Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

PÄ“dÄ“jās dienās plašu ievÄ“rÄ«bu ir guvusi sevi par „komunikācijas eksperti” dÄ“vÄ“jošÄ Sandra Veinberga. Å…emot vÄ“rā lasÄ«tāju interesi, publicÄ“jam šo mazo rakstiņu, kas laikrakstā Cīņa publicÄ“ts 1982. gadā un kurā Veinberga stāsta par aspirantÅ«ras laiku M. Lomonosova Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultātÄ“:

„LÄ«dzās klasiskajām eksaktajām un humanitārajām zinātnÄ“m pÄ“tniecÄ«ba žurnālistikas teorijā daudzos „nezinātājos” un diemžēl arÄ« žurnālistikas praktiÄ·os izraisa neizpratni. Liekas, tieši šis absurdais žurnālistikas teorijas noliegums, šÄ« nemotivÄ“tā nezināšanas bravÅ«ra tad arÄ« izraisÄ«ja mani protestu, un es nolÄ“mu nodoties žurnālistikas teorijas studijām.

Bet, tā kā mana disertācijas lēma bija saistīta ar buržuāziskās žurnālistikas paņēmienu un metožu izpēti un republikā vien tādu darbu veikt ir grūtāk, devos uz Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultāti, uz aizrobežu žurnālistikas katedru.

Domāju, uz visu mūžu bÅ«šu pateicÄ«ga Maskavas kolÄ“Ä£iem par to pacietÄ«bu un izpratni, kādu viņi dāvāja, gan lasot, gan konsultÄ“jot manus zinātniskos rakstus, disertācijas tekstu, darbā skartās problÄ“mas.

Tad arÄ« Ä«sti sapratu, ka aspirantÅ«ras laiks ir tikai pats aizsākums tiem centieniem, kurus jauns zinātnieks veic savā jomā. TāpÄ“c arÄ« pašreiz es savu zinātnisko darbu turpinu un daru to, saskaņojot tÄ“mu ar Maskavas katedras kopÄ“jo komplekso zinātniskās pÄ“tniecÄ«bas plānu.

Un mans vadÄ«tājs profesors J. Zasurskis un pārÄ“jie katedras lÄ«dzstrādnieki arÄ« tagad sÅ«ta nepieciešamo literatÅ«ru un regulāri aicina uz konferencÄ“m, semināriem un citiem zinātniskajam darbam tik nepieciešamajiem pasākumiem.

Bet šobrÄ«d man galvenais ir cīņa par laiku. Par bibliotÄ“kas laiku, rakstÄ«šanas laiku. Es kalkulÄ“ju laiku zinātnei, ar kuru pārliecināt savus audzÄ“kņus — studentus. Jo mani kā pirms aspirantÅ«ras, tā tagad satrauc ne profesionālisms žurnālistikā.

TāpÄ“c ļoti priecāšos, ja bÅ«šu palÄ«dzÄ“jusi studentiem saprast, ka darbs radio, kino, televÄ«zijā, laikrakstā un žurnālā prasa ne tikai rakstÄ«t un domāt spÄ“ju, bet arÄ« konkrÄ“tas profesionālas zināšanas un praktiskas iemaņas, kuras jau sen uzkrājusi un sistematizÄ“jusi žurnālistikas teorija...

Es ticu ne tikai talantÄ«giem, bet arÄ« zinošiem žurnālista amata pratÄ“jiem!”

Novērtē šo rakstu:

0
0