Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pildot nepārsÅ«dzamu tiesas spriedumu, Latvijas Radio tā valdes priekšsÄ“dÄ“tāja Alda Pauliņa (attÄ“lā) personā ir bijis spiests atvainoties savam klausÄ«tājam par atbildes nesniegšanu uz viņa iesniegumiem. Taču, lai gan iepriekš radio vadÄ«ba apgalvoja, ka šo klausÄ«tāju no uzstāšanās raidÄ«jumā „BrÄ«vais mikrofons” bloÄ·Ä“šot tikai lÄ«dz tiesas spriedumam, tagad Pauliņa parakstÄ«ts dokuments liek noprast, ka arÄ« turpmāk sabiedriskais radio vÄ“las saglabāt sev tiesÄ«bas „nelaist Ä“terā” cilvÄ“kus, kuru uzskatus tādu vai citādu iemeslu dēļ uzskata par nepieņemamiem vai nevÄ“lamiem. Pietiek šodien pilnā apmÄ“rā publicÄ“ šo oficiālo skaidrojumu:

„VSIA „Latvijas Radio” (turpmāk - Latvijas Radio) atvainojas, ka netika sniegta atbilde uz JÅ«su 2015.gada 20.janvāra reÄ£.nr. 5/B2-6.2s iesniegumu un 2015.gada 2.oktobra Nr. 84/B2-6.2s iesniegumu.

Sniedzam Jums sekojošu atbildi:

„Esam gandarÄ«ti par katru Latvijas Radio klausÄ«tāju, kuri mÅ«su piedāvātajā saturā atrod sev noderÄ«gu un interesantu informāciju. Ir Ä«paši bÅ«tiski, ka sevišÄ·i iedziļināties Latvijas Radio raidÄ«jumu satura un formas jautājumos, jo lÄ«dzšinÄ“jās kvalitātes saglabāšanas un aizvien augstāku attÄ«stÄ«bas mÄ“rÄ·u sasniegšanas nolÅ«kos mums ir svarÄ«ga atgriezeniskā saikne ar klausÄ«tāju.

IevÄ“rojot iepriekš minÄ“to, tomÄ“r nevaram piekrist JÅ«su vÄ“stulÄ“ norādÄ«tajam turpmāk minÄ“to iemeslu dēļ. Saskaņā ar Latvijas Radio RÄ«cÄ«bas kodeksa 4.punktu, kas precizÄ“ Elektronisko plašsaziņas lÄ«dzekļu likuma 66.panta prasÄ«bas, programmā „Latvijas Radio 1” tiek sniegta plaša un daudzveidÄ«ga informācija. Viens no veidiem, kā to panākam ir klausÄ«tāju iesaistÄ«šana Ä“terā, aicinot izteikties par sociāliem, politiskiem, ekonomikas un kultÅ«ras jautājumiem. Šim formātam atbilst JÅ«su pieminÄ“tais raidÄ«jums „BrÄ«vais mikrofons”, taču jāatgādina, ka klausÄ«tāju viedokļu atspoguļošanai pastāv zināmi ierobežojumi.

Latvijas Radio nav atļauts pārraidÄ«t ne tikai, kā JÅ«s pareizi norādāt, aicinājumus uz vardarbÄ«bu, žurnālists ir tiesÄ«gs pārtraukt sarunu, ja zvanÄ«tājs ignorÄ“ konkrÄ“tā raidÄ«juma tematu vai laika limitu, izmanto iespÄ“ju reklāmai vai viņa sacÄ«tais neatbilst vispārpieņemtām Ä“tikas un morāles normām (skat. arÄ« RÄ«cÄ«bas kodeksa 12.punktu). AttiecÄ«bā uz JÅ«su vÄ“stulÄ“ minÄ“to jānorāda, ka ievÄ“rojot Elektronisko plašsaziņas lÄ«dzekļu likuma 66.panta otro daļu, sabiedrisko elektronisko plašsaziņas lÄ«dzekļu programmās atspoguļojama sabiedrÄ«bas uzskatu dažādÄ«ba, tomÄ“r nav ļauts atspoguļot tikai atsevišÄ·u politisko, ideoloÄ£isko, ekonomisko, reliÄ£isko vai citu grupu intereses. Tātad nav pieļaujama vienveidÄ«gas, it Ä«paši tendenciozas, informācijas pārraidÄ«šana, kas mestu Ä“nu uz Latvijas Radio neatkarÄ«bu un lÄ«dz ar to arÄ« - objektivitāti. PretÄ“jā gadÄ«jumā Latvijas Radio riskÄ“tu kļūt par instrumentu, kas ietekmÄ“ citu sabiedrÄ«bas locekļu brÄ«va viedokļa veidošanos.

Tas ir iemesls, kādēļ nav pieļaujama vienas un tās pašas personas vienveidÄ«ga viedokļa vairākkārtÄ“ja pārraidÄ«šana Ä“terā. Uzskatu, izteiksmes un vārda brÄ«vÄ«ba tiek nodrošināta, Latvijas Radio radot šÄdu iespÄ“ju klausÄ«tājiem izteikties Ä“terā, uzrunājot auditoriju.

Vārda brīvība nav absolūta, tā ikreiz samērojama ar citām konstitucionāla ranga tiesībām. Nav pieļaujami publiski izteikti aicinājumi uz vardarbību, naidu un diskrimināciju. Latvijas Radio klausītajiem atvēlētais ētera laiks izmantojams, godprātīgi paužot savu viedokli un daloties ar informāciju, ievērojot tiesību normas, vispārpieņemtos ētikas un morāles standartus.

Ar cieņu, valdes priekšsÄ“dÄ“tājs per procura A. Pauliņš.”

Novērtē šo rakstu:

0
0