Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizejošā valdība izdarīja daudz, lai samazinātu transporta nozares iespējas atkopties no Covid19 sekām un kara ierobežojumu radītajiem zaudējumiem, tomēr jāsaka, ka īpaši kravu “neaizvietošanā” ir centusies visa Satiksmes ministrijas vadība, ministru un tā komandu pieskaitot. Tas ir noticis, gan rūpējoties par eksotiskiem komandējumiem, gan pārkāpjot likumus, gan rupji izmantojot dienesta stāvokli.

Bet daudz kas ir noticis, vienkārši imitējot darbību vai darot muļķības, kas atbaida kravu īpašniekus. Rezultātā mums viss ir slikti, un valstij būs jāiegulda milzīgas naudas summas Latvijas dzelzceļā līdzīgi kā airBaltic. No nemākulīgā menedžmenta nav pasargātas pat mazās dzelzceļa stacijas kā “Cena” vai “Inčupe”, kuras tagad slēdz, pat bez alternatīva transporta tuvumā!

Šis satiksmes ministrs ne tikai maz saprot no nozares, bet arī nekad nelasa viņa padoto sagatavotos tekstus, tā vietā izbaudot ministrijas sagatavotos "papildu" bonusus.

Sāksim ar to, ka amatpersonai, kāds ir arī ministrs vai parlamentārais sekretārs, kas tiek sūtīts komandējumā (tepat vai ārzemēs), likums uzliek par pienākumu arī atskaitīties par to, kādi cilvēki ir satikti, kas pārrunāts, lobēts un kādas tālākās darbības jāveic. 

Šādai amatpersonai komandējuma laikā ir jāievēro arī visi citi “Interešu konflikta novēršanas likuma” un “Interešu pārstāvības atklātības likuma” ierobežojumi. Tas ir ne tikai likuma burts vai KNAB jautājums, bet arī padoto un sadarbības iestāžu kādas ir asociācijas informēšanas nepieciešamība, ko nav iespējams nodrošināt, ja par savām gaitām neatskaitās. 

Taču satiksmes ministra ērtībai Satiksmes ministrijā ir uzrakstīta instrukcija par ministra komandējumu atskaitēm, kas pretēji likumam ļauj “ministram par komandējumiem vispār neatskaitīties” (citiem ministriem ir jāatskaitās, bet satiksmes ministram nav, un nav zināms, vai šis ministrs to maz spētu izdarīt), kārtība nav grozīta, arī ministram “ministrējot” šogad, kad stājies spēkā jaunais “Interešu pārstāvības atklātības likums”.

Tādējādi ministrs ar ministriju ignorē abus šos KNAB kompetences likumus un ministra kā amatpersonas pienākumu atskaitīties, par ko runājis, ko lobējis un ar ko viņš ir ticies komandējuma laikā, kaut vai augstā korupcijas riska dēļ. Ministra dienas paiet, nesakarīgi “komandējoties” pa objektiem un pilnīgi bez atskaitēm par to jēgu!

Bet starpvaldību sadarbībai ar Austrumu kaimiņvalstīm ministrs tagad, kara laikā, ir veidojis arī darba grupas no tādiem cilvēkiem kā Saeimā neievēlētais paša partijas biedrs Kaspars Gerhards, kas uz Baltkrieviju un Krieviju ir braucis arī iepriekšējos 20 gadus, mēģinot caur Krieviju “sarunāt” darījumus, kas tagad, kara gaismā, vairs neizskatās tik viennozīmīgi, turklāt ir bijuši lobēti par labu vieniem specifiskiem komersantiem, attiecīgi ignorējot citus transporta vai ostu nozares uzņēmējus.

Par papildu riskiem šiem starpvaldību darba grupu vadītājiem ir jāsaka, ka agrāk un arī tagad jau tradicionāli šo darba grupu vadītāji gan pie mums, gan, aizbraucot uz tikšanos Baltkrievijā, Kazahstānā vai Krievijā, mēdza “stipri” iedzert, tāpēc viņu piedzīvojumi Austrumu zemēs, protams, ir ārvalstu specdienestu safilmēti un arī dokumentēti. Arī draudzība ar Saskaņas Anriju Matīsu tēvzemiešiem godu nedara.

Tomēr tradīcijas jau nevar tāpat izbeigt, tāpēc arī šogad ministrs ir bijis kārtējos Austrumu komandējumos, piemēram, uz Almati, līdzi ņemot Saeimā neievēlēto partijas biedru Gerhardu un pa kādai skaistai referentei no ministrijas. Ko viņi darīja, ja neskaita vienu īsu ministra monologu, nav īsti zināms, jo ministram saskaņā ar ekskluzīvo Satiksmes ministrijas komandējumu kārtību komandējuma atskaites nav jāraksta! 

Publiski ministrs uzstājās lauzītā angļu valodā, iestarpinot krievu vārdus, bet aizkulisēs, pie klātiem galdiem jau tulku nebija, un sarunas notika krieviski. Lieki piebilst, ka ne Kazahstānā, ne Tadžikistānā angļu valoda vēl nav iedzīvojusies, bet, ko un kā tur darīja nacionāls ministrs, mēs nezinām.

Tikmēr secināms, ka Satiksmes ministrijā tiek nepareizi plānots arī ministra un ministrijas sekretāru “izkaides budžets”, piemēram, viesu uzņemšanas aktivitātēm. Tas redzams ostu stividoru praksē, jo, lai kompensētu, piemēram, Satiksmes ministrijas vadītāja nesaplānoto budžetu pretēji “Interešu konflikta novēršanas likumam” un apmierinātu ministrijas vajadzības, piemēram, ārvalstu viesu uzņemšanā (lasām: nav saplānoti izdevumi viesu dzeršanai, ēšanai un transportam), Satiksmes ministrija mēdz uzdot ar konkrētiem ārvalstu ierēdņiem nesaistītām ostām, Stividoru asociācijām un biedrībām tērēt naudu dažādiem ministrijas pasākumiem, piemēram, apmaksāt vai nodrošināt ar transportu ministrijas vadībai nepieciešamos pasākumus, pusdienas, vakariņas un alkoholu ar ministra vai sekretāru piedalīšanos.

Ar vārdiem “bet ministram vai attiecīgajam sekretāram vajag” no pakļautajām stividoru institūcijām jau gadiem tiek izspiesti šādi pakalpojumi, kaut likums to aizliedz, nosakot, ka “ir aizliegts pieņemt jebkādu labumu, atrodoties interešu konfliktā”. Tādējādi ministrs, parlamentārais sekretārs vai valsts sekretārs un viņu pilnvarotās personas nedrīkst, atrodoties interešu konfliktā vai pieņemot lēmumus par ostām vai stividoriem, vai viņus lobējot, izmantot šādus ostu vai biedrību sniegtos labumus.

Ministram gan ir vienalga, ka nedrīkst lobēt ārzemēs vai pašmāju ostu likumu grozījumos tikai tos uzņēmumus, kas apmaksā Satiksmes ministrijas vadībai pusdienas vai ostu vai stividoru apmaksātu transportu šeit vai ārzemēs, pārējos “noliekot pie ratiem”. Tas nekas, ka tieši tāpēc jau ministriem un valsts sekretāriem ir tik lielas algas, lai nekad nenokļūtu interešu konflikta situācijās šādu KNABam interesantu “sīkumu” nepareizas izpratnes dēļ un varētu par sevi paši samaksāt!

* kas atsakās apmaksāt šo vadoņu izklaidi

Kopija tiks nodota KNAB un Valsts kontrolei

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...