Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Agrākajai Saeimas deputātei, šovasar Eiroparlamentā ievēlētajai deputātei Ivetai Grigulei (ZZS) viņu pērn slavējušo reklāmu apmaksai naudu ir nevis "sametuši" atbalstītāji, kā viņa pati apgalvoja, bet gan pilnā apmērā ne tikai apmaksājis, bet arī organizējis viens uzņēmums - SIA Ostas celtnieks. Šādu informāciju pēc Pietiek pieprasījuma oficiāli sniedzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas savākto informāciju nosūtījis izvērtēšanai Valsts ieņēmumu dienestam.

Pērn, sākoties Grigules masveidīgai reklāmas kampaņai, viņa atklāja tikai to, ka naudu šīm reklāmām "sametuši" atbalstītāji, taču viņu vārdus deputāte atteicās nosaukt. Taču gan šiem ienākumu avotiem, gan arī izdevumiem vajadzēja parādīties Grigules amatpersonas deklarācijā par pagājušo gadu, taču tajā nekas tāds nav uzrādīts.

Ja ticēt Grigules deklarācijai, patiesībā nekādu "naudas sametēju" neesot bijis un mediji viņas reklāmas publicējuši par baltu velti, - izņemot algu Saeimā, Lauku atbalsta dienesta maksājumu un vienu pabalstu, deputātei pērn nekādu oficiālu ienākumu neesot bijis. Tāpat viņa ne tikai neesot tērējusies reklāmām, bet arī ne santīma neesot saņēmusi no slepenajiem atbalstītājiem. Tāpat arī deklarācijas darījumu sadaļā Grigule nav uzrādījusi, ka būtu slēgusi kādus darījumus par savu reklāmu izvietošanu.

Veicot pārbaudi pēc Pietiek iesnieguma saņemšanas, KNAB noskaidrojis, ka patiesībā "iepriekš minētās kampaņas organizators un apmaksātājs" ir bijusi nevis Grigule vai kādi mistiskie "sametēji", bet gan viena konkrēta "juridiskā persona, kura savā vārdā noslēdza līgumu par iepriekš minētās reklāmas kampaņas materiālu izgatavošanu un izvietošanu".

Sākotnēji KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča nevēlējās Pietiek atklāt, kas tieši ir bijusi šī juridiskā persona, taču nu pēc Pietiek oficiāla pieprasījuma KNAB atklājis, ka "iepriekš minētās kampaņas organizators un apmaksātājs ir juridiskā persona - SIA Ostas celtnieks, kura savā vārdā noslēdza līgumu par iepriekš minētās reklāmas kampaņas materiālu izgatavošanu un izvietošanu".

Kā rāda Lursoft dati, šis plašākai sabiedrībai nezināmais Ventspils uzņēmums pieder tikpat mazpazīstamajiem Konstantinam Bursakovskim, Jeļenai Andersonei un Ruslanam Nikolajenko, un visi trīs arī ir uzņēmuma valdes locekļi. Ļoti nozīmīga uzņēmuma pasūtījumu daļa ir atkarīga no Ventspils pašvaldības un Ventspils brīvostas vadības labvēlības.

Pagaidām KNAB neatklāj, kādu tieši summu Ventspils uzņēmums atvēlējis Grigules kampaņas organizēšanai un apmaksai: šādas informācijas sniegšanai, pēc biroja uzskata, tam esot nepieciešama Ostas celtnieka atļauja.

Savukārt uzņēmuma vadība nedēļas laikā visdažādākajos veidos izvairījās, lai nevajadzētu sniegt atbildes uz Pietiek jautājumiem par šo lietu. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...