Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Drīzumā tiek gatavotas izmaiņas valsts AS Latvenergo valdē, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Izmaiņas koncerna vadībā plānotas ar mērķi pārdalīt ietekmi pār Latvenergo iepirkumiem un tādēļ jau izraisījušas rīvēšanos valdības koalīcijā. Amatam valdē gatavotā kandidāta vārds pagaidām tiek turēts noslēpumā.

Drīzumā plānots nomainīt ilggadējo Latvenergo un citu koncerna uzņēmumu valdes locekli, juristu Arni Kurgu, - to Pietiek neoficiāli apstiprinājušas par gaidāmajām izmaiņām informētas amatpersonas.

Kurgs valsts galvenajā energokompānijā atbild par iepirkumiem, tādēļ viņa nomaiņa tikusi sasaistīta ar jaunās Ekonomikas ministrijas politiskās vadības un tai pietuvinātu "lietu kārtotāju" vēlmi pārņemt kontroli pār Latvenergo iepirkumiem.

Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs jautājumus par iespējamām izmaiņām valdē aicināja uzdot ministrijai, kas ir Latvenergo valsts kapitāldaļu turētaja. Līdz Žīguram vēl neesot nonākušas ziņas par akcionāru sapulces sasaukšanu, bet Latvenergo šefa reakcija uz Pietiek jautājumiem liecināja, ka iecere par Kurga nomaiņu viņam nav noslēpums.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) ieguvis trešo numuru Vienotības sarakstā Zemgalē, kas viņam veiksmes gadījumā sola politiskās karjeras turpinājumu. Tomēr padomniekiem un personām, kam uz ministru ir ietekme, tostarp izvēloties EM kapitālsabiedrību valžu locekļu kandidatūras, vietas Vienotībā un garantijas ietekmes saglabāšanai arī pēc vēlēšanām nav.

Tas attiecas, piemēram, uz ienesīgajā Ventspils brīvostas valdes locekles amatā iecelto, Sandru Sondori-Kukuli. Tieši ar šo apstākli tiek skaidrota steiga trīs mēnešus pirms vēlēšanām mainīt Latvenergo valdes locekli, kas atbildīgs par iepirkumiem.

Kurgs pirms iecelšanas Latvenergo valdē 2006.gada novembrī koncernā bija strādājis kopš 1995.gada, būdams atbildīgs par juridiskajiem jautājumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...