Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ventspils pilsētas dome gadu mijā nodevusi sabiedriskajai apspriešanai detālplānojumu, ar kuru iecerēti vērienīgi labiekārtošanas darbi pārsvarā privātpersonām piederošā pilsētas teritorijā blakus Staldzenes priežu mežam un pludmalei. Ja detālplānojums tiks apstiprināts, par pašvaldības naudu veiktie labiekārtošanas darbi cels arī privāto zemesgabalu vērtību - tostarp vairāk nekā 5,5 hektāru īpašumam, kas pieder Ventspils mēra Aivara Lemberga bērniem Anrijam un Līgai. 

Ventspils pilsētas dome ar 2011.gada 2.decembra lēmumu Nr. 163 ir nolēmusi nodot sabiedriskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai Ventspils pilsētas Staldzenes teritorijas daļas detālplānojuma 1. redakciju. Detālplānojums attiecas arī uz Staldzenes pludmali un priežu mežu, kas atrodas pilsētas teritorijā. Trauksmi par šiem plāniem sākusi celt Ventspils domes opozīcija, vēršot uzmanību, ka lielas teritorijas un jūrai tuvākie zemes gabali Staldzenē ir fizisku personu, no kuriem būtiska daļa ir domes darbinieki un to radinieki, privātīpašums. Kā noskaidroja Pietiek, divi prāvi zemesgabali šajā teritorijā pieder arī Ventspils mēra Aivara Lemberga bērniem Anrijam un Līgai Lembergiem.

Ventspils domes opozīcijas deputāts Vladislavs Šafranskis zina stāstīt, ka pilsētas dome nereti atsaka daudzdzīvokļu ēku pagalmu labiekārtošanu, motivējot to ar faktu, ka mājas ir privatizētas un to pagalmu labiekārtošanā sabiedrības naudu ieguldīt nevar. Tādēļ Ventspils domes vadības plāni ieguldīt būtiskus pašvaldības līdzekļus ne tikai Staldzenes pludmales labiekārtošanā, bet arī galvenokārt atsevišķām privātpersonām piederošu zemes gabalu labiekārtošanā, kā to paredz sabiedriskajai apspriešanai nodotais detālplānojums, esot negodīgi. Tādā veidā uz pašvaldības rēķina tikšot paaugstināta šo privātīpašumu vērtība un cena to tālākas pārdošanas gadījumā.

Kā noskaidroja Pietiek, Ventspils mēra bērniem uz pusēm pieder divi lieli zemesgabali detālplānojuma aptvertajā teritorijā. Pirmais, vairāk nekā 3,7 hektāru lielais zemesgabals Selgas ielā 11 Ventspils domes virzītā detālplānojuma paskaidrojošajos materiālos minēts kā Anrijam un Līgai Lembergiem piederošs, lai gan, kā pārliecinājās Pietiek, zemesgrāmatā šīs īpašumtiesības vēl nav nostiprinātas. Tas, iespējams, skaidrojams ar faktu, ka otram – vairāk nekā 1,7 hektāru lielajam Ventspils mēra bērnu zemesgabalam Ģenerālprokuratūra uzlikusi arestu tā dēvētās Lemberga lietas ietvaros, kur uz apsūdzēto sola blakus tēvam sēž arī Anrijs Lembergs.

Zemesgabalam Selgas ielā 7 zemesgrāmatā 2008. gada janvārī reģistrēts aizliegums to atsavināt un apgrūtināt ar citām lietu vai saistību tiesībām saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 361. pantu. Tas izdarīts, pamatojoties uz 2007. gada 18. decembra Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas prokurora lēmumu par aresta uzlikšanu mantai. Par spīti šim aizliegumam, Ventspils domes piedāvātais detālplānojums paredz Lembergiem piederošās zemes sadalīšanu mazākās vienībās, kas pārdošanas gadījumā vēl vairāk ceļ to vērtību. 2008. gada jūlijā noņemts aizliegums uz Līgai Lembergai piederošām nekustamā īpašuma domājamam daļām, pamats – Ģenerālprokuratūras 2008. gada 2. jūlija lēmums par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu daļā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...