Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Å…emot vÄ“rā lasÄ«tāju lielo interesi par aizvadÄ«tās nedēļas jaunumu, ka Latvijas valsts simtgades svinÄ«bām kopumā plānots iztÄ“rÄ“t gandrÄ«z 60 miljonus eiro, Pietiek šodien publicÄ“ Daces Melbārdes (attÄ“lā) vadÄ«tās KultÅ«ras ministrijas sagatavoto ziņojumu „Par Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu pasākumu plānu 2017. – 2021.gadam”. No apjomÄ«gā dokumenta gan izriet – nekādi skaidri plāni un tāmes vÄ“l nemaz nav sastādÄ«ti, pagaidām runa ir tikai par naudas „apgÅ«šanu”.

Ievads

InformatÄ«vais ziņojums „Par Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu pasākumu plānu 2017. – 2021. gadam” (turpmāk – informatÄ«vais ziņojums) ir sagatavots, lai informÄ“tu Ministru kabinetu par Ministru kabineta 2015. gada 5. februāra rÄ«kojumā Nr. 63 „Par Latvijas Republikas simtgades rÄ«cÄ«bas komiteju” 2. punktā Latvijas Republikas simtgades rÄ«cÄ«bas komitejai (turpmāk – RÄ«cÄ«bas komiteja) dotā uzdevuma, saskaņā ar kuru RÄ«cÄ«bas komitejai uzdots izstrādāt Latvijas Republikas simtgades svÄ“tku pasākumu plānu, publicitātes pasākumu plānu un finansÄ“juma tāmi (norādot finansÄ“juma avotu), izpildi. SvÄ“tku sagatavošana atbilst ValdÄ«bas rÄ«cÄ«bas plāna Deklarācijas par Māra Kučinska vadÄ«tā Ministru kabineta iecerÄ“to darbÄ«bu Ä«stenošanai (apstiprināts ar Ministru kabineta 2016. gada 3. maija rÄ«kojumu Nr. 275) 68. punktā valdÄ«bas izvirzÄ«tajai darbÄ«bas prioritātei.

InformatÄ«vais ziņojums papildina 2016. gada 9. februārÄ« Ministru kabineta sÄ“dÄ“ (prot. Nr. 6 1.§) izskatÄ«to informatÄ«vo ziņojumu „Par gatavošanos Latvijas valsts simtgadei 2017.–2021. gadā” papildus iekļaujot jaunu informāciju par paveikto un plānoto simtgades svÄ“tku sagatavošanā.

InformatÄ«vais ziņojums ir saskaņots Ministru kabineta 2015. gada 5. februāra rÄ«kojumu Nr. 63 „Par Latvijas Republikas simtgades rÄ«cÄ«bas komiteju” izveidotajā RÄ«cÄ«bas komitejā, un tā uzdevums ir gÅ«t konceptuālu atbalstu RÄ«cÄ«bas komitejas sagatavotajam simtgades pasākumu plānam (turpmāk – Nacionālais pasākumu plāns) un nostiprināt visas valsts pārvaldes un sociālo partneru iesaisti un sadarbÄ«bu valsts simtgades svinÄ«bu sagatavošanā un norisÄ“.

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu mājaslapā www.lv100.lv tiek veidots kalendārs, kurā tiks apkopotas simtgades svinÄ«bu norises. www.lv100.lv tiek atspoguļotas ar simtgades svinÄ«bu sagatavošanu saistÄ«tas aktivitātes un sniedz ieskatu par valstiskuma veidošanās vÄ“sturi un citu ar simtgadi saistÄ«tu nozÄ«mÄ«gu informāciju.

Nacionālais pasākumu plāns un norišu publicitātes plāns, kā arÄ« nepieciešamā finansÄ“juma aprÄ“Ä·ini ir sagatavoti un saskaņoti RÄ«cÄ«bas komitejā, kuras sastāvā ir AizsardzÄ«bas, Ä€rlietu, Ekonomikas, Finanšu, Iekšlietu, IzglÄ«tÄ«bas un zinātnes, KultÅ«ras, LabklājÄ«bas, Satiksmes, Tieslietu, VeselÄ«bas, Vides aizsardzÄ«bas un reÄ£ionālās attÄ«stÄ«bas, ZemkopÄ«bas ministrijas, kā arÄ« Latvijas BrÄ«vo arodbiedrÄ«bu savienÄ«bas, Latvijas Darba devÄ“ju konfederācijas, Latvijas Lielo pilsÄ“tu asociācijas, Latvijas PašvaldÄ«bu savienÄ«bas, Latvijas TirdzniecÄ«bas un rÅ«pniecÄ«bas kameras, Ministru prezidenta biroja, Nacionālās elektronisko plašsaziņas lÄ«dzekļu padomes, RÄ«gas domes, Pasaules BrÄ«vo latviešu apvienÄ«bas, Valsts izglÄ«tÄ«bas satura centra, Valsts kancelejas, Valsts prezidenta kancelejas un Valsts prezidenta MazākumtautÄ«bu konsultatÄ«vās padomes pārstāvji.

I. Nacionālais pasākumu plāns

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bas norisināsies vairāku gadu garumā no svinÄ«bu atklāšanas 2017. gadā lÄ«dz 2021. gadam, lai aptvertu un atzÄ«mÄ“tu galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistÄ«tos notikumus:

Latgales kongresa simtgade;

Latviešu Pagaidu nacionālās padomes darbÄ«bas simtgade;

Latvijas Republikas proklamÄ“šanas simtgade;

NeatkarÄ«bas kara (1919–1920) simtgade;

Nacionālas nozÄ«mes institÅ«ciju dibināšanas simtgades;

Latvijas valsts starptautiskās atzÄ«šanas de iure simtgade;

Latvijas Republikas Satversmes un Latvijas parlamenta simtgade;

Baltijas ceļa trīsdesmitgade;

Latvijas Republikas neatkarÄ«bas atjaunošanas trÄ«sdesmitgade;

Janvāra barikāžu atceres trīsdesmitgade.

Nacionālajā pasākumu plānā iekļautās aktivitātes izvÄ“lÄ“tas, balstoties uz Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu sagatavošanas programmā noteiktajiem svinÄ«bu mÄ“rÄ·iem un kritÄ“rijiem.

