Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šveices advokāta Rūdolfa Meroni "valdīšanas" laikā Ventspils tranzītuzņēmumiem Ventbunkers un Latvijas Naftas tranzīts nodarītie zaudējumi ir bijuši attiecīgi 49,3 un 27,1 miljons latu - kopā tātad 76,4 miljoni latu. Šādi aprēķini veikti atzinumos par abiem uzņēmumiem nodarītajiem zaudējumiem, ko Pietiek šodien publisko pilnībā.

Meroni, kam LR Ģenerālprokuratūra uzticējusi smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga slēptās mantas pārvaldīšanu, pēc ilgām cīņām ar tā sauktajiem "Lemberga oponentiem" un citām ieinteresētajām personām kontroli pār uzņēmumiem zaudēja pērn, un pēc tam uzņēmumi arī pasūtījuši šos vērtējumus.

Abi vērtējumi, ko veikusi korporatīvo finanšu kompānija Laika Stars, datēti ar pagājušā gada vidu, tie abi veikti par 2010. un 2011. gadu, un abos uzņēmumiem nodarītie zaudējumi tieši saistīti tieši ar Meroni un viņa "komandas" saimniekošanu Ventbunkerā un Latvijas Naftas tranzītā.

"2010.gada un 2011.gadā AS Ventbunkers pārstāvēja Rudolf Meroni, kas pieņēma dažādus lēmumus, to skaitā publiski atspoguļotus, kas ietekmēja ne tikai situāciju pārstāvētajā uzņēmumā, bet ar, tam piederošajos uzņēmumos. Vērtētāja rīcībā ir vairāki fakti un apsvērumi kas liecina ka Rudolf Meroni neīstenoja AS Ventbunkers intereses, bet gan darbojās pēc saviem ieskatiem un savām interesēm, kā rezultātā sabiedrībai un arī tai piederošiem uzņēmumiem šajā laika posmā ir nodarīti zaudējumi, jo īstenie akcionāri nevarēja realizēt savas intereses sev piederošajā uzņēmumā," norādīts vienā no atzinumiem.

AS Ventbunkers faktiskā kontrolē ir AS Latvijas Naftas tranzīts, kam savukārt pieder 39% AS Ventspils nafta akciju. Tai pieder 66% naftas cauruļvada apsaimniekotājas SIA LatRosTrans kapitāldaļu un nepilni 50% AS Latvijas kuģniecība akciju.

Dokumenti

Dokumenti

Dokumenti

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...