Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

sen bija laiks mācīties

14.04.2016. 09:58

To, ka šādi kursi ir nepieciešami, skaidrs kā diena, jo vecie, iesīkstējušie padomjlaika kadri vai nu jāatlaiž, vai viņiem jāmācās runāt ar klientiem, jāmācās organizēt, plānot, publiski uzstāties utt. Atlaist būtu nežēlīgi (vairot bezdarbnieku skaitu?), īpaši pirmspensijas vecumā - tad jāmācās!

Atbildēt

aukas

14.04.2016. 05:23

LIDERĪBAS? :)) tagad bus vida liderigās meitenes un puiši:))

Atbildēt

kādā līderībā

13.04.2016. 15:48

nodokļu "optmizācijā'?

Atbildēt

Vo

13.04.2016. 14:08

Mūsu pusē kādreiz tos, kuri centās izvairīties no darba kaut kur nolienot malā, sauca par loderiem un šādu malā nolīšanu dēvēja par loderēšanu vai loderību. Nezināju, ka tagad to sauc par līderību un vēl šajā "amatā" par dārgu naudu apmāca.

Atbildēt

13.04.2016. 13:38

»

Guntis

Vai šī komentāra autors ir kaut ko dzirdējis par mērķtiecīgu profesionālā līmeņa paaugstināšanas/pilnveidošanas nepieciešamību


Protams, un pats esmu daudz apguvis par savu naudu, lai būtu konkurētspējīgs. Mācos joprojām.

Valtij jarūpējas par konkurences veicināšanu, nevis tērējot naudu un laiku tusiņiem un izklaidei, kas ir šīs mācības pēc būtības, jo tās zināšanas nedod, bet atsvaidzina..

Jābūt darbinieku testēšanai ik pa laikam, jau sagatavojot tikai jautājumus, kuri jāapgūst pašiem testējamiem. To sauc par efektīvu vadību, kas Pētersonai un citiem no VID šķiet sveša lieta.

Atbildēt

x

13.04.2016. 13:17

Virsrakstā "līderību", uz sitiena, izlasīju ar īso "i"...

Atbildēt

Mmm

13.04.2016. 12:45

Turieties VIDiesi! Si melu kampana pret jums neko nepanaks! Iegrieziet vel stiprak tiem valsts izzadzejiem, lai viniem apsiktos naudas, ar ko barot maksas zurnalistus! Versieties pret tiem ar fiz personas auditiem! Nevar but ka jeri, kurus apmelo, a tie tik cies klusi un attaisnojas nezin pat par ko !

Atbildēt

o pis

13.04.2016. 12:36

VID valsts izzadzeju dienests.

Atbildēt

viedais

13.04.2016. 12:34

ziema macijas extremo brauksanu ar automasinam biķerniekos 38000 ,, tagad pavasaris lideribu, 100000 , pavasaris riesta laiks, jabut tak vadosiem teviņiem un matitem,, kadi kursi bus vasara????? pec kursiem varetu domat ka tur dzeimsi bomndi strada, bet izradas korumpeti zagļi..

Atbildēt

Žulis

13.04.2016. 12:06

Pēdējais laiks paralēli VID nodibināt Valsts zaudējumu dienestu, kurš uzskaitītu nelietderīgi izšķērdēto un izzagto nodokļu maksātāju naudu. Un par naudas izšķērdēšanu un izzagšanu piedzītu soda naudas, ierosinātu krimināllietas un pārdotu izsolē vainīgo īpašumus tāpat, kā VID to dara. Es domāju, ka šim dienestam Latvijā pavērtos ļoti plašs darba lauks. Un galvenais, šī dienesta darbība tiešām varētu nest kādu labumu mums visiem.
Utopija, protams. Taču reizēm gribas pasapņot.
Pastaigāju pa veikaliem. Tur sīpoli no Beļģijas un Nīderlandes, ķiploki no Ķīnas, tomāti no Spānijas, āboli no Polijas.... Varētu domāt, ka mēs dzīvojam Sahāras tuksnesī, kur nekas neaug un viss jāieved. Katra ārzemju lauksaimniecības prece, ko tirgo mūsu veikalos arī ir zaudējums valstij, jo nauda aiziet projām no valsts citu valstu lauksaimnieku atbalstam. Un kas pie tā vainīgs? Valsts piekoptā politika. Mūsu valstsvīri un ierēdņi tērē tūkstošus, lai iemācītos "līderību", bet neprot veidot valsts politiku tā, lai šeit normāli attīstītos vietējā ražošana, lai darba spējīgie cilvēki nebēgtu projām no valsts iztikas un darba meklējumos. Šādiem "līderiem" pat ar sūnainu koku pa pakaļas vaigiem sadot tā lai sarkanas strīpas paliek ir stipri par maz.