Saskaņā ar Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu sagatavošanas programmu, Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu virsmÄ“rÄ·is ir stiprināt Latvijas sabiedrÄ«bas valstsgribu, piederÄ«bas sajÅ«tu valstij un mÄ«lestÄ«bu pret zemi, rosinot pašorganizÄ“jošus procesus un sadarbÄ«bu.

Latvijas valsts simtgades svinību mērķi:

stiprināt valstiskuma apziņu, aktualizÄ“t Latvijas valstiskuma vÄ“sturi, godinot valsts dibinātājus un pieminot notikumus, kas ietekmÄ“juši Latvijas valsts izveidi, tādÄ“jādi nostiprinot izpratni par Latvijas valstiskumu kā likumsakarÄ«gu ilgstošas attÄ«stÄ«bas rezultātu;

apliecināt Latvijas kā nacionālas un eiropeiskas 21. gadsimta valsts vÄ“rtÄ«bas;

cildināt Latvijas dabas skaistumu, kultÅ«ras daudzveidÄ«bu un latviešu valodu;

daudzināt Latvijas cilvēku talantus, izcilību, uzņēmīgumu un sasniegumus;

modināt sabiedrÄ«bā atbildÄ«bas Ä“tiku, atbildÄ«bas uzņemšanos par sevi, savu Ä£imeni, kopienu un valsti;

stiprināt jauniešu radošo iniciatÄ«vu un piederÄ«bas sajÅ«tu Latvijai;

radÄ«t paliekošas 21. gadsimta Latvijas vÄ“rtÄ«bas, simbolus un jaunrades darbus;

vēstīt par Latviju kā aktīvu un atbildīgu starptautisko un starpkultūru attiecību veidotāju.

Nacionālajā pasākumu plānā iekļaujamo norišu kritÄ“riji:

norise spÄ“j uzrunāt, iesaistÄ«t un saliedÄ“t lielu skaitu Latvijas iedzÄ«votāju un tautiešu ārvalstÄ«s;

norise rod aizsākumu vai inovatÄ«vu risinājumu Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu laikā un nostiprinās kā paliekoša vÄ“rtÄ«ba un tradÄ«cija;

norise rada un uztur valsts svētku sajūtu;

norise rosina Latvijas iedzÄ«votājus un Latvijas draugus pievienot iniciatÄ«vas un labos darbus kā Ä«pašu dāvanu Latvijas dzimšanas dienas svinÄ«bām;

norise stāsta Latvijas stāstu, dod ieguldÄ«jumu Latvijas tÄ“la veidošanā.

RÄ«cÄ«bas komitejā ir sagatavots „Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu Nacionālais pasākumu plāns 2017–2021”, kas pievienots informatÄ«vajam ziņojumam (Pielikums Nr. 1), kā arÄ« to pasākumu saraksts, kam, saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 18. augusta sÄ“des (prot. Nr. 41 5. §) protokollÄ“muma 13. punktu tiek paredzÄ“ts finansÄ“jums budžeta apakšprogrammas „Latvijas valsts simtgades programma” ietvaros (Pielikums Nr. 2) un budžeta kopsavilkums Nacionālajā plānā iekļautajiem pasākumiem (Pielikums Nr. 3). Tāpat informÄ“jam, ka jau ir uzsākti virkne sabiedrÄ«bas iniciatÄ«vas projektu, kuri turpināsies Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu laikā. Valsts KultÅ«rkapitāla fonda mÄ“rÄ·programmā „Latvijai – 100” atbalstÄ«tie projekti[1] un Latvijas vides aizsardzÄ«bas fonda administrācijas projekti[2]. ArÄ« pašvaldÄ«bas izskata iespÄ“ju iniciÄ“t vai jau realizÄ“ dažādus finansÄ“juma konkursus.

Nacionālais pasākumu plāns balstās uz Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu sagatavošanas programmā iekļauto Latvijas valstiskuma vÄ“sturisko veidošanās kontekstu, svinÄ«bu konceptuālo pamatojumu, programmas mÄ“rÄ·iem un uzdevumiem, tematisko strukturÄ“jumu, galvenajiem vÄ“stÄ«jumiem un komunikācijas vadlÄ«nijām.

RÄ«cÄ«bas komiteja izskata priekšlikumus un pieņem lÄ“mumu par pasākumu iekļaušanu Nacionālajā pasākumu plānā, ņemot vÄ“rā Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu RadošÄs padomes un KultÅ«ras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja (turpmāk – Latvijas valsts simtgades birojs) sagatavoto informāciju.

Nacionālais pasākumu plāns ir atvÄ“rts arÄ« turpmākiem priekšlikumiem.

Latvijas valsts simtgades birojs veido simtgades svinÄ«bu iniciatÄ«vām atvÄ“rtu virtuālu pasākumu kalendāru, kurā tiek iekļautas Nacionālajā pasākumu plānā ietvertās norises, kā arÄ« pašvaldÄ«bu, uzņēmumu, nevalstisko organizāciju un pilsoniskās sabiedrÄ«bas pārstāvju veidotie un pieteiktie Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu pasākumi, ja tie atbilst Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu mÄ“rÄ·iem.

II. Latvijas valsts simtgades svinību strukturējums

Svinību tematiskais strukturējums

SvinÄ«bu tematiskajam strukturÄ“jumam izmantota lÄ«dzÄ«ba ar dzimšanas dienas svinÄ«bu rituālu, nosakot piecas savstarpÄ“ji saistÄ«tas un papildinošas svinÄ«bu tÄ“mas:

1) Latvijas ciltstÄ“vi un ciltsmātes: aicinājums izzināt Latvijas vÄ“sturi, savas dzimtas saknes un vienlaikus celt godā spilgtas personÄ«bas, kas dažādās nozarÄ“s un laikos ir devušas nozÄ«mÄ«gu ieguldÄ«jumu Latvijas valsts veidošanā un izaugsmÄ“.

2) Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi: Latvijas izzināšana trÄ«s laika dimensijās – pagātnÄ“, tagadnÄ“ un nākotnÄ“, aicinot atskatÄ«ties uz Latvijas valsts tapšanas procesu tuvākā un tālākā pagātnÄ“, izvÄ“rtÄ“t tagadnes ieguvumus un resursus un kopÄ«gi plānot nākotnes Latviju.

