Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Ventspils tranzÄ«ta karš” nebÅ«t nav beidzies, kā varÄ“tu šÄ·ist publisko norišu vÄ“rotājam: RÄ«gas Kurzemes rajona tiesa nule atzinusi par spÄ“kā neesošiem akciju sabiedrÄ«bas Ventbunkers pagājušÄ gada janvāra ārkārtas akcionāru sapulces lÄ“mumus. Šajā sapulcÄ“ nozÄ«mÄ«gajā Ventspils uzņēmumā varu faktiski bija pārņēmis Ventspils mÄ“ra Aivara Lembera kādreizÄ“jā uzticÄ«bas persona un vÄ“lākais viņa arestÄ“tās mantas uzraudzÄ«tājs, Šveices advokāts RÅ«dolfs Meroni ar saviem lÄ«dzgaitniekiem.

PagājušÄ gada janvārÄ« par kādu gaidāmu Ventbunkera akcionāru sapulci publiski nekas nebija zināms, toties tikko bija beigusies cīņa par vietām Ventspils naftas padomÄ“, kuras pÄ“c ilgām batālijām zaudÄ“ja Lembergam lojālie uzņēmÄ“ji, bet ieguva koncerna Vitol pārstāvji un Lemberga oponenti. Viens no viņiem, tobrÄ«dÄ“jais Ventbunkera padomes priekšsÄ“dÄ“tājs Olafs BerÄ·is biznesa portālam Nozare.lv 20. janvārÄ« prognozÄ“ja, ka nu darba atmosfÄ“ra Ventspils naftā normalizÄ“šoties.

Taču jau deviņas dienas vÄ“lāk Lursoft datu bāze rādÄ«ja, ka apvÄ“rsums daudziem negaidÄ«ti noticis pašÄ Ventbunkerā: no uzņēmuma padomes un valdes izlikti visi Lemberga oponenti, tostarp arÄ« pats BerÄ·is, savukārt vietā ievÄ“lÄ“ts gan Meroni (kā jaunais padomes priekšsÄ“dÄ“tājs), gan tādas ar viņu cieši saistÄ«tas personas kā Gints Laiviņš-Laivenieks, Daimārs un Voldemārs Škutāni, Alvis un Jānis Hāzes un Mihails Dementjevs.

BerÄ·a uzņēmums Kement, kas oficiāli ir viens no Ventbunkera akcionāriem, vÄ“rsās tiesā, apgalvojot, ka vispār nav saņēmis paziņojumu, ka pagājušÄ gada 22. janvārÄ« ŠveicÄ“ (cik zināms, Meroni iecienÄ«jis viņa ietekmÄ“ esošo Latvijas uzņēmumu akcionāru sapulču rÄ«košanu tuvāk savām darba vai dzÄ«ves vietām) paredzÄ“ta Ventbunkera ārkārtas akcionāru sapulce. Tāpat Kement tiesai norādÄ«ja arÄ« uz to, ka Ventbunkera valde nekādu akcionāru sapulci vispār nav sasaukusi, un uz citām dÄ«vainÄ«bām un pārkāpumiem, par kuriem Ekonomikas policijā jau sākts kriminālprocess.

Savukārt Ventbunkerā varu pārņēmušie „meronisti” tiesai skaidroja, ka akcionāru sapulce tieši ŠveicÄ“ sasaukta „drošÄ«bas apsvÄ“rumu dēļ”, savukārt Kement nemaz neesot tāds akciju apjoms, lai akcionāru sapulcÄ“ kaut ko bÅ«tisku varÄ“tu ietekmÄ“t, - neatkarÄ«gi no tā, piedalās uzņēmums tajā vai ne. Ja nu Kement uzskatot, ka attiecÄ«bā pret to notikusi kāda prettiesiska rÄ«cÄ«ba saistÄ«bā ar notikušajām akcionāru sapulcÄ“m, uzņēmumam taču esot iespÄ“ja celt prasÄ«bu par kādu zaudÄ“jumu atlÄ«dzÄ«bu, savukārt atzÄ«t par spÄ“kā neesošiem 2010. gada 22. janvāra akcionāra sapulcÄ“ pieņemtos lÄ“mumus „nozÄ«mÄ“tu akcionāru mazākuma diktātu vairākumam, kā arÄ« bÅ«tu nesamÄ“rÄ«gi un nelietderÄ«gi”.

TomÄ“r tiesa nospriedusi, ka lielākā daļa no „Meroni cilvÄ“ku” argumentiem nav pamatoti, un rezultātā strÄ«dÄ«gā akcionāru sapulce gan atzÄ«ta par notikušu, taču gan tās, gan arÄ« jaunievÄ“lÄ“tās uzņēmuma padomes lÄ“mumi atzÄ«ti par spÄ“kā neesošiem. Pagaidām gan nav skaidrs, kā šis spriedums var ietekmÄ“t turpmākās norises Ventbunkerā un saistÄ«tajos uzņēmumos, jo vairāk, ka spriedumu iespÄ“jams pārsÅ«dzÄ“t un, spriežot pÄ“c visa, tas arÄ« noteikti tiks darÄ«ts.

Pietiek nav izdevies saņemt kādus komentārus vai skaidrojumus no paša Meroni vai viņa pārstāvjiem. TikmÄ“r šodien publicÄ“jam tiesas spriedumu pilnā apmÄ“rā.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0