāji, tad par to latviešiem nevajadzētu satraukties - tāpat mums ar amerikāņiem maz jārunā(izņemot tiem, kas darbijas ar NATO lietām) un nu jau arī ar britiem pēc brexit nebūs jārunā... tikai ar īriem, kuru angļu valodas izruna ir drausmīga.

Atbildēt

š

13.12.2017. 19:39

»

Pilnīgākās muļķības

ANO lieto amerikāņu valodu - to pietiekoši labi var iemācīties LATVIJĀ un praktisko lietojumu var iegūt skatoties Holivudas filmas...


Ja viņš ir tikai izkārte, tad kādēļ izkārtnei 7 padomnieki? Bet par Angļu valodu Jums pilnīga taisnība. Kad vēl sāku mācīties, Latvijā, kursos, pasniedzēja vienmēr deva mums salīdzinoši: kā izrunā kur. Toreiz (laikam 20g.atpakaļ) amīšu izruna bija ar humoru izteikta. Tagad es, godīgi sakot, pa telefonu nevaru saprast, ja runā no Indijas, Banglodešas (vai kur nu vēl pārcelti visu dienestu telefona atbildētāji, praktiski visi 800#). Dzīvē vari skatīties uz lūpām, bet Indiešu gadījumā, pat tas nelīdz. Viņi Š izrunā, kā S, ar daudzām skaņām viņiem problēmas. Daudz g. atpakaļ, jau ASV gāju vietējos valodas kursos, tur bija viena ķīniete, kas dzīvojot tur, apmeklēja kursus 9 gadus, un pilnīgi neko nevarēja pateikt. Tāpat arī britu filmas pagrūti saprast. Hospitālī ārsti ir ļoti daudz Indiešu, viņiem vari mutē skatīties, bet nesaprast. Laikam ir jāpadzīvo ar tādiem blakus, lai saprastu to izrunu. Bet amerikāņu valoda tikai dzīvojot te apguvās, un ļoti palīdzēja tieši TV, un tā kā filmas šodien ir pieejamas visur, tās ir labs mācību materiāls. Kaut ar gāju kursos, cilvēki, kas mani satika tikko atbraucot, teica, ka toreiz es Angliski nerunāju...man likās, ka runāju ciešami.
Jā bet valodas mācīšanās ārpus valodas lietošanas vides ir iespējama tikai tiem, kam talants uz valodām. Pārējiem jādzīvo vidē, kur runā. Vājpiena gadījumā, neizskatās, ka tur būtu talants un kaut kas tur uzlabosies, tātad vajadzēja iezubrīt to runu. Bet arī tā taisnība, ka ir pilnīgi bez svara, ar kādu akcentu tur tās runas tiek teiktas, galvenais pārliecība, kura varbūt šai gad. sniedzas tik līdz dzērienu nodaļas letei, jeb pārliecību iedveš kāda kaza blakus, ja tās nav, arī pārliecība izčākst.

Atbildēt

Vējoni, atkāpies!

13.12.2017. 19:21

»

Ne Priedītis

ne Vējonis, ne Lembergs utml pipuki nekad neiemācīsies kaut cik normāli sazināties angliski, jo šīs iemaņas var apgūt tikai praktiski un vēlams Anglijā angļu vidū, paralēli apgūstot literāro valodu, kāda ir UK medijos un TV. Neizprotot ninanses, atšķirības un domāšanas veidu angļu valodā, angļu valodu...


Angļu valoda it kā ir viegla, loģiska, bet arī pilna ar viltīgām niansēm, kas nepadodas nekādai loģikai. Nu "people on the ground" Vējoņa situācijā varēja uzrakstīt cilvēks, kurš angļu valodā noteikti nedomā.