3) Latvijas draugi un kaimiņi: veltÄ«jums un pateicÄ«ba Latvijas draugiem, kaimiņiem – sabiedrotajiem un valstÄ«m, kas iestājušÄs par Latvijas valsts izveidi un suverÄ“nu pastāvÄ“šanu, ar kuriem veidojam atvÄ“rtas, lietišÄ·as un uz nākotni vÄ“rstas attiecÄ«bas un kuri ar savu atbalstu, padomu un palÄ«dzÄ«gu roku vienmÄ“r ir blakus.

4) Latvijas rotāšana un dāvanu gatavošana: aicinājums iesaistÄ«ties dzimšanas dienas gaviļnieces – Latvijas – vides sakopšanā un pilnveidÄ“, kā arÄ« dāvanu un cienasta gatavošanā.

5) Latvijas dzimšanas diena un dāvanu pasniegšana: dzimšanas dienas un svÄ“tku svinÄ«bas, kad notiek kopā sanākšana, uzgavilÄ“šana jubilāram, dāvanu pasniegšana un svinÄ«bas.

Latvijas valsts simtgades svinību laika dimensija

Lai nodrošinātu vienotu, laikā un telpā lÄ«dzsvarotu svinÄ«bu norisi, RÄ«cÄ«bas komitejas piedāvātais Nacionālais pasākumu plāns atklāj valsts izveides, nosargāšanas un attÄ«stÄ«bas soļus, uzsverot personÄ«bu un organizāciju lomu, kā arÄ« nozÄ«mÄ«gu procesu rašanos, attÄ«stÄ«bu un nobriešanu.

Katram valsts simtgades svinÄ«bu gadam ir noteikta virstÄ“ma – atslÄ“gas vārds, kas raksturo vÄ“sturisko kopainu, kurā tapa Latvijas valsts. 2017. – Griba – Latvijas vÄ“sturisko novadu – Kurzemes/Zemgales, Vidzemes un Latgales – zemes padomju skaidri paustais atbalsts Latvijas autonomijai, 2018. – Dzimšana – Latvijas Republikas dibināšana, 2019. – VaronÄ«ba – NeatkarÄ«bas karā izcÄ«nÄ«tā Latvijas Republikas neatkarÄ«ba un aktÄ«vs darbs dibinot valsts pārvaldes, izglÄ«tÄ«bas un kultÅ«ras institÅ«cijas, Baltijas ceļa 30.gadadienas atzÄ«mÄ“šana, 2020. – BrÄ«vÄ«ba – Satversmes sapulces simtgade un trÄ«sdesmitā gadskārta kopš vÄ“sturiskās 1990. gada 4. maija deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarÄ«bas atjaunošanu” pieņemšanas, 2021.2022. – Augšana – Latvijas Republikas de iure starptautiskās atzÄ«šanas simtgade, Janvāra barikāžu atceres 30. gadadiena, augusta „puča” 30. gadskārta, Latvijas Republikas Satversmes apstiprināšana un pirmā parlamenta ievÄ“lÄ“šana.

2017. gads – GRIBA. Galvenie svinÄ«bu akcenti, tai skaitā: 

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu atklāšana „Apskauj Latviju”; 

Latgales kongresa simtgades svinÄ«bas un norišu kopums;

Latviešu pagaidu nacionālās padomes deklarācijas par apvienotas un autonomas Latvijas izveidošanu simtgades atzÄ«mÄ“šana;

Latvijas Republikas Satversmes tiesas 95 gadu atzÄ«mÄ“šana;

Pasākumu cikls par 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma tautas atmodas spilgtākajām personÄ«bām un citi pasākumi.

2018. gads – DZIMŠANA. Galvenie svinÄ«bu akcenti, tai skaitā:

Akcijas – Latvijas karoga stāsts un Latvijas karoga ceļš pasaulÄ“ – noslÄ“gums; izveidota vÄ“stÄ«jumu grāmata ar novadu un tautiešu ārvalstÄ«s iesaisti;

Latvija pošas svÄ“tkiem, tai skaitā iniciatÄ«va „Katram savu tautas tÄ“rpu”, diskusiju cikls un norišu kopums par tematiku „Latvijas ainava”, iniciatÄ«va „BrÄ«vÄ«bas ielu stāsts” un sakoptākās pašvaldÄ«bas konkurss;

XXVI VispārÄ“jie latviešu Dziesmu un XVI Deju svÄ“tki – Latvijas šÅ«pulis;

Pasākumu kopums, atzīmējot Latvijas policijas simtgadi;

Novembris – dzimšanas dienas mÄ“nesis, Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu kulminācijas pasākumi Latvijā un ārvalstÄ«s, tai skaitā:

Simtgades deju lieluzvedums „ArÄ“nā RÄ«ga” un pasākumi Latvijas reÄ£ionu centros;

18. novembra norises pie BrÄ«vÄ«bas pieminekļa un 11. novembra krastmalā RÄ«gā;

SvÄ“tku koncerts Latvijas Nacionālajā teātrÄ« un Valsts prezidenta pieņemšanas RÄ«gas pilÄ«, kā arÄ« augstāko Latvijas valsts apbalvojumu pasniegšana RÄ«gas pilÄ«;

Jauniešu iesaistes pasākumi Latvijas Nacionālajā teātrÄ«;

Festivāls „Staro RÄ«ga” un iniciatÄ«va „Staro Latvija”.

Dāvanas Latvijai, tai skaitā:

Latvijas filmas Latvijas valsts simtgadei;

Latvijas Nacionālā enciklopēdija;

Eseju krājums „Valstiskuma vÄ“sture Latvijā”;

Programma „Latvijas skolas soma” atvÄ“ršanas svÄ“tki;

Likteņdārza izveides pabeigšana un svÄ“tku pasākumi;

Latvijas muzeju kopizstāde;

Jaundarbi dažādās nozarēs;

Koncertcikls „Dzimuši Latvijā”;

Ventspils mūzikas vidusskola ar koncertzāles funkciju;

Dabas koncertzāle” pasākumu cikls Latvijas reÄ£ionos;

Jaunu infrastruktūras objektu, pieminekļu būve un citi pasākumi.

2019. gads – VARONĪBA. Galvenie svinÄ«bu akcenti, tai skaitā:

Latvijas Nacionālā vÄ“stures muzeja atvÄ“ršana RÄ«gas pilÄ«;

Latvijas sargu stāsts, tai skaitā:

Latvijas armijai 100, Latvijas robežsardzei 100;

CÄ“su kauju simtgade;

Bermontiādei 100 (Rīga, Jelgava);

Pagaidu valdÄ«bas darba Liepājā atspoguļošana;

Baltijas ceļa 30. gadadienas atzÄ«mÄ“šana;

Nacionālo institÅ«ciju simtgades atzÄ«mÄ“šana;

Vispasaules latviešu saiets CÄ“sÄ«s un citi pasākumi.

