Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

IzlasÄ«ju ziņu „No amata atstādina RÄ«gas domes (RD) Informācijas tehnoloÄ£iju centra (ITC) vadÄ«tāju” un nesapratu: "Iepirkumu uzraudzÄ«bas birojs uzskata, ka centrs, vispirms organizÄ“jot iepirkumu un pÄ“c tam Elektronisko iepirkumu sistÄ“mā (EIS) noslÄ“dzot darÄ«jumu, lÄ«dzekļus nav izlietojis efektÄ«vi."

To esot konstatējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceltā Rīgas administrācija, piesaistot auditā VARAM padotības iestādi - Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA).

Elektronisko iepirkumu sistēma valstī ir izveidota, lai ekonomētu valsts līdzekļus, katrai iestādei veicot iepirkumu un slēdzot vienveidīgus līgumus par vienveidīgu preču un pakalpojumu piegādi.

SistÄ“mas izveidošanas iniciators bija VARAM, un to veidoja un uztur VRAA. Tātad VARAM un VRAA "uzÄ“dušÄs" RD ITC par pašu VARAM un VRAA izlolotās sistÄ“mas lietošanu?

No tā rodas daži iespējamie secinājumi.

1. Ja jau cenas EIS ir stipri augstākas nekā brÄ«vajā tirgÅ«, vai tā nav pašu VARAM un VRAA nolaidÄ«ba?

2. Ja RD ITC ir ieekonomējis administratīvos resursus un laiku, neslēdzot jaunus līgumus "no nulles", bet turpinot darījumu EIS, vai tā nav ekonomija?

3. Ja VARAM un VRAA izmanto RD ITC iespējamo pārkāpumu, lai Ērika Zēģeļa vietā ieliktu "savu cilvēku", vai tā ir ētiska rīcība?

Pats galvenais jautājums - vai tagad visām iestādÄ“m, kas izmanto EIS iepirkumu veikšanai, ir jāuztraucas par to, ka paši sistÄ“mas autori savu sistÄ“mu uzskata par nelikumÄ«gu?

Novērtē šo rakstu:

0
0