Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Drīzumā tiek gatavotas izmaiņas valsts AS Latvenergo valdē, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Izmaiņas koncerna vadībā plānotas ar mērķi pārdalīt ietekmi pār Latvenergo iepirkumiem un tādēļ jau izraisījušas rīvēšanos valdības koalīcijā. Amatam valdē gatavotā kandidāta vārds pagaidām tiek turēts noslēpumā.

Drīzumā plānots nomainīt ilggadējo Latvenergo un citu koncerna uzņēmumu valdes locekli, juristu Arni Kurgu, - to Pietiek neoficiāli apstiprinājušas par gaidāmajām izmaiņām informētas amatpersonas.

Kurgs valsts galvenajā energokompānijā atbild par iepirkumiem, tādēļ viņa nomaiņa tikusi sasaistīta ar jaunās Ekonomikas ministrijas politiskās vadības un tai pietuvinātu "lietu kārtotāju" vēlmi pārņemt kontroli pār Latvenergo iepirkumiem.

Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs jautājumus par iespējamām izmaiņām valdē aicināja uzdot ministrijai, kas ir Latvenergo valsts kapitāldaļu turētaja. Līdz Žīguram vēl neesot nonākušas ziņas par akcionāru sapulces sasaukšanu, bet Latvenergo šefa reakcija uz Pietiek jautājumiem liecināja, ka iecere par Kurga nomaiņu viņam nav noslēpums.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) ieguvis trešo numuru Vienotības sarakstā Zemgalē, kas viņam veiksmes gadījumā sola politiskās karjeras turpinājumu. Tomēr padomniekiem un personām, kam uz ministru ir ietekme, tostarp izvēloties EM kapitālsabiedrību valžu locekļu kandidatūras, vietas Vienotībā un garantijas ietekmes saglabāšanai arī pēc vēlēšanām nav.

Tas attiecas, piemēram, uz ienesīgajā Ventspils brīvostas valdes locekles amatā iecelto, Sandru Sondori-Kukuli. Tieši ar šo apstākli tiek skaidrota steiga trīs mēnešus pirms vēlēšanām mainīt Latvenergo valdes locekli, kas atbildīgs par iepirkumiem.

Kurgs pirms iecelšanas Latvenergo valdē 2006.gada novembrī koncernā bija strādājis kopš 1995.gada, būdams atbildīgs par juridiskajiem jautājumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...