Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) ik gadu pārrēķināt viņa pensiju.

Es uzskatu, ka Latvijas valdībai un Saeimai ir jāpieņem šī likuma grozījumi un jāieraksta, ka VSAA katru gadu visiem Latvijas pensiju saņēmējiem pārrēķina pensiju automātiski, neprasot atsevišķu pieprasījumu no katra pensijas saņēmēja.

Esmu pārliecināts, ka daudzi Latvijas pensionāri nemaz nezina, ka ir iespējams ik gadu prasīt pensiju pārrēķināšanu un līdz ar to saņemt viņiem pienākošos naudu no Latvijas valsts, kuras labā viņi ir strādājuši un veidojuši valsts bagātību un labklājību.

Valstij to izdarīt ir vienkārši, jo visi mūsu maksājumi, algas un pensijas tagad ir aprēķinātas un tiek iesniegtas VIDā. Tā būtu palīdzība un atbalsts pensionāriem, jo, pārrēķinot pensiju, viņi, iespējams, saņems sev pienākošos pielikumu.

Ceru, ka Jūs manam viedoklim piekritīsiet un atbalstīsiet, kā arī veiksiet nepieciešamos grozījumus likumā "Par Valsts pensijām ".

Domāju, ka likuma grozījumi ir jāsagatavo Labklājības ministrijai ministra G. Eglīša vadībā, sadarbojoties ar VSAA un Tieslietu ministriju un tās ministru J. Bordānu.

Tāpat arī vēlētos no Jums uzzināt:

1. Cik Latvijā ir pensionāri, un cik no tiem ir strādājošie pensionāri?

2. Kāda ir Latvijā noteiktā minimāla pensija? Un cik Latvijas pensionāri tādu saņem?

3. Vai Latvijas valdība un Saeima ir paredzējusi palielināt Latvijas pensionāriem pensijas ar 2022. gadu un 2023. gadu, ja jā, - par cik procentiem?

4. Kādu Jūs esat ieplānojuši minimālo pensiju šajos (2022., 2023.) gados?

5. Kāds pašreiz, 2021. gadā ir Latvijā noteiktais iztikas minimums, un vai paredzams to palielināt 2022. un 2023. gadā?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...