2020. gads – BRĪVĪBA. Galvenie svinÄ«bu akcenti, tai skaitā:

Pasākumu cikls „Latvijas Satversmei – 100”;

Pasākumu cikls „IlgtspÄ“jÄ«ga Latvijas nākotne”;

NeatkarÄ«bas atjaunošanas 30. gadskārta;

Mežaparka Lielās estrādes renovācijas projekta „Sidraba birzs” atklāšana, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svÄ“tki un citi.

2021. un turpmākie gadi – AUGŠANA. Galvenie svinÄ«bu akcenti, tai skaitā:

Latvijas starptautiskai atzÄ«šanai veltÄ«ti pasākumi Latvijā un pasaulÄ“;

Projekta „Latviešu pÄ“das pasaulÄ“” noslÄ“gums;

Latvijas laikmetÄ«gā mākslas muzeja atklāšana; 

Janvāra barikāžu atceres 30. gadadiena;

Latvijas Republikas Satversmes pieņemšanas un pirmā parlamenta ievÄ“lÄ“šanas atceres pasākumi;

Eiropas latviešu kultÅ«ras svÄ“tki un citi pasākumi.

III. Latvijas valsts simtgades svinību programma ārvalstīs

Valsts simtgades svinību starptautiskā programma

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu programma ārvalstÄ«s, apvienojot simtgades svinÄ«bu starptautiskās kultÅ«ras programmas un publiskās diplomātijas projektus, tiek veidota ar mÄ“rÄ·i aktÄ«vi darboties noteiktos Latvijas ārpolitikas prioritārajos virzienos – Latvijas ekonomiskā izaugsme, Latvijas drošÄ«ba, Eiropas SavienÄ«bas (ES) vienotÄ«ba un efektivitāte, aktÄ«va darbÄ«ba ES kaimiņpolitikā. Programma ārpus Latvijas ir sinerÄ£iska, iekļaujot kultÅ«ras, ekonomisko, politisko un drošÄ«bas dimensiju.

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu programmas vienotā komunikācija ārvalstÄ«s, sadarbojoties KultÅ«ras un Ä€rlietu ministrijām, Latvijas InstitÅ«tam, Valsts kancelejai, Latvijas InvestÄ«ciju un attÄ«stÄ«bas aÄ£entÅ«rai (LIAA), veidos kopÄ“ju ietvaru konkrÄ“tiem savstarpÄ“ji papildinošiem pasākumiem ārvalstÄ«s.

Tematiskās prioritātes valsts simtgades svinību norisēm ārvalstīs:

Ilgtspējīga Latvijas nākotne (Latvija kā perspektīvs sadarbības partneris ekonomikā, tūrismā, izglītībā un citās jomās visdažādākā formāta pasākumos);

Latvijas kā kultÅ«ras lielvalsts svinÄ“šana;

Latvijas devums pasaulei (vÄ“sturiskā un jaunāko laiku mantojuma un ieguldÄ«juma konkrÄ“tajā ārvalstÄ« atgādināšana un iemūžināšana).

Mērķa valstis simtgades svinību programmai

MÄ“rÄ·a valstis simtgades svinÄ«bu programmai ārvalstÄ«s ir Latvijas draugi, kaimiņi un sabiedrotie, valstis, kas politiski, morāli un praktiski iestājušÄs par Latvijas valsts izveidi un suverÄ“nu pastāvÄ“šanu.

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu programma ārpus Latvijas tiks Ä«stenota ar Latvijas vÄ“stniecÄ«bu, LIAA pārstāvniecÄ«bu, kā arÄ« Goda konsulu tÄ«kla un latviešu diasporas organizāciju starpniecÄ«bu, iesaistot:

48 Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, kā arī Goda konsulu tīklojumu;

21 Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību;

Pasaules BrÄ«vo latviešu apvienÄ«bu un tās reÄ£ionālos biedrus, tostarp Latviešu apvienÄ«bu, lielākās latviešu kopienas Apvienotajā KaralistÄ“, ASV, Vācijā, Īrijā, Kanādā, Austrālijā, Krievijā, Beļģijā, Luksemburgā, Itālijā, NorvÄ“Ä£ijā, Zviedrijā, Spānijā, Francijā, kā arÄ« citās mÄ«tnes zemÄ“s visur pasaulÄ“;

Latvijas personības pasaules notikumu kontekstā.

Plānotās simtgades svinÄ«bu norises ārvalstÄ«s atbilst šÄdiem kritÄ“rijiem:

atbilstība simtgades svinību tematiskajām prioritātēm;

konkrēti definēti sasniedzamie mērķi un mērķauditorija;

sadarbÄ«ba ar vismaz vienu  profesionālu vai ekspertu organizāciju notikuma norises valstÄ«;

sadarbÄ«ba ar vismaz vienu  profesionālu vai ekspertu organizāciju Latvijā;

sadarbības ilgtspējas potenciāls;

dalītas, paritāras, samērīgas pasākuma izmaksas;

publicitātes nodrošinājums.

Latvijas diplomātisko pārstāvniecību simtgades svinību programmas ietvars publiskās diplomātijas un starptautiskās kultūras programmas projektiem

„Latvijas vÄ“rtÄ«bas un vÄ“stures stāsti – Latvijas valstij 100”: Latvijas valstiskuma vÄ“sturiskā veidošanās, identitāte, valoda, robežas, brÄ«vÄ«bas cīņas, starptautiskās attiecÄ«bas, divpusÄ“jās valstu attiecÄ«bas. Latvijas vÄ“stures pÄ“tniecÄ«bas institÅ«ciju, tai skaitā arhÄ«vu, muzeju un bibliotÄ“ku, Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu kontekstā sagatavoto dokumentālo un informatÄ«vo izstāžu un uzskates materiālu adaptācija starptautiskai auditorijai, izmantojot jaunākās tehnoloÄ£ijas un dizaina konceptus. Ä€rvalstu sadarbÄ«bas partneri – valsts, reÄ£ionālās, pašvaldÄ«bu institÅ«cijas, nevalstiskās organizācijas, muzeji, bibliotÄ“kas, universitātes un citi.

