Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ilgi esmu prātuļojis, vai man ķerties klāt vecām sen aizmirstām lietām, bet tagad ir skaidrs viens, ka mana dedukcija nav mani virzījusi pareizā virzienā, jo “viss jaunais ir sen aizmirsts vecais”. Kā šobaltdien atceros “galveno” mentoru basketbola skolā, sakot - “puikas, saņemas”. Tiesa, jau tolaik viņš retumis parādījās treniņos, jo bija aizņemts ar lietu sakārtošanu un drīz pēc tam paša vārdā nosaukto skolu pārdēvēja par “Rīgas”1 basketbola skolu.

Tas notika gan pāris gadus pēc tam, kad Vilis bija sekmīgi noslēdzis darbu kā Latvijas Republikas Ministru prezidents un, pateicoties dažiem labiem labvēļiem, ar atplestu sirdi varēja mesties privātajā biznesā, kas uz to brīdi bija sekmīgs visiem tiem, kuri bija при делах (pārnests tulkojums: zināja tepiķi).

Tiesa, tepiķi viņš zināja sen, kad jau bija pastrādājis par satiksmes ministru Andra Šķēles un Guntara Krasta valdībās. Viņš ir no tās pašas vecās politiķu blices, kas sevi deklarējuši kā vietējos dižciltīgos jebšu aristokrātus (Gailis, Birkavs, Lembergs, Šķēle, Repše…u.c.). Paskatieties, kā viņi dzīvo vēl joprojām un dzīvoja tad, kad Latvijā vidējā alga bija 80 lati mēnesī uz dvēseli.

Viņiem tolaik bija sabūvētas villas, un viņiem piederēja dārgu automašīnu parki. Turklāt viņi jau tad smējās par mums, vientiešiem, un to dara vēl joprojām. Vilis nekautrējās saukt Latviju par muļķu zemi un arī pēc vairākiem gadiem izskanējušo joku attaisnoja, sacīdams, “Floridā dzīvojošajam bijušajam Latvijas premjeram Vilim Krištopanam Latvija vairs neizraisa nekādas emocijas un viņam riebjas tēvzemes klimats. Viņš joprojām Latviju dēvē par muļķu zemi.2

Tik nez kāpēc lielākais muļķis no siltās Floridas jau vairākus pēdējos gadus pamatā uzturas Latvijā un ik pa laikam cenšas sniegt politiska rakstura padomus. Tā tas bija krīzes pārvarēšanas posmā: Politiķi nav bijuši uzņēmēji. Kāpēc mani dēli savā biznesā, sākoties krīzei, nekavējoties samazināja izdevumus par 30%, atlaida liekos cilvēkus, samazināja telpas. Viņi to visu izdarīja divus gadus atpakaļ. Kāpēc valdība nevar tāpat rīkoties savā saimniecībā?"….. uz jautājumu, vai dēli tagad ir pieņēmuši atpakaļ atlaistos cilvēkus, V.Krištopans atbildēja, ka viņiem viss esot kārtībā. Viņi ir studējuši Amerikā, un Amerika simts gados ir pārdzīvojusi kādas astoņas desmit krīzes un viņi zina, kā rīkoties krīzē.3(tajā pašā intervijā viņš slavas dziesmas dziedāja arī buldozeram). ”

Tā tas arī bija pērn, kad sena drauga avīzē4 lielais Vilis sniedza plašu interviju par jaunās valdības gauso veidošanu un par to, kā tad ir Latvijā, kuru viņš tik sekmīgi sačakarēja tik tālu, ka tagad tur nav cilvēku, un ka termiņuzturēšanās atļaujas, viņaprāt, nekas slikts nemaz nebija. Lieki piebilst, ka Šlesers izveidoja sistēmu, kad par dažiem desmitiem tūkstošiem latu jebkurš slinkais varēja iegādāties TUA uz pieciem gadiem, tādējādi iegūstot iespēju vizināties apkārt pa Eiropu for free. Tas, ka pieņēma stingrākus noteikumus par TUA, ir tikai apsveicami, tagad šiem tūristiem ir jāšķiras vismaz no 250 000 EUR5.

Viļa vietā es būtu palicis kaut kur tuvāk ekvatoram, jo tik cienījamā vecumā ir augsta ticamība, ka var saasināties problēmas ar artrītu, un visefektīvāk šī kaite ir ārstējama ar dienvidu sauli, nevis pie mums slapjajā, drēgnajā, aukstajā un tukšajā Latvijā.

Taču gluži tāpat kā Tālavas taurētājs arī Vilis nevaid miris, jo ir visai sprigans un turpina šeptēties pa dzimtajām ārēm, jo tā arī nav spējis notirgot savu gandrīz turpat 5 miljonu eiro vērto bezgaumīgo pritonu6, kas veidots “skaistākajās” Austrumu kaimiņu manierēs ar 20 istabām, baseinu, saunu un daudz ko citu. Tas gan ir tīri subjektīvs viedoklis, un gan jau kādam citam pāķim tas būtu mūsdienu arhitektūras šedevrs, bet man tas ir un paliks par pritonu7.

Turklāt viņš ar savu dārgo dzīvesbiedri ir nupat nodibinājis jaunu firmu ar mērķi Berģos veidot jaunu ekoloģisko ciematu8, laikam jau zemīti labi sarausis nāsīs, vai arī tas ir uz pritona 10 ha lielā īpašuma rēķina, īsti nezinu. Lai vai kā, viņš tagad varēs droši būvēt mājas vismaz 250 000 eiro vērtībā un aicināt ciemos nerezidentus, jo tie viņam pie sirds ir tuvāki. Jo diez vai aicinās prom aizbraukušās ģimenes no Latvijas.

Atzīmēšu, ka, manuprāt, Vilis un citi 90.gadu šeptmaņi ir cēloņi tām sekām, kas notika ar Latviju ekonomiskās krīzes laikā, un pēc tam sekojošajai cilvēku aizplūšanai no valsts. Tur gan resnu “degunu” arī pielika lācītis Valdis, jo tam īsti mugurkaula nebija un arī nepietika drosmes nedaudz stingrāk nostāties pret SVF prasībām, lai mīkstinātu krīzi valstī, taču par to citreiz. Bet par to, kā Vilis pie pirmā oficiālā miljona tika, pastāstīšu nākamreiz!

P.S. Atvainojos par clickbite virsrakstu.

(Turpinājums sekos.)

Avoti:

https://www.tvnet.lv/6375557/kristopana-basketbola-klubs-turpmak-sauksies-basketbola-skola-riga

https://jauns.lv/raksts/zinas/189024-vilis-kristopans-latviju-joprojam-uzskata-par-mulku-zemi

https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/kristopans-par-latviju--bedigi-ja-piedavas-darbu-valdiba-apsvers-749605

https://nra.lv/latvija/265706-ekspremjers-vilis-kristopans-dalas-pardomas-par-jaunas-valdibas-veidosanu.htm

https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list

http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197 http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195 https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

1 https://www.tvnet.lv/6375557/kristopana-basketbola-klubs-turpmak-sauksies-basketbola-skola-riga

2 https://jauns.lv/raksts/zinas/189024-vilis-kristopans-latviju-joprojam-uzskata-par-mulku-zemi

3 https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/kristopans-par-latviju--bedigi-ja-piedavas-darbu-valdiba-apsvers-749605

4 https://nra.lv/latvija/265706-ekspremjers-vilis-kristopans-dalas-pardomas-par-jaunas-valdibas-veidosanu.htm

5 https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

6 https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list

7 http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195

8 https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...