Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc dažām stundām, trešdienas rītā pulksten 11 beidzoties Valsts prezidenta Andra Bērziņa izvirzītajam ultimātam par rīcībspējīga valdības koalīcijas modeļa piedāvāšanu, Vienotība panākusi vienošanos par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalstu jaunajai Valda Dombrovska valdībai, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Panāktā vienošanās paredz, ka ZZS nepievienosies valdības koalīcijai, bet vai nu ar visām 13 frakcijas balsīm, vai daļēji atbalstīs valdību.

Avoti Vienotībā uzsver, ka runa nav par koalīciju ar ZZS, bet nosacījumiem pie kuriem zaļie zemnieki balsojumos Saeimā atbalstītu jauno valdību. Motīvs, kādēļ ZZS varētu sniegt atbalstu valdībai, neesot koalīcijā, tiek minēts zaļajiem zemniekiem pieņemama, bet vienlaikus arī sabiedrībā un atbildīgajā nozarē augstu vērtēta profesionāļa vai vairāku atrašanās valdībā. Neoficiāli tiek minēta iespēja, ka Zemkopības ministriju varētu turpināt vadīt Jānis Dūklavs, kas 11. Saeimā ievēlēts no ZZS saraksta, bet formāli nav nevienas partijas biedrs. 

Tomēr, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas Zatlera reformu partijas (ZRP) vadībai, kurai otrdienas pievakarē šis kompromisa variants piedāvāts, to pēc pārdomām ir noraidījusi. Valdis Zatlers otrdien uzsvēra, ka partija nav gatava pārkāpt pirms vēlēšanām vēlētājiem solītās sarkanās līnijas sadarbībai ar oligarha Aivara Lemberga ietekmē esošo ZZS. 

Sagaidāms, ka trešdienas rītā notiks sarunas starp Vienotību, ZRP un Nacionālo apvienību. Tajā pašā laikā Rīgas pilī Valsts prezidents Andris Bērziņš tiksies ar ZZS, pēc pašu zaļo zemnieku iniciatīvas, lai uzklausītu viņu redzējumu par koalīcijas izveidi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...