Atbildēt

ha-ha

13.04.2016. 10:28

»

Guntis

Vai šī komentāra autors ir kaut ko dzirdējis par mērķtiecīgu profesionālā līmeņa paaugstināšanas/pilnveidošanas nepieciešamību


Zini, Gunti, šādi kursi paaugstina un pilnveido tikai to organizatoru kontus. Pievienotā vērtība ir 0. Tukša muldēšana. Kas nemāk vai negrib strādāt tiek kļūst par līderības, ekspertiem, publiskās runas speciālistiem utt.

Atbildēt

Guntis

13.04.2016. 09:43

»

Vai pēdīgos stulbeņus pieņem darbā un pēc tam jāmāca, ka strādāt


Vai šī komentāra autors ir kaut ko dzirdējis par mērķtiecīgu profesionālā līmeņa paaugstināšanas/pilnveidošanas nepieciešamību?

Atbildēt

es

13.04.2016. 08:30

Ļoti dīvaina liekas viena lieta - parasti šādi apjomīgi apmācību iepirkumi tiek dalīti pa tēmām, jeb pa lotēm, un katrs pretendents var piedāvāt vienu vai vairākas tēmas. Diez kā tas nākas, ka viena kompānija ir dabūjusi visu? Pie kam galīgi ne tā zemāko cenu kompānija.
Un kas izstrādāja nolikumu pagājušā gada apmācībām, un kas - šī gada? Vai viena un tā pati persona? Jo ir vēl viena dīvainība - Spring Valley vienīgais pretendents, bet tēmas galīgi nav par kosmosa tehnoloģijām.

Atbildēt

a...kājis

13.04.2016. 08:15

Jo tālāk mežā jo vairāk "ziepju" ....
Liekas ka varas elitei ir jāpieliek trekns punkts V..idam jo katra diena nes jaunumus,kuri liekas ka pilnīgi degradē šo iestādi un tās vadību.
Izskatās ka "kāš" nodokļu maksātāju naudu ne pa jokam un turpina šiki dzīvot ar solījumiem...tagad visu sakārtosim...tikai pasakiet kas mums jāsakārto lai varētu savas gaitas nesodīti turpināt.
Ja medijos runā par apm 30 negodprātīgiem darboņiem tad pareizinot ar 3 atradīsim precīzo ierēdņu skaitu.
Rādās ka nerodas šaubas ka jāveic štatu samazināšana par apm 60% un viss būs ok

Atbildēt

13.04.2016. 08:14

Vai pēdīgos stulbeņus pieņem darbā un pēc tam jāmāca, ka strādāt?

Kam tad domāta vadība, lai izvirzītu prasības darbiniekiem, kam jāmācās pašiem?

Ar ko no VID vadības dalījās peļņā uzvarējusī sabiedrība?Atbildēt

Alis

13.04.2016. 08:04

Ne "līderismu" (Dievs zina,kas zem šī apzīmējuma slēpjas),bet terpentīnu pakaļā iesmērēt tiem sātaniem ar visu pētersoni priekšgalā! Šī ārpus jebkādiem rāmjiem ejošā bezkaunība ir tik grandioza,ka vārdu trūkst. Es tiešām priecājos,ka nodokļus jau sen maksāju citā valstī, nevis LV,kur tie tik un tā tiek uz pēdējiem mēsliem iztriekti.

Atbildēt

Nodokļu maksātājs

13.04.2016. 07:15

Kāpēc man, lai atrastu normālu darbu vai nodarbotos ar uzņēmējdarbību, izglītība un zināšanas jāiegūst par savu naudu? Stulbie ierēdņi, lai noturētos savos siltajos krēslos, savu dumjo galvu apprātošanai arī izmanto manu naudu! Sanāk ka beigās muļķis tomēr esmu es ka maksāju nodokļus - vismaz Pētersone u.c. "vadītāji" man to atklāti iebāž acīs.

Atbildēt

viedais

13.04.2016. 06:30

Vel tak bija kursi , biķerniekos extemas brauksanas ar auto ziemas apstaklos , ja nemaldos 38 000 ?? dziemsi bomži tiek veidoti par valsts naudu, nakosos lai taisa kadus kokteiļa, modes kursus ,,

Atbildēt

jurs

13.04.2016. 05:42

»

labus

naivs jautājums - vai šādas apmācības notiek darba laikā


Protams darba laikā, vai vispār mēdz būt savādāk?