Atbildēt

Pilnīgākās muļķības

13.12.2017. 19:00

»

Ne Priedītis

ne Vējonis, ne Lembergs utml pipuki nekad neiemācīsies kaut cik normāli sazināties angliski, jo šīs iemaņas var apgūt tikai praktiski un vēlams Anglijā angļu vidū, paralēli apgūstot literāro valodu, kāda ir UK medijos un TV. Neizprotot ninanses, atšķirības un domāšanas veidu angļu valodā, angļu valodu...


ANO lieto amerikāņu valodu - to pietiekoši labi var iemācīties LATVIJĀ un praktisko lietojumu var iegūt skatoties Holivudas filmas.

Britu angļu valoda pamatīgi atšķiras no amerikāņu globālās valodas un dzīvojot UK var tikai sabojāt perfekto amerikāņu valodu. Nevienam nav nekādu pretenziju pret citām drausmīgām angļu valodas izrunām, kā Indijā lietoto angļu valodu vai Dienvidāfrikāņu angļu valodu, vai Austrālijā lietoto angļu valodu vai ķīniešu vai japāņu angļu valodu un arī nevajadzētu būt nekādām pretenzijām pret angļu valodu ar pamatīgu latviešu akcentu - neviens par tādiem sīkumiem ārpus Latvijas nesatraucas. Galvenais ka ir droša izruna un pārliecība par to ko runā, nevis boksterēšana kā 3. klases skolniekam, kas pats nav rakstījis savu domrakstu un klases priekšā to nolasa un ir skaidri redzams, ka nav gatavojies. Un nav jau problēmas, ka Vējonis nesaprot angļu valodu, jo šīs runas var nolasīt pat nesaprotot angļu valodu - ja tām laicīgi gatavojas.

Blamāža ar runu ANO ir pilnīgi nenozīmīga, salīdzinot ar to, ka valsts paraugcilvēka kanceleja izceļas ar slepenību, kaut vajadzētu būt otrādi. Valsts prezidents miera laikā ir tikai izkārtne - slepenībai ir kaut kāda nozīme kaŗa laikā, kad viņš kļūst par Latvijas armijas virspavēlnieku, un vispār derēja pārdomāt vai amatpersonām ir nepieciešami padomnieki, jo ja amatpersonas ir tik nekompetentas, ka šīm ir vajadzīgs padomnieks, tad amatpersonas vietā ir jāsēž padomniekam.

Atbildēt

valsts valoda

13.12.2017. 17:42

Salnājam
Dienas vai darba kārtība?

Atbildēt

anglju valodu šim

13.12.2017. 17:38

»

jurisx

Valsts galvenais āksts


maca slepenpadomnieks Zaķis,vienotibas spiraiņa bralis...

Atbildēt

Kiki

13.12.2017. 17:36

Agrāk jau angļu valodu nevajadzēja, jo agrāk braukāja uz ārzemēm kopā ar Ilzi, kura mācēja kaut ko, tomēr, kad šī apnika, tad arī sākās problēmas ar valodu

Atbildēt

Ne Priedītis

13.12.2017. 17:22

ne Vējonis, ne Lembergs utml pipuki nekad neiemācīsies kaut cik normāli sazināties angliski, jo šīs iemaņas var apgūt tikai praktiski un vēlams Anglijā angļu vidū, paralēli apgūstot literāro valodu, kāda ir UK medijos un TV. Neizprotot ninanses, atšķirības un domāšanas veidu angļu valodā, angļu valodu nav iespējams izprast un apgūt. Turklāt iemaņas, ja nelieto, izgaist.

Atbildēt

ja paskatās no otras puses

13.12.2017. 17:21

būtu mums tāds gudrs, domājošs un tautu dzirdošs prezidents, viņš taču prātā sajuktu no veselības afērām, kroplās tiesu sistēmas, izglītības sistēmas, blatņikiem, rijējiem u.c..

Atbildēt

pilsonis

13.12.2017. 17:12

Viņam vajadzētu sākt ar latviešu valodas kursiem.

Atbildēt

jurisx

13.12.2017. 16:22

Valsts galvenais āksts..

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...