„IlgtspÄ“jÄ«ga Latvijas nākotne”: Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu vÄ“stÄ«jumi un simtgades konteksts ekonomisko un uzņēmÄ“ju kontaktu stiprināšanā. Latvijas ekspertu dalÄ«ba starptautiskos forumos, tematiskas konferences, semināri, diskusijas, prezentācijas sadarbÄ«bā ar Latvijas un ārvalstu biznesa, pÄ“tniecÄ«bas un kultÅ«ras organizācijām, Latvijas un ārvalstu augstskolām, bibliotÄ“kām, fondiem, diasporas organizācijām.

Atbalsts Latvijas simtgades filmu programmas filmu dalībai Latvijas un Baltijas valstu filmu dienās ārvalstīs, starptautiskos kino festivālos, ārvalstu televīzijās, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kino centru, ārvalstu nacionālajiem kino centriem, starptautiskiem filmu festivāliem un medijiem.

Atbalsts Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu vÄ“stÄ«jumiem starptautiskos literatÅ«ras, zinātnisko publikāciju, pÄ“tÄ«jumu projektos (sagatavošana, tulkošana, atbalsts izdošanai):  Latvijas daiļliteratÅ«ras tulkojumi un atbalsts grāmatu izdošanai mÄ“rÄ·a valstÄ«s, Latvijas valsts vÄ“stures un Latvijas ārlietu dienesta darbÄ«bas pÄ“tÄ«jumi un prezentācijas simtgades kontekstā, Latvijas pārstāvniecÄ«ba literatÅ«ras un dzejas festivālos sadarbÄ«bā ar ārvalstu grāmatizdevÄ“jiem.

Atbalsts mÅ«zikas projektiem Latvijas valsts simtgades zÄ«mÄ“: sadarbÄ«ba ar profesionālajiem Latvijas mÅ«ziÄ·iem, kas uzturas ārvalstÄ«s, diasporas organizācijām un vietÄ“jo latviešu māksliniekiem. Publiskās diplomātijas aktivitātes simtgades starptautiskās kultÅ«ras programmas mÅ«zikas projektos.

Atbalsts valsts simtgades svinÄ«bu vÄ“stÄ«jumiem starptautiskās mākslas izstādÄ“s, sadarbÄ«bā ar ārvalstu kultÅ«ras institÅ«cijām, diasporas organizācijām un vietÄ“jiem latviešu māksliniekiem. Publiskās diplomātijas aktivitātes simtgades starptautiskās kultÅ«ras programmas vizuālās mākslas projektos.

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu kulminācijas pasākumi ārvalstÄ«s: svinÄ«gas Latvijas svÄ“tku diplomātiskās pieņemšanas ar Latvijas mÅ«ziÄ·u vai/un Latvijas pavārmākslas meistaru dalÄ«bu.

KoordinÄ“ta valsts simtgades svinÄ«bu programmas komunikācija ārvalstÄ«s: Ä«paša loma simtgades svinÄ«bu starptautiskās vienotās publicitātes nodrošināšanai ir Latvijas InstitÅ«tam, kas stiprināms kā galvenā informatÄ«vi koordinÄ“jošÄ institÅ«cija par simtgades svinÄ«bu pasākumiem svešvalodās konkrÄ“tām mÄ“rÄ·auditorijām (ārvalstu mediji, sabiedriskie un kultÅ«ras forumi, un lielie starptautiskie publiskie pasākumi ārvalstÄ«s).

IV. Latvijas valsts simtgades publicitāte

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu virsmÄ“rÄ·is ir stiprināt Latvijas sabiedrÄ«bas valstsgribu, piederÄ«bas sajÅ«tu savai valstij un mÄ«lestÄ«bu pret savu zemi, rosinot pašorganizÄ“jošus procesus un sadarbÄ«bu. Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu programmas vienotais vÄ“stÄ«jums norisÄ“m un komunikācijai ir „Es esmu Latvija”, ko caurstrāvo lÄ«dzdarbÄ«bas motÄ«vs „Es radu Latviju. Es daru Latviju”, kas izmantojams vÄ“stÄ«juma personificÄ“šanai un paver ceļu uz aktÄ«vu rÄ«cÄ«bu vÄ“stÄ«juma „Es esmu Latvija” iedzÄ«vināšanai.

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu komunikācijas pasākumu mÄ“rÄ·is ir veicināt sabiedrÄ«bas piederÄ«bas sajÅ«tu Latvijas valsts simtgades svinÄ«bām, veicināt svÄ“tku pasākumu apmeklÄ“šanu un lÄ«dzdarbošanos to veidošanā, kā arÄ« atbildÄ«bu par saliedÄ“tas un iekļaujošas sabiedrÄ«bas veidošanu. Komunikācijas uzdevums, izmantojot visaptverošu komunikācijas kanālu klāstu, ir nodrošināt izsmeļošu un objektÄ«vu informāciju par simtgades svÄ“tku programmu.

Atbilstoši virsmÄ“rÄ·im definÄ“tas šÄdas valsts simtgades svinÄ«bu komunikācijas galvenās tÄ“mas.

Kopības sajūta un tradīcijas:

Latvijas otrā dzimšanas diena – 4. maijs un Baltā galdauta svÄ“tki;

piemiņas pasākumi brīvības cīnītājiem;

globālās latvietības apziņa;

sociālā solidaritāte un mecenātisms;

tradÄ«ciju un sakņu izzināšana, piemÄ“ram, iniciatÄ«vās „Katram savu tautas tÄ“rpu” un „Radu raksti”;

citi.

Infrastruktūra un kultūrvide:

atjaunotas vēsturiskas un simboliskas ēkas;

jauni objekti Latvijas valsts simtgadei;

lÄ«dzdalÄ«ba Latvijas ainavas izpÄ“tÄ“ un vides labiekārtošanā;

degradēto, pamesto teritoriju revitalizācija.

Publiskās vēstures aktualizācija:

Latvijas Nacionālā enciklopēdija;

filmas, grāmatas un izstādes par Latvijas vēsturi, nozaru attīstību un personībām;

vēstures pētījumi un komunikācija;

reģionu vēstures aktualizācija;

valstiskuma attÄ«stÄ«bas ceļi tÅ«risma maršrutos;

citi.