Atbildēt

labus

13.04.2016. 03:36

naivs jautājums - vai šādas apmācības notiek darba laikā?
nekasos, tikai interesanti - apmeklējot vairākus kursus, cik daudz reālā darba laika "vadošie", būtībā, neko nevada

Atbildēt

xy

12.04.2016. 22:54

Vai šīni valstī ir viens ierēdnis kurš sevi var nosaukt par ierēdni, cik šinī valstī ir uzņēmēju kuri var un grib maksāt godīgi visus nodokļus? petersone ja neproti normāli aizvāktie tad aizej ar savu loloto balto sarakstu pamēģini noslaucīt pakaļu pirkstus tik nesasmērē. Kur viņš tas baltais saraksts ir? Cik ilgs laiks un nodokļu maksātāju naudu iztērēja apspriežot, iztirzājot, saskaņojot, atsēžot, gudri iršot un pārsūtot no viena kompetentā neaizvietojamā speciālista pie otra?

Atbildēt

w

12.04.2016. 21:36

tad tāpēc viņi kā nozombēti..

Atbildēt

nabaga nodoklis

12.04.2016. 21:30

Nē nu protams, šitas viss ir svarīgāks par benzīna ieliešanu brīvdienās vai pēc darba laika, par idiotisku darba uzskaites tabeles kārtošanu, par nekavējošu paziņošanu par darbinieka darbā pieņemšanu vai atlaišanu, par obligātu rekvizītu uzrādīšanu čekos, par to ka uzņēmējs ir slikts ja nevar maksāt valstī statistiski izrēķināto vidējo atbilstoši kodam paredzēto darba algu, par to ka ar valsts autiņiem var vālēt kā grib, kamēr nepieķer žurnālisti vai modrā sabiedrības acs, par to ka valsts iestādes var taisīt pasākumus uz nebēdu, jo tas taču paredzēts budžetā, par ..., par ..., utt.
p.s. kas atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsime

Atbildēt

Df

12.04.2016. 20:48

Vienkārši jābeidz barot tas ierēdņu bars. Nodokļus norij pa tīro uz muļķībām. Pie ārsta tikt nevar, skolās 36 bērni klasē. Menti krievvalodīgie jāgaida 3 stundas. Ceļi bedraini. A tie lopi mācās līderismu!

Atbildēt

Jukoo

12.04.2016. 20:45

Ja abstrahejamies no ta, kurs konkretais darbinieks ir apmacits un vai tas vinam pienacas, tad sada veida apmacibas valsts iestadem noteikti ir vajadzigas

Atbildēt

ironiskais

12.04.2016. 19:37

Pēc būtības sanāk, ka VID par nodokļu maksātāju naudu apmaksāja saviem darbiniekiem sektas apmeklējumus:) Nu, kāda līderība? Iemāciet vispirms saviem puspriekšniekiem normāli lasīt, rakstīt un runāt:) Līderības un vadītāja spēju novērtējums Latvijā visā valsts pārvaldē ir viendabīgs - ja Tu esi tuvs vai ne tik tuvs radinieks ministram vai iestādes vadītājam, tad tev ir pilnīgi visas nepieciešamās "spējas" un "prasmes":) Ja Tev nav nekādu politisko sakaru, čomaku, kursabiedru un radinieku tajā partijā, kura konkrētajā vēsturiskajā laika sprīdī rullē to vai citu ministriju, tad tev nav nekādu "spēju" vai "prasmju", un nevienu neinteresē ne izglītība, ne reālās spējas, ne reālās prasmes. Tāpēc ir smieklīgi skatīties uz visiem šiem "spējīgajiem" priekšniekiem un puspriekšniekiem, kuriem VIDs aiz naudas pārpilnības ir apmaksājis mārrutks viņu zina kādus kursus.

Atbildēt

Pipelštoks

12.04.2016. 19:16

Secinājums: vida mazeles un krāni pat nespēj un nepiemīt ne stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, konfliktu vadība, komunikācija un prasme publiski uzstāties, komandas vadīšana un plānošana, organizēšana un rezultātu sasniegšana. Viņi pat nav spējīgi uz veiksmīgu saziņu un prasmīgu intervijas vadīšanu audita laikā. Privātajā biznesā šādus idiotus un puskoka lēcējus nepieņemtu darbā vai arī izdzītu pirmā mēneša laikā. vids un vispār valsts pārvalde ir vienīgā vieta, kur šie plānā galdiņa urbēji saņem atalgojumu. Nebūtu valsts iestādes varētu sprāgt badā, kas būtu sabiedrībai noderīgi. Idiotiem nav jāvairojas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...