Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pildot jaunā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzdevumu, viņa preses pārstāvji nevēlas atklāt konkrētās personas, kas izvēlējās viņa "īpatnos viesus" - cilvēkus ar sliktu reputāciju, kuri bija ielūgti uz jaunā prezidenta inaugurācijas pasākumu. Tā vietā prezidenta preses dienests paziņo - prezidenta kancelejas iepriekš publiskotais ielūgto saraksts esot bijis "neprecīzs".

Pietiek aizvadītās nedēļas beigās publicēja no Valsts prezidenta kancelejas pieprasīto un tās arī izsniegto apjomīgo sarakstu ar personām, kas bija ielūgtas uz Vējoņa inaugurācijas pasākumu dienā, kad viņš nodeva Valsts prezidenta zvērestu.

Taču saraksts radīja virkni jautājumu - gan tāpēc, ka no 100 Saeimas deputātiem tajā kā ielūgti bija uzskaitīti tikai 93 deputāti, gan tāpēc, ka sarakstā bija virkne personu ar sliktu reputāciju no uzņēmēju un politiķu aprindām.

Šo personu vidū bija Pietiek bieži pieminētais politiķu finansētājs Uldis Mierkalns, "valsts šantažētājs" un politisko iepirkumu speciālists Guntis Rāvis, "valsts slaucējs" Ģirts Rungainis, pazīstamais politiskais shēmotājs Klāvs Olšteins, kā arī Kārlis Gudonis, kas ticis minēts kā Vienotībai dārgi izmaksājušo individuālo vēlēšanu kampaņu organizētājs.

Tomēr Valsts prezidenta preses pārstāvis, pildot Vējoņa uzdevumu, nevēlējās Pietiek atklāt konkrētās personas, pēc kuru norādījuma ielūdzamo sarakstā iekļauti šie cilvēki. "Viesu saraksta sastādīšana ir Valsts prezidenta kancelejas kompetence," - tas ir viss, ko bija gatavs atklāt prezidenta preses pārstāvis.

Savukārt saistībā ar "pazudušajiem" Saeimas deputātiem prezidenta pārstāvis norādīja - kolēģe esot izsūtījusi "neprecīzu sarakstu", savukārt precīzajā bijuši iekļauti arī Saeimas deputāti Andris Bērziņš, Gundars Daudze, Atis Lejiņš, Romāns Mežeckis, Arvīds Platpers un Jānis Ruks.

Vienīgais neuzaicinātais no simta bijis deputāts Dainis Liepiņš, kurš "ir atstādināts no piedalīšanās Saeimas darbā sakarā ar Saeimas lēmumu par piekrišanu pret viņu uzsāktās krimināllietas turpināšanai, tādēļ arī viņš netika aicināts".

Interesanti, ka ielūdzamo sarakstā kā "pašvaldību amatpersona" bija iekļauts arī par smagiem noziegumiem tiesājamais Aivars Lembergs, kurš oficiāli nemaz nedrīkst pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja funkcijas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...