Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zvērinātu advokātu padome (ZAP) otrdien uzklausīja Romualda Vonsoviča advokātu biroja advokāta, partijai Vienotība tuvās Meierovica biedrības valdes locekļa Induļa Balmaka paskaidrojumus par viņa izteikumiem sociālajos tīklos un, kā Pietiek informēja padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska, nolēma šo lietu nodot izskatīšanai ZAP ētikas komisijai. Šis ir diezgan rets šāda veida gadījums ZAP, - parasti tiek pieņemti lēmumi lietu vienkārši klusi izbeigt.

Pietiek jau ziņoja par Balmaka sulīgajiem un ekspresīvajiem izteikumiem sociālajā tiklā Twitter, un, cik zināms, Advokātu padome uzklausīja zvērinātā advokāta paskaidrojumus par kopumā pieciem ierakstiem sociālajā tīklā.

Viņa Twitter kontā atrodami šādi ieraksti: "Ja gadījumā par prezidentu tiek meklēts "lielākais kretīns", tad šodienas Saeimas sēdē viens idiots pieteicās", "administratoru izveidotā mafija izvaro LR un piesmej tās tiesiskumu", "valsts atkal nopirkusi sūdu uz kociņa par 118 000€?", „Starp citu kriminālprocesu sāk tikai tad, ja ir reāls pamats uzskatīt, ka noticis noziegums. @VienotībaLV, lūdzu, saņemieties – Zaķi nafig!”, „Vai nav tā, ka visas partijas drāž valsti un pērk balsis, bet šoreiz izdomāja pamēģināt arī Vienotības Zaķis, un, amatieris būdams, ielidoja?”, „Šodienas @dblv par to, kā administratoru izveidotā mafija izvaro LR un piesmej tās tiesiskumu. Visas shēmas pats esmu redzējis. Katastrofa!”.

Advokātu padome Balmaka skaidrojumus uzklausīja deviņu personu sastāvā – priekšsēdētājs Jānis Grīnbergs, priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska, kā arī padomes locekļi Ivars Grunte, Egīls Radziņš, Vija Ritenberga, Jānis Rozenbergs, Andris Rukmanis, Raivo Sjademe un Saulvedis Vārpiņš.

„Kā profesionālajā darbībā, tā privātajā dzīvē advokātam jāatturas no tādas uzvedības vai rīcības, kas var apkaunot viņa profesiju, izsaukt šaubas par viņa cieņu, godīgumu un taisnīgumu," teikts Latvijas zvērinātu advokātu ētikas kodeksā.

Uzzinot par Balmaka izteikumiem sociālajā tīklā, ZAP priekšsēdētāja vietniece Kaminska Pietiek sacīja, ka padome noteikti prasīs paskaidrojumu. „Vienmēr, ja par advokātu saņem informāciju, ka advokāts nav uzvedies cienīgi, tad no advokāta tiek pieprasīts paskaidrojums. Pēc tam tiek skatīts padomes sēdē, un tur arī lemj, vai to izskatīs ētikas komisija vai disciplinārlietu komisija, vai arī advokātu padome to atstās bez disciplinārlietas ierosināšanas. Protams, ir arī gadījumi, kad advokātu padome atbild, ka tur nekāda pārkāpuma nav,” procedūru skaidroja Kaminska, piebilstot, ka katrā gadījumā pats fakts, ka jāsniedz paskaidrojums, pašam advokātam nav patīkams.

Kaminskai neesot pieņemama situācija, ka advokāts internetā var izteikties nekulturāli. „Ja ir iebildumi, tad, lūdzu, izsaki tos konstruktīvā veidā vietā, kur tos var risināt. Ja tā ir intervija, tad varbūt tas ir citādāk, ja pauž viedokli par konkrētu lietu. Pat, ja nemīli to valsti un to procesu, tā nedrīkst darīt,” uzskata ZAP vadītāja vietniece.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...