Latvijas tēls

simtgades svinÄ«bu starptautiskā programma – Latvijas redzamÄ«bas un konkurÄ“tspÄ“jas veicinātāja;

Latvijas sasniegumu demonstrācija;

ekonomiskās izaugsmes un cilvēkkapitāla potenciāla palielinājums;

Latvija – aktÄ«va un atbildÄ«ga starptautisko un starpkultÅ«ru attiecÄ«bu veidotāja;

Baltijas valstu sadarbības dimensija;

Latviešu pÄ“das pasaulÄ“;

citi.

Nākotnes dimensija:

Latvijas skolas soma;

uzņēmējdarbības forumi un konferences;

uzņēmējspējas un inovācijas atbalsta programmas;

zinātnes un izglītības programmas;

diskusijas un sarunas par valsts nākotni medijos un dažādos iedzīvotāju iesaistes forumos;

ģimenēm draudzīga valsts;

jauniešu lÄ«dzdalÄ«ba, aktivitātes jauniešiem;

citi.

Dāvanas un piemiņas veltes:

izstādes, jaundarbi, jaunrade;

sakoptas un jaunizveidotas piemiņas vietas, pieminekļi;

simtgadei veltītas monētas, piemiņas medaļas, pastmarku sērijas;

simtgades zelta proves zīmogs;

citi.

Komunikācijas plāna Ä«stenošanā tiks izmantots plašs komunikācijas kanālu klāsts, lai nodrošinātu izsmeļošu informāciju visām sabiedrÄ«bas grupām. Tāpat tiks meklÄ“tas iespÄ“jas nodrošināt informāciju arÄ« personām ar redzes, dzirdes un garÄ«ga rakstura traucÄ“jumiem, t. sk., iespÄ“ju robežās paredzot subtitrÄ“šanu un surdotulkošanu. Komunikācijas kanālu izvÄ“le un konkrÄ“tais lietojums pastāvÄ«gi tiks izvÄ“rtÄ“ts.

Komunikācijas kanāli:

Latvijas valsts simtgades svinību informācijas centrs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā;

Latvijas valsts simtgades digitālā platforma www.lv100.lv – norišu kalendārs, raksti, multimediju materiāli, iesaistes iespÄ“jas un organizatoru kontakti;

InformatÄ«vie pasākumi – semināri, forumi, mediju pasākumi un citas publiskas norises svinÄ«bu programmas oficiālajā programmā un sadarbÄ«bas partneru aktivitātÄ“s;

InformatÄ«vie materiāli – drukas materiāli un iespieddarbi par Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu programmu;

SadarbÄ«bas partneru informācijas resursi – interneta vietnes, sociālo mediju konti u. c.;

Plašsaziņas lÄ«dzekļi – redakcionālā sadarbÄ«ba un mediju attiecÄ«bas nodrošinot plašu un savlaicÄ«gu informāciju simtgades norišu atspoguļošanai;

Sociālie mediji – valsts simtgades svinÄ«bu profilu izveide sociālajos medijos un proaktÄ«vs darbs komunikācijas veidošanā un lÄ«dzdalÄ«bas veicināšanā, izmantojot sociālos medijus;

Mārketinga materiāli – vides stendi un instalācijas, plakāti, multimediju materiāli u. c.

Simtgades svinÄ«bu programmā ietverto norišu publicitātes materiālos tiks lietota Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu piederÄ«bas zÄ«me, ko veido uzraksts „Latvija”, valsts karogs un cipars „100” ar integrÄ“tu bezgalÄ«bas simbolu –nepārtrauktu jaunradÄ«šanas ciklu. Publicitātes un mārketinga materiālu koordinÄ“šanu un saskaņošanu Ä«stenos Latvijas valsts simtgades birojs visu simtgades svinÄ«bu norises laiku no 2017. lÄ«dz 2021. gadam, lai aptvertu un atzÄ«mÄ“tu galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistÄ«tos notikumus, kā arÄ« pievÄ“rstos Latvijas tālākai attÄ«stÄ«bai.

Komunikācijas posmi:

1. posms: sagatavošana – lÄ«dz 2017. gada janvārim. Galvenie akcenti:

simtgades svinÄ«bu programmas satura veidošana, procesa un satura skaidrošana;

detalizēta komunikācijas pasākumu plāna izstrāde;

Latgales kongresa simtgades komunikācijas plāna izstrāde:

neatkarÄ«bas atjaunošanai veltÄ«to Balto galdautu svÄ“tku komunikācijas plāna izstrāde un Ä«stenošana;

sabiedrÄ«bas iesaiste – simtgades svinÄ«bu digitālās platformas www.lv100.lv izveide ar „Laika banku”, piedāvājot iespÄ“ju dāvināt personÄ«go laiku, tādÄ“jādi iesaistoties valsts simtgades svinÄ«bu organizÄ“šanā, t. sk., „Simtgades Burtnieku” digitālās vietnes izveide sadarbÄ«bā ar Latviešu folkloras krātuvi, kā arÄ« citi dāvināto stundu lietošanas piemÄ“ri; semināri un sadarbÄ«bas uzsākšana ar starpnozaru, starpreÄ£ionu un starporganizāciju komunikācijas grupām;

simtgades svinÄ«bu digitālās platformas www.lv100.lv attÄ«stÄ«šana;

pasākumu un norišu kalendāra izveide portālā www.lv100.lv, atlases mehānismu izstrāde, ievades sistÄ“mas izveidošana;

potenciālo sadarbÄ«bas partneru uzrunāšana, iepazÄ«stināšana ar komunikācijas aktivitāšu norisi un vienošanās par konkrÄ“tiem sadarbÄ«bas veidiem.

2. posms: ievads – 2017. gada 1. janvāris – 2018. gada 1. janvāris. Galvenie akcenti:

Latvijas valsts simtgades informācijas centra atklāšana Latvijas Nacionālajā bibliotÄ“kā;

programmas pasākumu akcentÄ“šana reÄ£ionālo norišu kontekstā: Latgale (RÄ“zekne, Daugavpils) un Vidzeme (Valka). CilvÄ“ki, notikumi, procesi;

aktÄ«va un secÄ«ga informācijas sniegšana par norisÄ“m un procesiem, izmantojot visus nepieciešamos komunikācijas kanālus.

