Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek ir saņēmis Valsts ieņēmumu dienesta oficiālo skaidrojumu par to, kāpēc pret Saeimas deputātu Dzintaru Zaķi nav un netiks sākts kriminālprocess saistībā ar viņa automašīnas iegādes darījumu. Publicējam pilnībā šo dokumentu, kura kopsavilkums ir – saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu līdz 9999 latiem valsti nodokļu jomā varat krāpt droši.

„Valsts ieņēmumu dienests ir izskatījis Jūsu iesniegumu, kurā lūdzat informēt, vai ir uzsākts kriminālprocess par 11. Saeimas deputāta Dzintara Zaķa un SIA Datoru centrs automašīnas iegādes darījumu, ja nē, tad kādu iemeslu dēļ, un atbilstoši kompetencei informē.

Jūs savā 2012.gada 5.jūnija iesniegumā norādījāt, ka Dz.Zaķis personiski iesaistījies automašīnas Volvo XC60 iegādē no SIA Mūsa Motors Rīga, ko oficiāli iegādājusies viņa īpašumā esošā SIA Datoru centrs minētās personas personiskajām vajadzībām. Šo darbību rezultātā Latvijas valstij nodarīti zaudējumi vismaz EUR 8824 apmērā.

Norādām, ka saskaņā ar Krimināllikuma 218.pantu kriminālatbildība par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas ir paredzēta gadījumā, ja šīs darbības izdarītas atkārtoti gada laikā, vai, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Atbilstoši likuma „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību" 20.pantam atbildība par Krimināllikumā paredzēto noziegumu, kas izdarīts lielā apmērā, iestājas, ja nozieguma priekšmeta kopējā vērtība nodarījuma izdarīšanas brīdī nav bijusi mazāka par piecdesmit tai laikā Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu kopsummu.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 31.novembra noteikumu Nr.1096 „Noteikumi par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi" 2.punktu minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros 2012.gadā ir 200 latu.

Tādējādi kriminālatbildība par Krimināllikumā paredzēto noziedzīgu nodarījumu, kas izdarīts lielā apmērā, iestājas, ja nozieguma priekšmeta kopējā vērtība nodarījuma izdarīšanas brīdī nav bijusi mazāka par Ls 10 000.

Ņemot vērā minēto, Valsts ieņēmumu dienestā kriminālprocess par minēto darījumu nav ierosināts.

Ar cieņu, A.Undzēns, ģenerāldirektora vietnieks nodokļu jomā, Nodokļu pārvaldes direktors.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...