Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

RÄ«gas Stradiņa universitātes (RSU) neklātienes studenti ir sašutuši, ka uz noslÄ“guma darbu prezentāciju un aizstāvÄ“šanu viņiem liek ierasties darba dienas vidÅ« vai arÄ« darbs jāaizstāv tikai nākamajā gadā. RSU gan norāda - ja studenti laikus bÅ«tu ziņojuši par vÄ“lmi aizstāvÄ“t darbus no darba brÄ«vajā laikā, tad to varÄ“tu izskatÄ«t un iespÄ“ju robežās ņemt vÄ“rā studentu lÅ«gumu, turklāt Darba likums paredz valsts pārbaudÄ«juma kārtošanai un diplomdarba rakstÄ«šanai piešÄ·irt 20 dienu mācÄ«bu atvaļinājumu.

Strādājošie RSU neklātienes studenti ir nepatÄ«kami pārsteigti, ka viņiem uz darbu prezentāciju liek ierasties darba dienu vidÅ« vai arÄ« darbs ir jāaizstāv nākamajā gadā. „Kam bÅ«tu jāadresÄ“ iesniegums, lai šo marasmu izbeigtu un pasniedzÄ“ji uz darbu ierastos sestdienās, kā ierasts, vadot lekcijas neklātienes studentiem?” vÄ“ršoties pie Pietiek, raksta RSU studenti.

RSU pārstāvis Edijs Šauers, atbildot uz  jautājumu par noslÄ“guma darba aizstāvÄ“šanas laiku darba laikā neklātienes programmas studentiem, vÄ“lÄ“jās norādÄ«t, ka, no vienas puses, saskaņā ar Darba likumu par mācÄ«bu atvaļinājumu un it sevišÄ·i saskaņā ar Valsts un pašvaldÄ«bu institÅ«ciju amatpersonu un darbinieku atlÄ«dzÄ«bas likumu – savlaicÄ«gi vienojoties ar darba devÄ“ju, studÄ“jošajam ir iespÄ“ja gan izstrādāt studiju darbu, gan ierasties uz studiju noslÄ“guma darba aizstāvÄ“šanu, jo ir iespÄ“ja vienoties ar darba devÄ“ju par apmaksātu mācÄ«bu atvaļinājumu.

Darba likums nosaka, ka darbiniekam, kurš, nepārtraucot darbu, mācās jebkura veida izglÄ«tÄ«bas iestādÄ“, saskaņā ar darba koplÄ«gumu vai darba lÄ«gumu piešÄ·ir mācÄ«bu atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Darbiniekam valsts pārbaudÄ«juma kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvÄ“šanai piešÄ·ir 20 darba dienas ilgu mācÄ«bu atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Savukārt Valsts un pašvaldÄ«bu institÅ«ciju amatpersonu un darbinieku atlÄ«dzÄ«bas likums paredz šo atvaļinājumu laikā arÄ« saglabāt algu.

„Savukārt, no otras puses, rÅ«pÄ“joties par studÄ“jošo Ä“rtÄ«bām, RSU vairākās neklātienes studiju programmās piedāvā studentiem noslÄ“guma pārbaudÄ«jumus kārtot arÄ« sestdienās, piemÄ“ram, Juridiskajā fakultātÄ“, konkrÄ“tos laikus savstarpÄ“ji saskaņojot,” skaidroja Šauers, piebilstot, ka lÄ«dz šim neviens studÄ“jošais nav vÄ“rsies StudÄ“jošo servisā - RSU „vienas pieturas aÄ£entÅ«rā” ar lÅ«gumu noteikt kādu Ä«pašu darbu aizstāvÄ“šanas grafiku. „Ja šÄdu lÅ«gumu RSU savlaicÄ«gi saņemtu, to varÄ“tu izskatÄ«t un iespÄ“ju robežās ņemt vÄ“rā studÄ“jošÄ vÄ“lmes,” uzsvÄ“ra Šauers.

Novērtē šo rakstu:

0
0