3. posms: kulminācija – 2018. gada 1. janvāris – 2019. gada 1. janvāris, detalizÄ“tāks plāns tiks izstrādāts. Galvenie akcenti:

vispusÄ«ga informācijas nodrošināšana par Latvijas simtgades svinÄ«bu notikumiem;

komunikācijas kampaņu organizÄ“šana Latvijā un ārvalstÄ«s saskaņā ar Latvijas simtgades vÄ“stÄ«jumu atbilstoši konkrÄ“tām mÄ“rÄ·auditorijām.

4. posms: svÄ“tku noslÄ“gums un skats uz nākotni – 2019. gada 1. janvāris – 2021. gada 31. decembris, detalizÄ“ts plāns tiks izstrādāts. Galvenie akcenti:

vispusÄ«ga informācijas nodrošināšana par Latvijas simtgades svinÄ«bu notikumiem.

Lai nodrošinātu koordinÄ“tu sabiedrÄ«bas lÄ«dzdalÄ«bu un vienotu simtgades svÄ“tku programmas komunikāciju, Latvijas simtgades birojs ir izveidojis 119 novadu koordinatoru sadarbÄ«bas tÄ«klojumu. 2016. gada rudenÄ« jau iesaistÄ«tas vairāk nekā simts nevalstiskās organizācijas, izveidota Latvijas valsts simtgades Jauniešu rÄ«cÄ«bas komiteja, kas attÄ«sta Latvijas jauniešu tÄ«klu un tā sadarbÄ«bu ar tautiešiem ārvalstÄ«s. Vairāk nekā 40 pašvaldÄ«bās izstrādāti Latvijas valsts simtgades vietÄ“jo norišu plāni.

Cieša sadarbÄ«ba tiek veidota ar sekundārajiem informatoriem – asociācijām, biedrÄ«bām, valsts institÅ«cijām ar plašu klientu loku u. c. Sniedzot informāciju plašai sabiedrÄ«bai un iesaistot partnerus, tiek panākts multiplicÄ“jošs efekts (lÄ«dzÄ«gi kā Baltā galdauta svÄ“tku kampaņas vizuālā identitāte un vÄ“stÄ«jums uzrunāja gan valsts un pašvaldÄ«bu institÅ«cijas, nevalstiskās organizācijas un cilvÄ“kus Latvijā, gan ārvalstÄ«s, izraisot plašu rezonansi un nodrošinot apjomÄ«gu atgriezenisko saiti par pasākumu norisi).

Īpaši tiek plānota kvalitatÄ«va un koordinÄ“ta Latvijas simtgades svinÄ«bu programmas komunikācija ārvalstÄ«s, Ä«paša loma simtgades svinÄ«bu starptautiskās vienotās publicitātes nodrošināšanai papildu KultÅ«ras ministrijai ir Ä€rlietu ministrijai, Latvijas InstitÅ«tam un Latvijas InvestÄ«ciju un attÄ«stÄ«bas aÄ£entÅ«rai.

V. Latvijas valsts simtgades pasākuma plāna finansējuma ietvars

2015. gadā KultÅ«ras ministrija sadarbÄ«bā ar nozaru ministrijām izstrādāja indikatÄ«vo Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu Ä«stenošanai nepieciešamo valsts budžeta finansÄ“jumu no 2016. gada lÄ«dz 2018. gadam kā kopÄ«gu pārresoru Jaunās politikas iniciatÄ«vu. Ar Ministru kabineta 2016. gada 18. augusta sÄ“des (prot. Nr. 41 5.§) protokollÄ“muma 13. punktu tiek paredzÄ“ts finansÄ“jums budžeta apakšprogrammā 22.12.00 „Latvijas Valsts simtgades programma” 2017. gadā 5 000 459 euro apmÄ“rā, 2018. gadā 10 623 624  euro apmÄ“rā un 2019. gadā 6 699 873  euro apmÄ“rā.

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu programmas Ä«stenošanas finansÄ“šanas avoti ir iedalāmi vairākās kategorijās:

Valsts finansÄ“jums (uzsākta virkne nozÄ«mÄ«gu pasākumu organizÄ“šana valsts budžeta ietvaros, piemÄ“ram, KultÅ«ras ministrija ir izveidojusi Latvijas valsts simtgades biroju, uzsākusi valsts simtgades svinÄ«bu kultÅ«ras pasākumu organizÄ“šanu, AizsardzÄ«bas ministrija gatavojas Latvijas armijas simtgades atzÄ«mÄ“šanai u. c.);

PašvaldÄ«bu finansÄ“jums (virkne pašvaldÄ«bu ir uzsākušas valsts simtgadei veltÄ«tu projektu Ä«stenošanu, piemÄ“ram, Valkā, Liepājā, RÄ“zeknÄ“, CÄ“sÄ«s, Valmierā);

Starptautiskais finansÄ“jums (tiek apzinātas un izmantotas iespÄ“jas simtgadei veltÄ«tus projektus Ä«stenot ar starptautisko un Eiropas SavienÄ«bas finanšu avotu atbalstu, piemÄ“ram, atjaunojot kultÅ«ras pieminekļus, Ä«stenojot jauniešu iniciatÄ«vas u. c.);

Privātais un atbalstÄ«tāju finansÄ“jums (privāto finanšu lÄ«dzekļu piesaistÄ«šana simtgades svinÄ«bu pasākumiem, tajā skaitā veidojot Mecenātu padomi, piedāvājot uzņēmÄ“jiem finansÄ“t vai lÄ«dzfinansÄ“t simtgades projektus un kļūstot par Latvijas valsts simtgades pasākumu atbalstÄ«tājiem. PiemÄ“ram, 2014. gada 30. oktobrÄ« kultÅ«ras ministre un Latvijas LaikmetÄ«gās mākslas muzeja fonda padomes locekļi parakstÄ«ja nodomu protokolu par Latvijas LaikmetÄ«gās mākslas muzeja bÅ«vniecÄ«bas ieceres Ä«stenošanu, lai Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu laikā 2018. gadā ieliktu pamatakmeni muzeja bÅ«vniecÄ«bai).

Budžeta kopsavilkums.

