Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Privātpersonas Nila Ušakova” „prihvatizÄ“tā” RÄ«gas pašvaldÄ«bas sociālā tÄ«kla Facebook krievvalodÄ«gā profila lieta, visticamākais, tiks paklusām izbeigta bez kādām nepatÄ«kamām sekām domes priekšsÄ“dÄ“tājam, - Valsts policija atteikusies no šÄ« atgadÄ«juma pārbaudes, lÄ«dz ar to tā pilnÄ«bā palikusi tikai Korupcijas novÄ“ršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārziņā. ŠÄ« iestāde, kā zināms, pÄ“dÄ“jā laikā izceļas ar Ä«paši formālu un neieinteresÄ“tu pārbaužu veikšanu.

Kā zināms, Pietiek pārstāvis 15. martā nosÅ«tÄ«ja Valsts policijai un KNAB iesniegumus, aicinot izvÄ“rtÄ“t darÄ«jumu, kura rezultātā RÄ«gas pašvaldÄ«bas lÄ«dz šim uzturÄ“tais Facebook profils ar vairāk nekā 20 tÅ«kstošiem sekotāju ir nonācis privātpersonas Ušakova un citu, vārdā neminÄ“tu privātpersonu pārziņā.

Dažas dienas iepriekš, tiesai nepieņemot apelācijas sÅ«dzÄ«bu, stājās spÄ“kā Ušakovam kā RÄ«gas domes priekšsÄ“dÄ“tājam piemÄ“rotais 140 eiro naudas sods. Tas viņam tika piemÄ“rots sakarā ar pašvaldÄ«bas Ä«stenoto saziņu sociālajos tÄ«klos arÄ« svešvalodās - krievu un angļu valodā.

Uz šo sodu un tiesas nolÄ“mumu Ušakovs reaģēja, paziņojot, ka turpmāk saziņu sociālajos tÄ«klos uzturÄ“šot par saviem, nevis pašvaldÄ«bas lÄ«dzekļiem. LÄ«dz ar to valodas likumdošana uz viņu vairs neattiekšoties, jo „šo saziņu neÄ«stenos pašvaldÄ«ba, bet gan vienkārši personu grupa, kas vÄ“las palÄ«dzÄ“t pašvaldÄ«bai un rÄ«dziniekiem”.

„LÄ«dz Satversmes tiesas spriedumam esošÄs RÄ«gas domes Facebook lapas krieviski un angliski uzturÄ“šu es pats un mani kolÄ“Ä£i. Un tikai par saviem, nevis pašvaldÄ«bas lÄ«dzekļiem. Šajās lapās mÄ“s turpināsim izvietot visu nepieciešamo informāciju, kā arÄ« atbildÄ“t uz rÄ«dzinieku jautājumiem tajās valodās, kurās bÅ«s rÄ«dziniekiem Ä“rtāk komunicÄ“t, tajā skaitā krieviski,” publiski paziņoja Ušakovs.

Taču tas nozÄ«mÄ“, ka faktiski Ušakovs kā privātpersona kopā ar saviem vārdos nenosauktajiem domubiedriem ir pievācis pašvaldÄ«bas izveidoto un par nodokļu maksātāju naudu uzturÄ“to pašvaldÄ«bas Facebook profilu, kuram pašlaik ir vairāk nekā 20 000 sekotāju – vÄ“rā ņemams resurss gaidāmo vÄ“lÄ“šanu gaidās.

Pašlaik pašvaldÄ«bas preses pārstāvji nav spÄ“juši atbildÄ“t ne uz vienu no pašvaldÄ«bai Pietiek uzdotajiem jautājumiem, tostarp, kā tieši notikusi lapas pāreja no RÄ«gas pašvaldÄ«bas privātpersonu pārziņā, ar kādām privātpersonām ir ticis noslÄ“gts lÄ«gums un kādu summu šÄ«s privātpersonas ir apņēmušÄs nomaksāt pašvaldÄ«bai par tās izveidoto lapu ar 20 000 sekotājiem.

Pats Ušakovs Pietiek gan saka – viņš, protams, apzinoties, ka situācija nav viennozÄ«mÄ«ga un skaidri vÄ“rtÄ“jama, tā ka viena viedokļa pārstāvji notikušo varot uzskatÄ«t arÄ« par „prihvatizāciju”. Taču, viņaprāt, skaidrÄ«bu lietā par pieļaujamÄ«bu vai nepieļaujamÄ«bu pašvaldÄ«bas vārdā komunicÄ“t ne tikai valsts valodā vien viesÄ«s tikai Satversmes tiesas lÄ“mums.

Savukārt pašlaik pirmās instances tiesas nolÄ“mums un apgabaltiesas lÄ“mums nepieņemt apelāciju, kā skaidro Ušakovs, radÄ«jis situāciju, ka abas Facebook lapas, kas publicÄ“jušas identisku pašvaldÄ«bas informāciju latviskajai lapai, tikai attiecÄ«gi krieviski un angliski, bÅ«tu vienkārši jāslÄ“dz. VienÄ«gais alternatÄ«vais risinājums bijis – pārņemt tās atpakaļ savā pārziņā un arÄ« informācijas ievietošanu turpmāk administrÄ“t par saviem, nevis pašvaldÄ«bas lÄ«dzekļiem.

Ušakovs norāda uz to, ka visas trÄ«s – gan latviskā, gan krieviskā un angliskā – Facebook lapas faktiski „ved” uz RÄ«gas pašvaldÄ«bas interneta lapu. ArÄ« tagad, kad krieviskā un angliskā lapa pārgājušas „privātpersonu” rokās, nekas nemainÄ«šoties – tajās attiecÄ«gi krieviski un angliski tikšot publicÄ“ta tā pati informācija, kas latviskajā Facebook lapā.

Tiesa, pašvaldÄ«bas darbinieku darbs abu „privāto” lapu administrÄ“šanai vairs netikšot izmantots, tāpÄ“c nākšoties mainÄ«t arÄ« dažu darbinieku amata aprakstus. Taču jebkurā gadÄ«jumā, kā uzskata Ušakovs, nevarot apgalvot, ka ir „prihvatizÄ“tas” sociālo tÄ«klu lapas, kurās ieguldÄ«ti pašvaldÄ«bas lÄ«dzekļi. Tiesa, viņš atzÄ«st, ka šis ir „labs jautājums”, kurš var tiek traktÄ“ts principiāli citādāk – tāpat kā jautājums, vai Facebook lapas vispār ir uzskatāmas par Ä«pašumu.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0