Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izrādās, Ventspils pilsētas pašvaldības policija ir pataisīta par Ventspils domes "kungu automašīnu" turētāju un attiecīgi arī vizinātāju, - tā rāda Pietiek rīcībā nonākušie un šodien publiskojamie pašvaldības policijas un domes autoparka saraksti.

Ventspils domes oficiālais autoparks, kā rāda šie dati, ir vairāk nekā pieticīgs - tajā ir tikai 11 budžeta un vidējās klases automašīnas. Līdz ar trim elektroautomobiļiem Volkswagen E-UP domes oficiālajā rīcībā ir vēl astoņas šīs pašas markas automašīnas - Bora, divas Jetta, Kombi, Golf, Golf Variant, Caravelle un Passat.

Pavisam citādi izskatās pašvaldības policijas oficiālais autoparks, kurā trīs operatīvās automašīnas Volkswagen Caddy, ko patiešām izmanto policijas darbinieki, un busiņš Volkswagen Touran Trendline TDI  nobāl gan dārgu, gan jaudīgu automašīnu vidū.

Vispirms jau, kā izrādās, pašvaldības policijas autoparkā ir luksus klases automašīna Audi A8L ar valsts reģistrācijas numuru HT 3609, ko savām personiskajām vajadzībām regulāri izmanto Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Pietiek jau ir informējis, ka, ja ticēt pašam Lembergam, tikai 2012. gada sākumā viņš esot uzzinājis, kam īsti pieder aptuveni 150 tūkstošus eiro vērtā automašīna ar 6,3 litru motoru un 500 zirgspēku jaudu, ar ko viņš pārvietojas.

Tāpat pašvaldības policijas autoparkā līdz ar diviem Pietiek jau aprakstītajiem jaunajiem Volkswagen Phaeton, no kuriem dārgākais maksājis 73 000 eiro, ir vēl veseli trīs automobiļi Audi A6 ar valsts reģistrācijas numuriem EJ 7977, HZ 8936 un JP 8007.

Papildus tam pašvaldības policijas autoparkā ir arī vairākas apvidus automašīnas - gan Toyota Land Cruiser 100, gan Volkswagen Amarok un Volkswagen Tiguan.

Tikmēr pats Lembergs trešdien preses konferencē šo iespaidīgo autoparku, kurš reģistrēts pašvaldības policijai, bet patiesībā domāts domes amatpersonu vajadzībām, pat nepieminēja.

Tā vietā viņš paziņoja, ka iegādātie Volkswagen Phaeton nemaz neesot ekskluzīvi (patiesībā pērn kopā Latvijā reģistrētas tikai trīs šādas jaunas automašīnas) un ka Volkswagen dārgas automašīnas nemaz neražojot.

"Tās kompleksi izmanto. Policijai ar kādreiz vajag. Tā tas ir iegājies. Kāda starpība, kas pērk?" Lemberga teikto atreferē aģentūra LETA.

Savukārt pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs trešdien Pietiek apgalvoja - Audi A8L limuzīns "tā pa īstam" nemaz neesot pašvaldības policijas auto - tas tikai tā izskatoties:

- Audi A8L nav pašvaldības policijas mašīna. Tā ir kā līguma priekšmets no brīvostas. Mums ir līgums ar brīvostu. Tāpat kā Rīgā ir ostas policija, Ventspils ostas policiju neveidoja un noslēdza līgumu ar pašvaldības policiju. Mēs ar to mašīnu braucam brīvostas uzdevumā. To izmanto brīvostas darbinieki, amatpersonas.

- Jūs kā šoferi apkalpojat?

- Jā. Tas ir saistīts ar drošību un operativitāti. Dodamies brīvostas uzdevumā. Viņi dod uzdevumu, mēs izpildām. Pašvaldība ne centa par to nemaksā.

- Un ar Audi A6?

- Tās ir pašvaldības policijas mašīnas. Tās jau ir ilgstoši. Tas ir darba organizācijas apsvērumu dēļ. Vedam amatpersonas pēc domes pieprasījuma.

- Tad sanāk, ka Ventspils pašvaldības policija darbojas kā autoparks ar šoferiem domei?

- Mēs esam pašvaldības iestāde, un pašvaldība pat izlemj, kā racionālāk, kā efektīgāk organizēt darbu ar transportu. Kas tu slikts? Mēs pildām uzdevumu un darām to, kas jādara.

- Lemberga kungu arī vadājat?

- Nē. [Patiesībā, kā labi zināms, minētā Audi A8L automašīna vadā tieši Lembergu.]

- Un Ābeli un Blumbergu vadājat?

- Ja ir pieprasījums, mēs to nodrošinām.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...