KultÅ«ras ministrija no tai piešÄ·irtā valsts budžeta jau ir nodrošinājusi finansÄ“juma piešÄ·iršanu Latvijas valsts simtgades satura veidošanai 2015. gadā 1 00 000 euro, tajā skaitā filmu programmai 178 000 euro, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādÄ“m 18 000 euro, Latvijas Nacionālai enciklopÄ“dijas izstrādei 200 000 euro, gatavošanās pasākumiem Dziesmu un deju svÄ“tkiem 200 000 euro un svinÄ«bu gatavošanās nodrošināšanai 404 000 euro. KultÅ«ras ministrijai 2016. gadā valsts budžetā plānoti 1 400 000 euro, tajā skaitā filmu programmai 759 000 euro, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādÄ“m 41 000 euro, Latvijas Nacionālai enciklopÄ“dijas izstrādei 200 000 euro, gatavošanās pasākumiem Dziesmu un deju svÄ“tkiem 170 000 euro un svinÄ«bu sagatavošanas projektiem 230 000 euro. 2017. gadā 5 000 000 euro, no tiem filmu programmai 4 003 000 euro, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādÄ“m 147 000 euro, Latvijas Nacionālai enciklopÄ“dijas izstrādei 250 000 euro, gatavošanās pasākumiem Dziesmu un deju svÄ“tkiem 200 000 euro un svinÄ«bu gatavošanās projektiem 400 000 euro. Simtgades satura veidošanai 2018. gadā budžetā plānoti 9 304 250 euro, tajā skaitā filmu programmai 500 000 euro, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādÄ“m 304 250 euro, Latvijas Nacionālai enciklopÄ“dijas izstrādei 200 000 euro, Dziesmu un deju svÄ“tkiem 6 500 000 euro un svinÄ«bu Ä«stenošanas nodrošināšanas projektiem, kas nodrošinās procesu un pasākumu kopumu 1 800 000 euro.

PiešÄ·irtā budžeta ietvaros no Valsts KultÅ«rkapitāla fonda lÄ«dzekļiem nodrošināts finansÄ“jums mÄ“rÄ·programmai „Latvijai 100” 2015.gadā 280 000 euro, 2016.gadā 560 000 euro apmÄ“rā. Tāpat nodrošināts finansÄ“jums no 2016. gada lÄ«dz 2018. gadam Latvijas dalÄ«bas Londonas grāmatu tirgÅ« sagatavošanai 1 950 000 euro apmÄ“rā atbilstoši 2014. gada 23. maija Ministru kabineta rÄ«kojumam „Par finansÄ“juma piešÄ·iršanu KultÅ«ras ministrijai, lai nodrošinātu Latvijas dalÄ«bu Londonas grāmatu tirgÅ« 2018. gadā viesu valsts statusā”.

Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu programmas Ä«stenošanai no 2017. gada ministrijām un citām centrālajām valsts iestādÄ“m likumprojektā „Par valsts budžetu 2017. gadam” KultÅ«ras ministrijas budžetā ir paredzÄ“ts finansÄ“jums budžeta apakšprogrammā 22.12.00 „Latvijas Valsts simtgades programma” saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 18. augusta sÄ“des (prot. Nr. 41 5.§) protokollÄ“muma 13. punktu:

 

Budžeta apakšprogramma 22.12.00 „Latvijas Valsts simtgades programma”

Indikatīvi

 

2017

2018

2019

2020

2021

Ekonomikas ministrija

315 000

502 750

93 750

-

-

Zemkopības ministrija

-

300 000

-

-

-

Iekšlietu ministrija

76 460

150 000

-

-

-

Nacionālā elektronisko plašsaziņas lÄ«dzekļu padome

900 000

900 000

150 000

-

-

Veselības ministrija

15 700

14 000

2 473

-

-

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

72 197

357 503

-

-

-

Izglītības un zinātnes ministrija

151 400

271 050

75 350

7100

-

Ä€rlietu ministrija

351 000

1 506 000

275 000

275 000

518 000

Labklājības ministrija

-

75 000

-

-

-

KultÅ«ras ministrija sadarbÄ«bā ar pasākuma plānā minÄ“tajiem sadarbÄ«bas partneriem, t. sk. Pasaules BrÄ«vo latviešu apvienÄ«bu

3 118 702

6 547 321

6 103 300

 4 368 660

4 260 000

Kopā:

5 000 459

10 623 624

6 699 873

4650 760

778 000

Valsts prezidenta kancelejai Latvijas valsts simtgades programmas Ä«stenošanai finansÄ“jums ir plānots 2018. gadā 484 000 euro apmÄ“rā Valsts prezidenta kancelejas budžeta programmā 04.00.00 „Valsts prezidenta darbÄ«bas nodrošināšana” saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 18. augusta sÄ“des (prot. Nr. 41 5.§) protokollÄ“muma 14. punktu.

 

Budžeta apakšprogramma „Latvijas valsts simtgades programma”

Indikatīvi

2017

2018

2019

2020

2021

Valsts prezidenta kanceleja

-

484 000

-

-

-

Kopā:

-

484 000

-

-

-

             

KopÄ“jais Latvijas valsts simtgades svinÄ«bu pasākumu nodrošināšanai paredzÄ“tais finansÄ“jums 2017. – 2021.gadā indikatÄ«vi 59 075 947 euro.

 

Budžeta apakšprogramma 22.12.00 „Latvijas Valsts simtgades programma”

 

 

2017

2018

2019

2020

2021

Papildus no valsts budžeta piešÄ·irtais finansÄ“jums

000 459

11 107 624

6 699 873

4 650 760

4 778 000

Līdzfinansējums (indikatīvi)

7 696388

14 147 194

2 971 686

1 106 746

917 217

Kopā:

12 696 847

25 254 818

9 671 559

5 757 506

5 695 217

VI. Kopsavilkums

Nacionālais pasākumu plāns nodrošinās Latvijas valsts simtgades svinÄ«bas gan vietÄ“jā, gan nacionālā, reÄ£ionālā un starptautiskā lÄ«menÄ«, vienlaikus aptverot dažādu nozaru ministriju un institÅ«ciju ieguldÄ«jumu, rosinot pārnozaru un pārnovadu sadarbÄ«bu un jaunu radošu partnerÄ«bu veidošanos, vÄ“sturisko notikumu aktualizÄ“šanu, sabiedrÄ«bas izglÄ«tošanu un iesaisti.

Kultūras ministre D.Melbārde


[1] 2015. gads http://vkkf.lv/#2659 un 2016. gads http://vkkf.lv/#2799

[2] http://lvafa.gov.lv/default.asp?menu=4&submenu=20&layout=standart&fileid=20&newsid=904

Novērtē šo rakstu:

0
0