Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tieslietu ministrijā 2018. gada 29. novembrī ir saņemts Jūsu elektroniskais iesniegums par saziņu sociālajā medijā Twitter. Iesniegumā lūdzat tieslietu ministru skaidrot savu rīcību, bloķējot Jūsu iesniegumā norādītu neidentificējamu (anonīmu) kontu @Andrey_Roch.

Atbildot uz JÅ«su iesniegumu, sniedzu šÄdu informāciju. ŠobrÄ«d Latvijā nav definÄ“ti komunikācijas standarti un publiskā saziņa sociālajos medijos. LÄ«dz ar to veiksmÄ«ga komunikācija sociālajos medijos ir atkarÄ«ga no tās dalÄ«bnieku brÄ«vas gribas un godaprāta veidot cieņpilnu dialogu.

Dzintara Rasnača kā lietotāja profils sociālajā medijā Twitter ir jau labu laiku (kopš 2011. gada) pirms tieslietu ministra amata pilnvaru pildÄ«šanas un arÄ« bÅ«s pÄ“c ministra pilnvaru beigām. Tas ir privātpersonas konts, kurā tiek atspoguļoti dažādi personÄ«gās un profesionālās dzÄ«ves jautājumi.

ŠobrÄ«d - tieslietu ministra pilnvaru laikā - profilā publiskojamā informācija tiek papildināta arÄ« ar Tieslietu ministrijas publiskoto informāciju. Latvijas Republikas SatversmÄ“ garantÄ“tās personas tiesÄ«bas uz vārda brÄ«vÄ«bu attiecas uz ikvienu fizisko personu, neatkarÄ«gi no personas Ä«pašÄ statusa konkrÄ“tajā brÄ«dÄ«, piemÄ“ram, tiesnesi, ministru vai deputātu.

Ņemot vērā Valsts pārvaldes iekārtas likumā nostiprināto labas pārvaldības principu un valsts pārvaldes pienākumu informēt sabiedrību, Tieslietu ministrija regulāri ievieto aktuālo informāciju savā oficiālajā tīmekļvietnē, kā ari izveidojusi savus oficiālos profilus sociālajos medijos Twitter un Facebook, aktīvi tos izmantojot kā komunikācijas līdzekli saziņā ar sabiedrību. Līdz ar to minētie Tieslietu ministrijas profili sociālajos medijos ir uzskatāmi par publiskajiem (iestādes) profiliem.

Savukārt Dzintara Rasnača kā privātpersonas konts sociālajā medijā Twitter nav uzskatāms par tieslietu ministra oficiālo kontu un to nav izveidojusi valsts pārvalde Tieslietu ministrijas personā - tas tiek izmantots nevis valsts pārvaldes funkciju Ä«stenošanai Valsts pārvaldes iekārtas likuma izpratnÄ“, bet kā privāta un brÄ«vprātÄ«ga iniciatÄ«va. Tā uzturÄ“šanai netiek izmantoti ministrijas tehniskie lÄ«dzekļi un tā administrÄ“šanā nav iesaistÄ«tas ministrijas amatpersonas.

Lai gan Jums adresētajā Tiesībsarga atbildē sniegts vispārīgs viedoklis, jo nebija iespējams identificēt Jūsu lietotāja kontu un vērtēt konkrēto situāciju, pilnībā jāpievienojas atbildē minētajai atziņai Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksē par kritikas robežām, kā arī preses un sabiedrības kontroli attiecībā uz valdības, ministru vai politiķu rīcību.

TomÄ“r šÄdas atziņas attiecināmas uz publiskajiem (iestāžu un amatpersonu veidotajiem un uzturÄ“tajiem) profiliem sociālajos medijos, kas tiek izmantoti valsts pārvaldes saziņai ar sabiedrÄ«bu. LÄ«dz ar to šÄ« atziņa nav attiecināma uz Dzintara Rasnača profilu sociālajā medijā Twitter.

Tāpat jāuzsver, ka piekļuves liegšana Dzintara Rasnača profilam sociālajā medijā Twitter neierobežo JÅ«su tiesÄ«bas sociālajos medijos izteikt kritiku par Tieslietu ministrijas vai ministra rÄ«cÄ«bu, saņemt informāciju saskaņā ar Informācijas atklātÄ«bas likumu vai lÄ«dzdarboties valsts pārvaldÄ“, iesniedzot Tieslietu ministrijā tās kompetencÄ“ esošus jautājumus, priekšlikumus, lÅ«gumus vai sÅ«dzÄ«bas saskaņā ar Iesniegumu likumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0