Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts atradusi iespēju ietaupīt un nepirkt dzīvokli eksprezidentam Valdim Zatleram, kurš jau trešo mēnesi mitinās īrētā pagaidu dzīvoklī. Viņam, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, tiks piedāvāts pārcelties uz apartamentiem Vecrīgā, Smilšu ielā 7, kur līdz 1. septembrim atradās ASV vēstniecības Kultūras un preses nodaļa. Pats eksprezidents un Zatlera reformu partijas tēvs par šo piedāvājumu tikšot informēts šonedēļ.

Salīdzinoši nelielo četrstāvu namu Smilšu ielā 7 apsaimnieko a/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ). Tā pirmajos divos stāvos līdz 1. septembrim, kad ASV vēstniecība pārcēlās uz jauno vēstniecības namu Pārdaugavā, bija izvietota Kultūras un preses nodaļa. Savukārt abos augšējos stāvos atrodas plašs, divos stāvos izvietots dzīvoklis, kurā līdz šim mitinājušies ASV diplomāti. Apartamenti esot apmēram 288 kvadrātmetru plaši un nepieciešamības gadījumā tos iespējams sadalīt divos atsevišķos dzīvokļos.

Šā gada jūnijā, kad Zatlers netika pārvēlēts Valsts prezidenta amatā uz otro termiņu, VNĪ tam nebija gatava un nevarēja eksprezidentam piedāvāt pastāvīgā lietošanā reprezentatīvu dzīvokli, kas viņam pienākas saskaņā ar Valsts prezidenta darbības nodrošināšanas likumu. Tika skaidrots, ka valsts nekustamo īpašumu apsaimniekotāja krājumos vairs neesot eksprezidenta statusam atbilstošu īres dzīvokļu. Šobrīd, pēc ASV vēstniecības pārcelšanās uz jaunām telpām, situācija mainījusies.

Jūnijā pēc ilgiem meklējumiem Zatlers izvēlējās pagaidu mitekli klusajā centrā, Dzirnavu ielā. Zatleru ģimenes vajadzībām tiek īrēts dzīvoklis no miljonāres Irēnas Pulkinenas. Valsts par šī dzīvokļa īri ik mēnesi maksā 672 latus + PVN. Bez šī valsts apmaksātā dzīvokļa Zatleru ģimenei pieder plašs dzīvoklis Brīvības ielā.

Īres līgums par Zatlera pagaidu mitekli ir noslēgts uz 18 mēnešiem, tomēr, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, VNĪ jau pirmdien nosūtījusi vēstuli Valsts prezidenta kancelejai, kura jau tālāk ir atbildīga par konkrēto apartamentu piedāvāšanu Zatleram. Ja eksprezidentu piedāvātais dzīvoklis apmierinās, valstij izdosies ietaupīt ievērojamus līdzekļus, jo nenāksies iegādāties reprezentatīvus apartamentus par tirgus cenu. ASV diplomātu līdz šim apdzīvotajam miteklim Smilšu ielas 7. namā, kas atrodas gandrīz blakus savulaik Pareks bankas centrālajai, visticamāk būšot nepieciešams remonts, kādu to vēlēsies eksprezidents. Tāpat zināms, ka dzīvoklis nav apmēbelēts.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...