Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu pie upes un jūrjas. Ir dārzs un siltumnīca, aug tomāti, suns (trešais) un kaķis (otrais). Eju copēt, un bēdu gandrīz nava.

Esmu bijis aktīvs Latvijas neatkarības atbalstītājs vienu gadu ātrāk, nekā tika nodibināta LNNK, un divus gadus senilāks par Latvijas Tautas fronti. Zinātāji atkodīs - esmu VAK vai Helsinki 86 biedrs, nezinātājiem ieteiktu koncentrēties pirmajā virzienā.

Atšķirībā no visiem LR ministriem un vismaz 90% no pašreizējās Saeimas deputātiem, esmu dienējis armijā. Esmu kā Šveiks vienmēr gatavs doties karā, ja dzimtene mani sauks. Tomēr ir neliela tehniska problēma. Mani, kaimiņus, suņus, kaķus un visu pārējo dabu šeit uztrauc regulāri blīkšķi, sprādzieni un šāvieni. Šovakar šāva no kaut kāda (manai ausu akustikas sistēmai) nepazīstama ieroča. Nemitīgi, un plintēšana tika izbeigta mirkli pirms desmitiem.

Par amerikāņu superlidmašīnu (retajiem) lidojumiem virs pakauša vairs nežēlojos, jo mēs te, vietējie, jau sen jokojam - ir sācies Trešais pasaules karš. Otrā pasaules kara Hermaņa Gēringa pikējošie bumvedēji Sturzkampfflugzeug (Štukasi) pikējošā lidojumā, salīdzinot ar pēdējos gados saklausīto, liktos jums kā Raimondpaula dziesma "Zied ievas Siguldā".

Skaidroju paskaidrojošāk. Salīdzinoši netālu no manas mājvietas atrodas Ādažu poligons. Saprotu, ka vienīgais mūsu Baltijas valstu reģionā, ļoti svarīgs un pagalam  slepens objekts. Kurā pārmaiņus dzīvo nevienam nezināmi amerikāņi, kanādieši un citas mūsu planētas galvenās tautas.

Es saprotu milzīgo NATO (ASV) lomu planētas drošības stiprināšanā.  Tas ir absolūti nepieciešams Visumam (nu, lai  nenobūkšķētu mūsu ciltsmāte Zemeslode). Tomēr es un visi pārējie apkārtnes iedzīvotāji un viņu labākie draugi (vau, vau, ņurr, ņurr) vēlamies kaut vai nelielu kompensāciju.

Nē, ne jau  materiālu. Varētu taču pats aiziet pie ministra Pabrika (ir iznācis gods viņu pazīt) un tikt galā (kungam ir karatē melnā josta!) ar vienas sapieru lāpstiņas palīdzību. Taču ne jau Arķis Pabriks kaut ko lemj, un vardarbība nav mūsu (manā) stilā. Un Arturam Kariņam prasīt nav nekādas jēgas - viņš taču dzimis amurikānis, tas puiškāns aizstāves pat ASV iebrukumu Vjetnamā. Aizstāvēs divu iemeslu dēļ, no kuriem otrais - viņš nekad plinti saujā turējis un zaldāta putru ēdis. Esmu saticies, atbildu par saviem vārdiem.

Tā nu sēžu un domāju, kam savu vēlmi rakstīt un noformulēt. Visādas nešpetnas domas pa pauri joņo, jo  neesmu svētais Francisks. Vienīgais, ko spēju izdomāt - uzliec viņam savu sodu. Izdari tā, lai pirms iešanas Briseles, Strasbūras un aizokeānijas galvenajā namā viņam būtu jānokrīt tāpat kā Paņikovskim  uz ceļiem Koreiko priekšā, jāvārtās pa ielu, kožot savās baltajās apakšbikšu saitēs (leģendāra atsauce no filmas "Zelta teļš") un jābļaustās - ģaģa, dai ļimon! Vēlams, ar netīru un smiltīs novārtītu mēli!
Tā kā mans lūgums ir neiespējams  un neizpildāms, man nav cita adresāta, kam šo cedeli palaist.

Piedod, Dievs, ka tevi traucēju, tev, kā vienmēr, ir daudzas svarīgākas būšanas.

P.S. Bogiņ, mana vēlme būtu - Lai tautas nekad nekarotu! Ko darīt ar politikāņiem, kas karus ierosina, ceru - pats sapratīsi. Neesi jau mazais bērns.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...